DesperateBunny

11

Liczba komentarzy

1

Ilość wpisów na forum

Ostatnie komentarze

avatar

DesperateBunny · 29 stycznia 2017 · "Krew z mojej krwi (I)"   +0

Zamawiam trójkąt z Castielem... grin

avatar

DesperateBunny · 12 grudnia 2016 · "Dwie twarze"   +0

Mam parę drobnych uwag co do tekstu wink

- Sucz - myślę o niej. Prawdziwa suka!
To pierwsza kwestia, myśli bohatera nie mogą być zapisywane tak samo jak dialog. Osobiście proponuję:
"Sucz" - myślę o niej. "Prawdziwa suka!" albo Sucz - myślę o niej. Prawdziwa suka!
Na tej stronie jest wymienione parę sposobów na zapisywanie myśli, może jest taki, który bardziej przypadnie autorowi do gustu: http://www.jezykowedylematy.pl/2014/08/jak-zapisac-mysli-bohaterow/

Daje mi dominować, uległa jest o tak.
Coś mi tutaj nie pasuje ze składnią i interpunkcją. Może lepiej byłoby np. w ten sposób: Daje mi dominować. O tak, jest uległa.

Podniecenie moje z jej uległości jest odczuwalne we mnie
Dziwny szyk zdania. Myślę, że lepiej brzmiałoby po prostu: Odczuwam podniecenie wywołane jej uległością (albo coś w tym stylu).

Oprócz tego jest parę literówek, zazwyczaj "e" zamiast "ę" albo "a" zamiast "ą", tak jak tutaj:
Celebruje tę chwilę

No ale to już pomniejsza sprawa wink

Pozdrawiam smile

avatar

DesperateBunny · 3 grudnia 2016 · "Renia"   +0

8/10 za oryginalny pomysł smile. Mam tylko jedną uwagę, moim zdaniem jest trochę za dużo wykrzykników. Niby nie ma żadnej oficjalnej zasady dotyczącej ich ilości w tekście, ale myślę, że warto jest je ograniczać do niezbędnego minimum i stosować tylko w miejscach naprawdę wartych podkreślenia. Pozdrawiam smile

avatar

DesperateBunny · 4 lipca 2016 · "Jesteś już mój, jesteś już moja"   +0

Koncepcja jak zwykle interesująca, wykonanie również. Nie rozumiem szczerze mówiąc skąd te jedynki i podejrzewam, że "hejterzy", którzy je wystawili też tego nie rozumieją wink. Jeżeli mają jakieś logiczne uzasadnienie dla swoich ocen to powinni się tym podzielić, proste...

avatar

DesperateBunny · 21 czerwca 2016 · "Człowiek witruwiański (II)"   +0

XXX_Lord, to nie tak, że coś przeoczyłeś lub nieświadomie dałeś wskazówkę. Po prostu naczytałam się zbyt wielu kryminałów i w takich przypadkach zawsze biorę pod uwagę najmniej prawdopodobną opcję wink.

SPOLIER

Na początku po prostu doszłam do wniosku, że oba wątki musi coś łączyć. Pierwsza odpowiedź, jaka przyszła mi do głowy - główny bohater. Jednak narracja była pierwszoosobowa i wydawało się oczywiste, że Piotr nie ma o niczym pojęcia. Wtedy opcja z rozdwojeniem jaźni nasunęła się sama wink.

avatar

DesperateBunny · 21 czerwca 2016 · "Człowiek witruwiański (II)"   +0

Interesujące opowiadanie smile. Ogólnie rzecz biorąc wolę kiedy erotyka schodzi na drugi plan i preferuję długie formy, więc te dwie kwestie przypadły mi do gustu. Co prawda już w czasie czytania pierwszej części zorientowałam się kto jest zabójcą, a nawet dlaczego, ale w końcu autor nie jest Agathą Christie więc to zrozumiałe wink. Mam tylko jedno zastrzeżenie, mianowicie zmianę koloru oczu, która podchodzi już pod wątek paranormalny. Moim zdaniem lepiej byłoby poprzestać na stuprocentowym realizmie, no ale nieważne wink

avatar

DesperateBunny · 18 czerwca 2016 · "Człowiek witruwiański (I)"   +0

Fabuła jest interesująca a styl lekki, więc przyjemnie się czytało. Tylko sceny seksu jakoś mnie nie przekonały, ale to już kwestia moich indywidualnych preferencji wink

avatar

DesperateBunny · 17 czerwca 2016 · "To COŚ co nas podnieca"   +0

Widać, że autor podchodzi do swojej twórczości z dystansem i nie boi się nietypowych motywów smile Muszę przyznać, że nieźle się uśmiałam wink

avatar

DesperateBunny · 6 czerwca 2016 · "Dziewczyna z linii frontu"   +0

W następnym pokoju zobaczył małego chłopca, koło 8 lat z pistoletem w ręce, który trzymał jak zabawkę z którą nie wiadomo, co ma zrobić.

To zdanie wydaje się trochę zagmatwane. Może lepiej byłoby rozdzielić je na dwa, np. "W następnym pokoju zobaczył około ośmioletniego chłopca z pistoletem w ręce. Trzymał go zupełnie tak, jakby była to zabawka, z którą nie wie co powinien zrobić". Tak też nie jest idealnie, ale myślę, że brzmi nieco składniej.
na oko miała z 14- 15 lat

Zapis słowny liczebników wyglądałby znacznie lepiej.
Proszę, zrób już to !

Zdanie brzmi nienaturalnie, powinno być "proszę, zrób to już!".
Skąd umiesz po angielsku?

Podobnie w tym przypadku, "skąd znasz angielski?" brzmiałoby lepiej.
Dziewczyna popatrzyła na niego przerażonym i pełnym melancholii wzrokiem

Z przerażeniem zgodzę się jak najbardziej, ale skąd ta melancholia? Melancholia, czyli zgodnie ze słownikiem nastrój łagodnego smutku lub przygnębienia, średnio łączy się z przedstawioną sytuacją. Dziewczyna dopiero co była świadkiem śmierci młodszego brata i sama znajduje się w stanie zagrożenia życia... Nie jestem znawczynią wojennych realiów, ale wydaje się to raczej dziwne. Podobnie dziwne wydaje mi się to, że Basma zwraca się do Davida per pan. Trochę zbyt kurtuazyjne biorąc pod uwagę okoliczności.

Parę niedociągnięć jest, ale nie ma się co zniechęcać. Powodzenia wink

avatar

DesperateBunny · 18 maja 2016 · "Egzamin życia"   +0

Widzę, że autorka doczekała się naprawdę zagorzałego "hejtera". To musi być chyba jakaś niezdrowa obsesja wink. Wiadomo, o gustach się nie dyskutuje, ale - z mojego punktu widzenia - nie wiem na jaką grafomanię musiałabym natrafić, by zdecydować się wystawić jedynkę.

avatar

DesperateBunny · 17 maja 2016 · "Mazurska gorączka (II)"   +0

Ja uważam, że w

Ej, dawaj tu tą dupkę
można sobie spokojnie odpuścić zmienianie "tą" na "tę". Z tego co wiem w polszczyźnie potocznej (np. podczas prywatnej rozmowy) używanie "tą" jest dopuszczalne, więc w dialogu między bohaterami nie stanowi to błędu, a wręcz wydaje się bardziej naturalne.