Nazca

167

Liczba komentarzy

Ostatnie komentarze

avatar

Nazca · 1 godzin temu · "Nie - Boska opowieść (IV)"   +0

Will, po prostu jestem... nawiedzony...

... Czyż, to nie oczywiste?

avatar

Nazca · 25 lutego 2017 · "Nie - Boska opowieść (IV)"   +0

Dziękuję.

Interesująca fabuła jest dla mnie bardzo ważna - zwracam na to uwagę i jako czytelnik i jako osoba pisząca opowiadania. Tym bardziej cieszę się, że moje wysiłki nie poszły na marne i fabuła cię zainteresowała.
Błędów w pisowni nie potrafię uniknąć - za wskazanie ich w tekście będę wdzięczny.
Jeżeli ktoś Miły byłby gotowy do pomocy korekcie tekstu - chętnie nawiązałbym z taką osobę współpracę smile

Pozdrawiam
N.

avatar

Nazca · 24 lutego 2017 · "Moje wyznanie"   +0

Masz rację MrHyde. Ślepy byłem nie dostrzegając oczywistych prawd.
Życie Aresa znalazło się na krawędzi zagłady. Jeżeli go odnajdą, to zostanie oskarżony o gwałt i niechybnie uśpiony...

avatar

Nazca · 24 lutego 2017 · "Moje wyznanie"   +1

Gdyby z policją nie wyszło, proponuję zwrócić się do towarzystwa opieki nad zwierzętami - wykorzystywany niecnie pies z pewnością wzbudziłby w tamtejszych kręgach szczere oburzenie.

Niestety, ale opowiadanie ukazało się siedem lat temu i główny bohater może już biegać po nieskończonych łąkach krainy wiecznych łowów... Niemniej warto spróbować, choćby dlatego aby uchronić jego czworonożnych pobratymców od amorów pokątnych czytelniczek...

avatar

Nazca · 13 lutego 2017 · "Echo zapomnianych legend (II)"   +0

Ładnie opisujesz rzeczywistość, ale już nieco gorzej u ciebie z przedstawieniem emocji. Czy bohaterowie mordują, bzykają czy rozmawiają o dupie Maryny, wszystko zlewa się w monotonną całość.
Możesz nad tym popracować w następnym opowiadaniach.

avatar

Nazca · 10 lutego 2017 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +1

<3JoannA<3
Prace nad kontynuacją trwają i są w dosyć zaawansowanym stadium. W zasadzie historia jest już napisana, ale wymaga sporych poprawek. Jak się z tym uporam i będę w miarę zadowolony z efektu końcowego, to wrzucę na pokątne.
Chciałbym uporać się z tym do końca lutego.

avatar

Nazca · 28 stycznia 2017 · "Krew z mojej krwi (I)"   +0

Poprawnie napisane opowiadanie.
Trochę za krótkie jak dla mnie, ale całość ocenię jak wrzucisz wszystkie części.
Liczę też na ukazanie paranormalnego tła, które jest właściwe dla tego serialu. A jeżeli tak będzie, to ciekaw jestem jak połączysz je z relacjami między bohaterami?

avatar

Nazca · 28 stycznia 2017 · "Nieprzyzwoita panna Róża. Lekcja erotyki (II)"   +1

Mam mieszane uczucia co do tego opowiadania - komuś kto szuka samego opisu zbliżenia powinno przypaść do gustu, ktoś kto liczy na budowanie atmosfery będzie rozczarowany.

Przedstawienie jedynie sceny seksu powoduje, że opowiadaniu bliżej do pornografii niż erotyki. A to powoduje, że pierwotne założenie autorki o udzieleniu lekcji erotyki - pomimo użycia subtelnego języka - nie znajduje potwierdzenia w tekście.
Namiętności w opowiadaniu nie sposób odmówić, ale romantyczności tutaj zbytnio nie widzę - już sam szpital jest dosyć mało romantyczny, motyw działania bohaterek to też raczej nie wyższe uczucie zwane "miłością", ale fizyczne pożądanie.
Równie dobrze można by w opowiadaniu zmienić szpital na burdel, pacjentkę na klienta, a lekarkę na prostytutkę i wszystko to opisać pięknymi słowami. I w zasadzie niewiele taki zabieg zmieniłby...

avatar

Nazca · 16 stycznia 2017 · "Gorzka czekolada"   +0

Anonimek
Masz rację. To był jeden z moich pierwszych tekstów i sporo elementów tutaj kuleje, z czasem się nieco poprawiłem. Jeżeli nie odstraszają cię tematy "paranormalne" to zachęcam do zapoznania się z innymi opowiadaniami, które napisałem.
Pozdrawiam
N.

avatar

Nazca · 13 stycznia 2017 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +0

GreyGhost43 - pamiętaj o jednym, czart to przebiegła kreatura i zawsze zrobi odwrotnie niż powiesz...

avatar

Nazca · 13 stycznia 2017 · "Trochę bólu"   +0

Lordzie sugerowałbym, ale wygląda na to, że Deal jest zbyt twardą zawodniczką na takie numery...

avatar

Nazca · 12 stycznia 2017 · "Trochę bólu"   +0

Deal udowodnij teraz, że jesteś kobietą?! wink
Wszyscy na to czekamy wink

avatar

Nazca · 12 stycznia 2017 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +0

GreyGhost43
Dzięki za dobre słowo.
Piekło to taki wdzięczny temat dla kogoś piszącego opowiadania erotyczne, że ... aż grzech nie skorzystać wink
Nie - Boska IV pomalutku się tworzy i liczę, że w lutym zyska formę odpowiednią do opublikowania.
A do tego czasu polecam pozostałe swoje opowiadania, z prośbą o wyrozumiałość - za pojawiające się w nich błędy. Cały czas się uczę przelewać myśli na papier (worda).

Pozdrawiam
N.

p.s
Skoro czytelnik ma mniej czystą naturę, to jaką musi mieć ktoś kto pisze?
Diabeł już rozpala dla mnie kocioł na dole...

avatar

Nazca · 2 stycznia 2017 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +0

Tsegel, tak, oczywiście.

avatar

Nazca · 30 grudnia 2016 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +0

Nowy - fajnie, że opowiadanie się podobało.

Julcia552
Dzięki za komentarz. Nie - Boska III ma nieco inny charakter od pozostałych części, tym bardziej więc cieszy mnie fakt, że także zbiera przychylne opinie.
Sprawy sercowe się skomplikowały - ale czy mogło być inaczej, skoro główny bohater istnieje od tysięcy lat i przez ten czas mógł spotykać, zakochiwać się w wielu kobietach? Jego uczucia względem wszystkich pań wydają się szczere i prawdziwe, problem w tym, że One mogą nie chcieć akceptować bycia jedną z kilku... smile

Adela dotychczas cały czas, i w życiu i ... Po życiu, obrywała mocno po głowie z każdej strony, ale wzięła sprawy we własne ręce - zdobyła się na wielką odwagę i uciekła od Belzebuba. Kto wie, może jej los się odmieni?

avatar

Nazca · 30 grudnia 2016 · "Nie - Boska opowieść (II)"   +0

Julia
Dzięki za komentarz i bardzo miłe słowa.
Też jak czytam czyjeś opowiadanie, to zazwyczaj ignoruję błędy autora i całą uwagę skupiam na treści smile Co więcej, jak sam piszę to także skupiam się na treści i popełniam dużo błędów w pisaniu - część wyłapie system, część ja wyłapię, gdy potem sprawdzam tekst, ale coś tam zawsze ucieknie systemowi i mojej uwadze.

Czy napiszę coś czysto romantycznego?
Chciałbym. Od początku mojej pisaniny o czymś takim myślę. Wiele opowiadań ma pewne elementy romantyczne, ale głównym wątkiem jest zawsze coś innego. Także w "Nie - Boskiej" sporo ich jest, ale koniec końców romantyzm przegrywa tutaj z piekielną iluzją rzeczywistości.
Obiecać, że napiszę nie mogę, ale pomysłów mam parę, lubię też wyzwania - a romantyczne opowiadanie takim byłoby dla mnie. A więc ... ?

avatar

Nazca · 29 grudnia 2016 · "Nie - Boska opowieść (III)"   +0

Kwiat lotosu
W morzu liter, słów, znaczeń, opowieści, wychwyciłaś coś, czym chciałem podzielić się z czytelnikami. A to bardzo dla mnie ważne smile

Kropeczko
Krótko i konkretnie.
Dziękuję.

avatar

Nazca · 23 grudnia 2016 · "Pod stołem"   +0

Czytałem kiedyś blog (dobro)wolnej niewolnicy, opisywała w nim swoje spotkania z Panem, nie brakowało oczywiście intymnych szczegółów, natomiast ja z niego zapamiętałem coś innego. Owa niewolnica pisała o swych doznaniach, o swoim Panu i o świecie zewnętrznym wokół nich. Opisywała np jak Pan zaprosił ją do restauracji, z obrożą na szyi i jak bardzo obawiała się reakcji ludzi na taki widok. Innym razem dostała za zadanie opowiedzieć w pociągu przypadkowo spotkanej osobie, o tym co robi ze swoim Panem...
Pisała o przeżyciach swoich, mężczyzny, ale i o reakcjach ludzi stykających się z niezręczną dla nich sytuacją. I to dla mnie było najbardziej interesujące.

Dlaczego o tym wspominam? W tym opowiadaniu właśnie widziałem ten niewykorzystany potencjał - jaka była reakcja kelnerów albo innych gości? Co czuła bohaterka robiąc "takie rzeczy" w miejscu publicznym?
Piszesz dobrze, opowiadania czyta się interesująco, ale wciąż masz duży margines tematyki, która nie jest do końca wykorzystana. Jak to zrobisz wskoczysz na jeszcze wyższy poziom.

Parafrazując Wałęsę - Ja piszę do ciebie, Krystyno sięgnij dalej! wink

avatar

Nazca · 10 grudnia 2016 · "Nie - Boska opowieść (II)"   +0

Isha, wytykaj śmiało błędy - dzięki temu ciągle uczę się czegoś nowego, a to z kolei jest jednym z powodów dla których piszę opowiadania.

Co do nowej części, to nie wiem kiedy wrzucę kontynuację. Cały czas tworzę coś nowego, rozwijam nowe wątki, ale też wymyśliłem alternatywną historię i jednocześnie nad nią pracuję. Tej drugiej raczej nie wrzucę na pokątne.
Jak poskładam pewne pomysły, tak aby pasowały do dwóch opublikowanych już części, to wtedy dodam nowe opowiadanie.

avatar

Nazca · 3 grudnia 2016 · "Kłamstwo ma jednak długie nogi (II)"   +0

Jeżeli czyta się opowiadanie na portalu erotycznym,w którym nie ma seksu, a które wciąga czytelnika od początku do samego końca - to ewidentnie znaczy, że jest dobre. I twoje opowiadanie, drogi autorze, takie jest.

Czytając pierwszą część, miałem na początku wrażenie, że elementy humorystyczne są naciągane, a główny bohater to tani efekciarz, ale uświadomiłem sobie, że taki jego urok. Więc zaakceptowałem go takim, jakim jest, i dobrze bawiąc się przy tym, pochłonąłem obie części opowiadania.