SENSEIH · 38 minuty temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
0

"Mr. Hyde nie jest świadomy istnienia takiego badziewia".
Najlepszą formą autopointacji jest dodanie kropki tam (nomen omen), gdzie nie jest ona potrzebna... "Mr.".

Ciekawe jest również u MrHyde`a zjawisko widzenia rzeczy niewidzialnych, nadprzyrodzonych (to są te rzeczy usytuowane wyżej przyrodzenia). Otóż kto stwierdził, że "dużo" oznacza z automatu "niskiej jakości"?

MrHyde · 49 minuty temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
0

"Mr Hyde zapomniał dodać, że metoda z wciskaniem kombinacji klawiszy nie działa, gdy klawiatura (najczęściej bezprzewodowa właśnie, którą Ci polecał Indragor) jest pozbawiona sekcji numerycznej."
Mr. Hyde nie jest świadomy istnienia takiego badziewia.

"po prostu dużo czytaj. Książek"
Jeśli czytać, to nie iść w ilość, lecz w jakość. Jakość czytanych tekstów i jakość samego czytania. 😉

SENSEIH · 1 godzin temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
0

@Steciu6969 Z tymi pauzami, półpauzami itd. w Wordzie jest tak, że Word automatycznie znak "minus" zamienia na pauzę, gdy "widzi" wokół słowa dwie spacje, zaś dywizem uraczy użytkownika, gdy tego nie widzi. Oczywiście o ile sobie tak ustawisz w opcjach autokorekty.
Mr Hyde zapomniał dodać, że metoda z wciskaniem kombinacji klawiszy nie działa, gdy klawiatura (najczęściej bezprzewodowa właśnie, którą Ci polecał Indragor) jest pozbawiona sekcji numerycznej. Poza tym wklejenie tekstu z pliku rtf lub doc do "Pokątnych" owocuje niejednokrotnie niespodziankami z bajki pod tytułem "Jak smok pożarł dziewicę oraz zakąsił formatowaniem".

To było gwoli ścisłości.

Zaś w kwestiach pozostałych - jeżeli chcesz zostać pisarzem, drukarzem, wydawcą, asystentem Marszałka Sejmu i laureatem teleturnieju "Jeden z dziesięciu" w jednej osobie, spijaj każde słowo i radę tutejszych encyklopedystów. To tęgie głowy. Nadworni inżynierowie Weny, osobnicy niezbędni do osiągnięcia top level. W dodatku radzą za darmo, co warto bezczelnie wykorzystać 😉

Natomiast jeśli chcesz pisać bez napinki fajne opowiadania, używając w nich urokliwego języka i poprawnej pisowni, to po prostu dużo czytaj. Książek - tych pisanych przez prawdziwych literatów i wydawanych przez prawdziwe wydawnictwa. Instynkt zadziała. Powodzenia 🙂

mixx2025 · 1 godzin temu · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

+1
0

To kiedy będzie ciąg dalszy bo ja już nie mogę się doczekać jak matka zerżnie syna straponem, a jak by tak dodać wątek że mu się spodobało i teraz chce zostać dziewczynką i pracować jako prostytutka, a jego matka załatwiała by mu klientów zarówno starych facetów jak i stare baby chcą pobawić się taką dziewczynką
I jeszcze jakby watek koleżanki matki która pomaga jej w feminizacji syna w tym w nauce okresie i antykoncepcji

MrHyde · 9 godziny temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
0

W MSWord pauzę pisze się wciskając jednocześnie [Ctrl], [Alt] i [minus], półpauzę - [Ctrl] i [minus]. Warto stosować.

Agnessa Novvak · 10 godziny temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

+1
0

@Steciu6969 - kto jak kto, ale ja akurat wiem, jak to bywa z brakiem czasu. Mam znajome, które potrafią napisać całą książkę w trzy miesiące, kiedy ja nieraz męczę jedno opowiadanie przez pół roku. Dlatego nie poganiam, bo każdy ma swoje sprawy. Niemniej raz na jakiś czas warto się pokazać i odnieść do komentarzy pod własnym opowiadaniem, bo to po prostu dobrze świadczy o autorze i jego zainteresowaniu własną pracą. Bo niewiele jest bardziej wkurzających rzeczy dla czytelnika od autora, który wrzuca tekst i tyle go widzieli.

Tak czy inaczej powtórzę komentarz spod innego tekstu, bo uwagi są podobne: najpierw wrzuć tekst w sentencechecker.com / ortograf.pl i przy okazji wyciągnij z tego lekcję na przyszłość, a nie tylko mechanicznie klikaj poprawki - np. przesuwanie przecinka (nie "mimo, że" a ", mimo że" i temu podobne) bardzo się przydaje. Poza tym popracuj nad powtórzeniami wyrazów (wystarczy nawet słownik synonimów wbudowany w worda) i gramatyczną stroną zdań, o czym wspominał @Tomp.

Od siebie polecam usiąść na spokojnie i przeczytać całe opowiadanie na głos. Może być szeptem, byle byś czytał powoli zdanie po zdaniu, bo wtedy bardzo wiele rzeczy wychodzi na wierzch, np. wspomniane powtórzenia słów czy niezgrabnie podzielone zdania.

Co do dialogów, to najlepiej popraw długość myślników od razu w wordzie (funkcja zamiany) i przy okazji sprawdź wcięcia akapitowe, bo w tekście one raz są, a raz ich nie ma. Dobrze jest w takiej sytuacji przeformatować całość od zera, a nie się bawić z pojedynczymi poprawkami, bo wtedy często nowa poprawka rozwala poprzednią i się robi straszne dziadostwo. Aha, wejdź na https://fantazmaty.pl/pisz/poradniki/jak-zapisywac-dialogi/ i inne poradniki z fantazmatów - naprawdę się przydają!

Jak dla mnie nie musisz zaraz przez miesiąc szlifować tych opowiadań, ale jak już skończysz pierwszą część, daj znać w komentarzu i/lub na czacie. Rzucę okiem i bardzo prawdopodobne, że zagłosuję za wyjściem z poczekalni, bo właściwie tylko niedoróbki warsztatowe (no i może zbyt szybkie pogodzenie się Karoliny z tym, co się stało, więc dopisanie paru akapitów tu i ówdzie by nie zaszkodziło) mnie przed tym powstrzymują.

No i pisz dalej, bo wg mnie historia jest tego warta!

Steciu6969 · 11 godziny temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

+2
0

@Indragor - Dziękuję serdecznie. Pisałem w Microsoft Word właśnie. Kiedyś pisałem na smartfonie i faktycznie nie ma to większego sensu. Od soboty zacznę poprawki i zastosuje wszystkie sugestie jakie we wszystkich trzech opowiadaniach otrzymałem. Mam nadzieję, że sprostam zadaniu. Pozdrawiam

Indragor · 20 godziny temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

+1
0

@Steciu6969, może ja szepnę słówko. Nie czytałem Twojego opowiadania, tylko rzuciłem okiem i trochę zabolało 😉

1. Na temat zapisu dialogów tu znajdziesz przystępnie opisane ogólne zasady: https://www.jezykowedylematy.pl/2011/09/jak-pisac-dialogi-praktyczne-porady/

A w szczególe:

- Co ty robisz, tu są ludzie. – Odparł, wywracając oczami Łukasz.Dialogu nie zaczyna się łącznikiem ( - ) a półpauzą ( – ) lub pauzą ( ― ). Wszystkie kreski mają być tej samej długości.
Jeśli narracja dotyczy bezpośrednio dialogu, nie stawia się kropki na końcu wypowiedzi dialogowej i narrację zaczyna się małą literą, czyli:
– Co ty robisz, tu są ludzie – odparł, wywracając oczami Łukasz.
A prawidło ten zapis powinien wyglądać:
– Co ty robisz, tu są ludzie – odparł Łukasz, przewracając oczami.

2. Pilnuj właściwej gramatyki.

Łukasz aż zaparł dech, gdy słowa żony do niego dotarły.


Łukaszowi aż zaparło dech, gdy słowa żony do niego dotarły.

3. Jeśli istnieją spolszczenia obcych wyrazów, to powinny mieć pierwszeństwo przed oryginalną pisownią. Czyli np. nie „jeansy” a „dżinsy”.

4. Nie wiem, z jakiego edytora tekstu korzystasz, ale jedynymi sensownymi są Microsoft Word (płatny) i Libre Office (darmowy). Do tego należy dołączyć rozszerzenie Language Tool.
Używanie smartfona do pisania opowiadań przypomina malowanie pokoju szczoteczką do zębów. Ale jeśli już, koniecznie trzeba dokupić klawiaturę QWERTY. Są takie, które współpracują ze smartfonem, najczęściej przez bluetooth.

Steciu6969 · 1 dni temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

+2
0

@Tomp, @Agnessa Novvak - Jeśli chodzi o dialogi, próbowałem zrozumieć jak pisać dialogi, wydawało mi się że, były przyzwoite, lecz widocznie się myliłem. Był bym bardzo wdzięczny za jakąś wskazówkę, co z nimi jest nie tak. W poprzednim opowiadaniu postarałem zastosowac zmiany w taki sposób jak Tomp poradził, próbowałem nie popełniać błędów które popełniłem wcześniej ale nie udało mi się. Autor nie ma w poważaniu interakcji z czytelnikami. Autor prowadzi bardzo napięty tryb życia. Nawet opowiadania napisałem będąc w pracy gdzie jedynie w sobotę, jak 4-5 godzin które mogę na to poświęcić, resztę tygodnia nie mam czasu spokojnie zjeść. Naprawdę jestem wdzięczny za wszystkie sugestie i podpowiedzi dotyczące poprawek. Postaram się dopracować opowiadania gdy tylko będę miał chwilkę. Jeśli chodzi o "warsztat", zdaje sobie sprawe, że do miana bycia choćby dostatecznym, jest mu bardzo daleko. Dlatego przyjmę każda krytykę, która coś do niego wniesie. W życiu napisałem może 10 opowiadań, z którego żadne nie przekraczało 4000 słów, więc dopiero raczkuje w pisaniu. Proszę o wybaczenie i zrozumienie. Opisałem swoją chora fantazje, która chciałem podzielić się z innymi i zobaczyć jak zostanie przyjęta, by ktoś, kto zna się na pisaniu, ocenil moje wypociny. Na razie skończę z pisaniem i postaram się dopracować opowiadanie do perfekcji uprzednio zgłębiając tajniki teorii pisania. Zapewne zajmie mi to wiele tygodni, biorąc pod uwagę czas, który jestem w stanie na to poświęcić. Gdy skończę, opublikuje opowiadanie jako całość. Jeśli nie zbliży się choćby do miana "przyzwoite", dam sobie spokój z pisaniem 😃😃

Agnessa Novvak · 1 dni temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
-2

Autor w ogóle najwyraźniej ma w poważaniu wszelką interakcję z czytelnikami. A szkoda, bo wystarczyłoby trochę przysiąść nad warsztatem i byłaby to naprawdę dobra seria. Nie żadna wybitna, bez przesady, ale na pewno godna uwagi choćby przez poruszony temat. Bo o ile tekstów gejowskich / shemale trochę na Pokątnych mamy, o tyle futanari (tak, wiem, mamy na to nasz odpowiednik, ale mnie się "hemafrodytyzm" jak mocno kojarzy z suchym pojęciem z biologii, że nijak nie przystaje do erotyki - co innego futa) ze świecą szukać. I oczywiście jest tutaj masa uproszczeń, choćby w postaci zdecydowanie zbyt szybkiego pogodzenia się Karoliny z tak fundamentalną zmianą, ale całość jest napisania co najmniej przyzwoicie pod względem fabularnym czy opisowym (autor na przykład nie boi się napisać, że krąglejsza kobieta ma brzuszek i że to się może podobać facetom, co bardzo doceniam). Niestety reszta niespecjalnie za tym nadąża.

MrHyde · 1 dni temu · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
-1

@Tomp No i ad 3:
1) chodziło mi o osadzenie miejscowe powyższego opowiadania - "Układ bardzo zamknięty". To ono miało wg Ciebie opisywać seks karalny, a nie "Rasza" 😉
2) Odnośnie osadzenia "Raszy" nie byłbym taki pewien. Wszak bursa w języku polskim to: internat, giełda, miejsce internowania 😉

Agnessa Novvak · 1 dni temu · "Odgłosy z kuchni"  

+2
0

@PaulaPaulinka - w zasadzie zrób to samo, co polecam większości. Czyli wrzuć tekst w sentencechecker.com / ortograf.pl i przy okazji wyciągnij z tego lekcję na przyszłość, a nie tylko mechanicznie klikaj poprawki - np. przesuwanie przecinka (nie "mimo, że" a ", mimo że" i temu podobne) bardzo się przydaje. Poza tym popracuj nad powtórzeniami: wiemy, że akcja toczy się w kuchni i nie trzeba o tym przypominać co chwila, że bohaterka chciała się napić wody w kuchni, że kuchenny blat i tak dalej. No i co chwila "tata to, mama tamto, tata, mama". Słownik synonimów (nawet wbudowany w worda), to raz, a dwa, nasz język ma taką cechę, że mamy rodzaj męski i żeński - więc nie trzeba pisać, że "mama robiła cośtam", bo wiadomo, że "robiła" to ona i tylko ona.
Aha - liczby w tekście w rodzaju "3 kroki" piszemy słownie. Lepiej tez brzmi nie "zrobiłam 3 kroki" a potem znowu "4 kroki" ale na przykład, "kolejnych klika". Tylko bez przesady, bo zaraz bohaterka pół domu się będzie tak skradała 😛

Tak szczerze, to mnie się ten tekst o tyle podoba, że bardzo przypomina moje początki, czyli "wszystkiego za dużo" podstawowe niedoróbki osób początkujących. Ale jak to ogarniesz z czasem, to możesz zacząć naprawdę fajnie pisać, bo masz bardzo plastyczny styl, nie boisz się epitetów i zachowujesz dobry smak. Bo nie ukrywajmy, że scena podglądania rodziców przez córkę może wyjść baaardzo niesmacznie, a tymczasem to tutaj da się całkiem przyjemnie czytać.

W sumie po poprawka interpunkcji i stylistyki mogę to spokojnie wypuścić na główną. Ostatecznie nie tylko opowiadaniami moralnego niepokoju człowiek żyje 🙂

PS Tak naprawdę to jednego, czego mi tutaj brakuje, to opisów wyglądu rodziców, zwłaszcza matki bohaterki. Ja wiem, że mam dziwne słonności w tym kierunku (co zresztą widać w moich tekstach), ale uwielbiam bohaterki w wieku mocno średnim, bo można je cudownie plastycznie przedstawić. A tutaj jest parę słów o nogach, pośladkach i w sumie tyle. A to przecież rasowa milfetka jak się patrzy! 😀

MrHyde · 1 dni temu · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
-1

@Tomp Zaraz skończymy. Tylko ad 1: Nie pubertowanie, tylko pubertacja. Nawet w Google żeby znaleźć trzeba szukać właściwych kombinacji liter. Poza tym: puberta, pubertující, puberťák... Podobnie jak drzewiej w wypadku leksemu pán pomocne może być zerknięcie na praski (zachodni) wariant naszego języka 😉

Tomp · 1 dni temu · "Życzenia się spełniają (III)"  

0
-1

Szkoda, że nie skorzystałeś z mojej korekty edycji dialogów. 🙁 Ponawianie tych samych błędów Cię bawi?

Tomp · 25 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
-1

@MrHyde 1) "pubertowanie" jako leksem ma tak nikłą frekwencję, że nie potrafię zrozumieć znaczenia tego słowa na podstawie kontekstu dwóch użyć. 2) "Prawo karne" to wynalazek Napoleona (bodajże). Nie ma złamania prawa - nie ma przestępstwa. To chyba zasada grecka lub nawet wcześniejsza. Nota bene w królestwach nie obowiązuje, bo tam "prawo to ja - mówi król". 3) Osadzenie terytorialne jest podane: Bursa. Osadzenie czasowe: po zdobyciu przez nich Bursy przez mahometan, a przed zdobyciem przez nich Konstantynopola (1326 - 1453). Proponuję te wątki na tym zakończyć - nie będziemy popisywać się wiedzą i inteligencją przed czytelnikami "Układów bardzo zamkniętych" 🙂

SENSEIH · 25 marca 2023 · "Odgłosy z kuchni"  

+2
-1

Jak widać, nasz stary kolega kameleon nie próżnuje... NIe tylko pisze, stylizuje, kombinuje i daje oceny, ale nawet nowym klonom wyrabia dowody osobiste 😉
Popcorn mam gotowy. PACZĘ na te komedie.

Paula Paulinka · 25 marca 2023 · "Odgłosy z kuchni"  

+1
-3

Hej @Ryman01 ! Zgadza się, to moje pierwsze, publiczne wyznanie. Jestem właśnie w trakcie poprawiania błędów językowych, więc nie ukrywam, że czekam jeszcze na odzew społeczności, bo bardzo zależy mi na krytyce mojego stylu pisarskiego. Gdy tylko dowiem się czy znajdą się chętni przeczytać moje opowieści, chętnie podzielę się resztą sytuacji z życia i swoją twórczością.

Ryman01 · 25 marca 2023 · "Odgłosy z kuchni"  

+2
-3

Witaj Paulo Paulinko
Gratuluję. Jeżeli to jet Twoje pierwsze opowiadanie to nie ukrywam, że jest wciągające. Bardzo ciekawy temat, podglądanie swoich rodziców, jak uprawiają seks. Kogoś może to brzydzić, ale są też entuzjaści tej tematyki. Zresztą w dzisiejszych czasach...
Mam nadzieję na dalszą kontynuację...
W jakim kierunku pociągniesz to opowiadanie?
Może w kierunku zbliżenia się do podglądanych?
Powodzenia, czekam cierpliwie na dalszy ciąg. Ryman

MrHyde · 25 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

+1
0

Czułem, że z mojego żołędzia wypłynęło trochę płynów


Narratorze, zwieńczenie prącia jest rodzaju żeńskiego - nie ten żołądź, lecz ta żołądź.

MrHyde · 25 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
0

@Tomp No, no... Żebym jeszcze musiał wyjaśniać oczywistości? 😉
Google znajduje: "Płynność ruchów poprzednich okresów zanika i ruchy młodzieży pubertującej stają się urywane", "Kolego DAKa, pubertujący to ja byłem za wczesnego Jaruzelskiego", "Do skóry skłonnej do pryszczy + tłustej i puberującej; Z węglem bambusowym jako alternatywa dla pędzla do golenia" 😉
"No i uzasadnij, że w "Raszy" "porwanie[...] i znęcanie się nad gazelą" jest podniecające seksualnie." - Po co? Niech uzasadnia ten, kto stawia taką tezę.
"W "Raszy" nie ma "złośliwego" straszenia gazeli" - Jest drażnienie wyczerpujące wszelkie znamiona przestępstwa.
"Co do wieku Raszy, to on explicite nie jest określony" - Nie jest, ale możemy go łatwo oszacować - podać "widełki". Pierwsza miesiączka nie pojawia się przecież w wieku podeszłym.
"I na koniec moje ulubione zagadnienie - zmienność moralności w dziejach."
Tak? A co ze zmiennością terytorialną prawa? Czy powyższe opowiadanie opisujące seks jakoby karalny jest ściśle osadzone terytorialnie? Czy jest określone, jakie prawo karne jest właściwe miejscowo? Jeśli sprawa by się miała dziać w Polsce, to jedno, ale jeśli we Francji to już co innego. Albo w Arabii Saud. 😉

K · 25 marca 2023 · "Ostatni rok (XIII) Zakończenie roku, szkoła."  

0
-8

Najbardziej odrealnia to opowiadanie wiek nauczycielek. To zawód emerytek.

SENSEIH · 24 marca 2023 · "Spełnione pragnienia"  

+1
0

Widzę, że żartowniś idzie dalej ze swoim pomysłem. Przechodził przypadkiem nieopodal z tragarzami, tragarze się potknęli na schodach i im się kilkanaście "dziesiątek" wysypało z woreczka. W jednej nieomalże chwili... 😀

Tomp · 23 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
-1

@Ryman01 Dlaczego jest to "temat bardzo na czasie"?

Tomp · 23 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

+1
-1

Literówka w tytule.

Tomp · 23 marca 2023 · "Układ bardzo zamknięty (II)"  

0
-1

@MrHyde No, no... 😉 😉 "stosunkowanie prokreacyjne z pubertującym dzieckiem" - to musisz Waść wyjaśnić, bo google daje rezultat = 0 na pytanie o "pubertowanie/puberujący/e (dziecko). No i uzasadnij, że w "Raszy" "porwanie[...] i znęcanie się nad gazelą" jest podniecające seksualnie. W "Raszy" nie ma "złośliwego" straszenia gazeli. Co do wieku Raszy, to on explicite nie jest określony, więc domniemanie o obcowaniu płciowym z małoletnim wylęgło się w Twojej (perwersyjnej 😉 )głowie. 😉. A "okaleczenie" gdzie? A "zachęcanie do wojny napastniczej" gdzie?
I na koniec moje ulubione zagadnienie - zmienność moralności w dziejach. Ale to dłuuuuugie opowiadanie i nie na pokatne.pl. 🙂
Oto do czego prowadzi nadmiar inteligencji... 😉 😉 😉 - MrHyde... 😉

Indragor · 23 marca 2023 · "Spełnione pragnienia"  

+1
-3

@Krystyna, nie do końca mogę się z Tobą zgodzić 😉 , bo wyrwałaś z kontekstu fragment zdania, które brzmi:

„Była więc to sala w której wył stół z krzesłami służący jako biurko”

Skoro stół służył za biurko, to nie dziwi mnie, że wył. Niejasne jest tylko dlaczego krzesła wyły. Jak już, powinny trzeszczeć albo skrzypieć.

@insidestories, sama fabuła jest dobra, ciekawa, tylko napisana tak, że traci cały swój blask. Przyłóż się do pracy, przeczytaj, co napisałeś, popraw błędy, styl, skorzystaj choćby z takiego narzędzia jak sentencechecker.com. Jak trzeba, przeczytaj jeszcze raz i popraw. Wtedy opowiadanie stanie się lepsze. Nie wiem, czy wystarczająco, ale lepsze.

Tomp · 23 marca 2023 · "Spełnione pragnienia"  

+3
-1

Ze względu na liczbę błędów językowych wszelkich rodzajów nie przeczytałem. Zrezygnowałem po ośmiu zdaniach. Autorze - wróć do IV klasy szkoły podstawowej.

SENSEIH · 23 marca 2023 · "Spełnione pragnienia"  

0
0

@Krystyna Oczywiście. Tak właśnie sądzę. Idzie wiosna, deszcz często pada, a w czasie deszczu dzieci się nudzą 😉 Admini utrudnili jedną zabawę, to nasz kolega wymyślił nową, co widać z daleka przecież 🙂 W sumie nic złego nie zrobił - pośmiać się zawsze i ze wszystkiego można...

Krystyna · 23 marca 2023 · "Spełnione pragnienia"  

+1
0

Na początku chciałam wyłapać wszystkie perełki ale musiałabym wkleić z połowę opowiadania, dlatego poprzestałam na jednej

sala w której wył stół z krzesłami@SENSEIH, sądzisz, że któryś z autorów byłby zainteresowany celowym popełnieniem czegoś takiego? Jeżeli tak, to chylę czoła )))

Joystick · 23 marca 2023 · "Ostatni rok (XIII) Zakończenie roku, szkoła."  

0
-3

Cześć Slaanesh. Bardzo dobre opowiadanie i już z niecierpliwością czekam na kolejną część i wspólna imprezę Bartka z Dominika i Małgorzatą. Szkoda tylko, że nie pojawiła się obiecana Karolina. Moze na imprezie się pojawi razem z Julia?😊

pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.