Forum

Komentarze dla gości
Ponownie podnosze probelm zablokowania komentarzy dla gosci.
Przegladalem wczesniejsze opowaidania i wychodzilo na to ze czesto polowa a nawet wiecej niz polowa komentarzy bylo wystawiane przez osoby niezalogowane.

I co wazne .. byly to komentarze rzeczowe.

A w zasadzie odzew to jedyna rekompensata dla wielu osob piszacych hobbystycznie. NIE MA INNEJ. Czesto jest to tworczosc niszowa dla niewielu wiec blokowanie mozliwosci odzewu dla czesci jest istonym ograniczeniem.

Ja osobiscie jestme przekonany ze o ile moze czasem admin bedzie musial wyrzucic jakis komentarz, o tyle wnioslo by to wiecej zycia do portalu.

Jestem Ciekaw opinie innych autorow jesli oczywiscie ten temat kogokolwiek interesuje.

Pozdrawiam
MD
Ja sam byłem przeciwny blokowaniu komentarzy dla gości, ale zostałem przekonany przez autorów (w owym czasie aktywnych) i po jakimś czasie zmieniłem zdanie.

Oczywiście zgadzam się, że liczba komentarzy spadła (chyba nawet więcej niż o połowę), ale jakość merytoryczna dodawanych komentarzy jest teraz znacznie wyższa. Nie mogę zgodzić się iż gościnne wpisy były to komentarze rzeczowe. W znakomitej większości były to lakoniczne teksty typu: "zajebiste" albo "fajne".

Po drugie od czasu wprowadzenia blokady dla gości chyba tylko raz musieliśmy usuwać jakiś komentarz, przedtem zdarzało się o wiele częściej.

Nie mniej jednak jestem bardzo ciekawy zdania innych autorów.
Pozdrawiam.
Tu losowo wzialem jakies dwa opowaidania wczesniejsz prawie ze losowo. W jednym wszystkie sa komentarzami gosci w drugim prawie wszystkie
http://www.pokatne.pl/articles.php?article_id=448
http://www.pokatne.pl/articles.php?article_id=289

i np w powyzszych gdyby nie goscie to komentow poprostu by nie bylo.


czy sa mniej rzeczowe od zalogowanych? nie mnie oceniac.

To moze najlepiej zrobic tak ze Ci autorzy ktorzy nie chca anonimowych komentow niech maja wylaczone a Ci co chca maja wlaczone.🙂 Mi tam bluzgi do mnie nie przeszkadzaja. A choc do wielu uwag podchodze z rezerwa to czasem cos istotnego wyciagne dla siebie. A nawet jak mi ktos anonimowo prawde wygarnie to lepiej niz mam tego nie uslyszec i nie wiem czemu tak to niektorym przeszkadza.

Tak ze ja lobbuje za goscmi, ale oczywiscie inni moga miec inne zdanie na tem temat.
jak na razie 100 % wypowiadajacych sie autorow jest za 🙂
no i beda jakies postanowienia?

Wg moich obserwacji to glownie w paru autorow nawzajem komentujemy. Oczywiscie to cenna glosy, ale dodatkowo przydaly by sie tez glosy z zewnatrz.

Zreszta to tez zalezy do czego dazy ten portal w zalozeniach wlascicieli. Czy jako zamkniety portal dla malej grupki, czy otwarty dla wiekszosci gdzie jest swobodna wymiana opini szerszego kregu, nawet tych mniej zaangazowanych.

Nie ma jeszcze jednoznacznych postanowień Marku. Jesteśmy podzieleni w tej sprawie. Ja osobiście uważam anonimowe komentarze za anomalię i nie wydaje mi się by żaden "poważny" portalu zezwalał na takie rozwiązanie.

Poza tym jest jeszcze problem dodatkowego spamu, jaki byłby niewątpliwie generowany przez takie rozwiązanie. Codziennie mamy po kilkadziesiąt kont rejestrowanych z różnych podejrzanych kierunków świata (stąd też weryfikacja nowo rejestrowanych kont).

Jestem raczej w 100% pewien, że nie będzie możliwości wyboru (jak proponowaliście) czy autor zezwala na komentarze anonimowe czy nie. Takie rozwiązanie wprowadzałoby dodatkowy chaos i wymagałoby zmian w skrypcie portalu.
Pragnę poinformować, że dajemy drugą szansę komentarzom dla gości!!

W dalszym ciągu jednak będziemy usuwać lakoniczne wpisy nie wnoszące nic do dyskusji. Pozdrawiam.
a nie wystarczy zrobic zwyklej ochrony antyspamowej dla niezalowgowancyh typu przepissz kod z obrazka albo: wpisz ile jest 3*3 ?

Taka ochrona (reCaptcha) jest w tej chwili wdrożona. Niestety spamerzy i z tym sobie już radzą.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.