MikeEcho · 18 godziny temu · "Umięśniona Anna rogaczy męża (I)"   ·

+4
0

Niestety, trudno nie zgodzić się z @Tompem

Pierwszy z brzegu przykład: autorowi udało się nawet wcisnąć powtórzenie w jednym krótkim zdaniu:

Ugotowałam kolację i zastawiłam romantyczną kolację dla dwojga przy stole w jadalni.Tego jest bardzo dużo: powtórzenia, nieprawidłowo użyte związki frazeologiczne, dialogi, które aż ociekają sztucznością:

 – Musimy porozmawiać – powiedziała.
– Dobra, o czym musimy porozmawiać? – spytałem.Mi to przeszkadza. Odpadłem w połowie czytania.

@Maklero, jeżeli chcesz podciągnąć ten tekst, to przede wszystkim przeczytaj go sobie dokładnie jeszcze raz. Jestem pewien, że sporo sam wyłapiesz, np. takie dziwne zdania:

 – Chcę, żebyś spuścił razem z moim orgazmem –, mój penis był już twardy jak skała.Jeżeli to zrobisz i będziesz chciał więcej konkretnej pomocy, to na pewno znajdą się chętni, aby Ci udzielić.

przyplyw · 18 godziny temu · "Umięśniona Anna rogaczy męża (I)"  

+1
-5

Całokształt świetny, czekam na kolejną część... stylistyka wytykana przez innych jakoś nie przeszkadzała

Tomp · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "   ·

+1
-1

W NKJP na tysiące użyć słowa paradoks nie ma ani jednej zbitki przedmiot paradoksu w dowolnej konfiguracji gramatycznej. Natomiast są cytowania typu paradoks czegoś, w szczególności: "paradoks gówna" (Czesław Bielecki, Scenarzysta, Świat Książki).

Tomp · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "  

+1
0

O wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia: iKorektor nie wskazał w tym opowiadaniu żadnego błędu interpunkcyjnego, a Sentencechecker wskazał 15; wszystkie prawidłowo. Poza tym oba wyszukały kilka błędów gramatycznych i edycyjnych (nadmiarowe spacje).

Tomp · 1 dni temu · "Umięśniona Anna rogaczy męża (I)"  

+4
-2

Z błędów językowych głównie stylistyczne i edycyjne. Niektóre wynikają zapewne z nieuwagi:

W dniu trzech miesięcy [...] wyszła spod prysznica


W całej narracji autor zbytnio skupia się na relacjonowaniu nieistotnych didaskaliów. Opowiadanie należałoby odchudzić mniej więcej o połowę. Nadal nie będzie to opowieść, a relacja, ale wtedy może odrobinę bardziej strawna.
Podsumowując: autor z językiem radzi sobie średnio, ale opowiadać nie umie.

Vee · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "  

+1
0

Jak chyba każdy autor cenię sobie poczytność. Dlatego bez cienia zgryźliwości zapytam: @MarekA, skoro Pokątne są mało popularne, to na jakim portalu tego typu można liczyć na więcej wyświetleń?

SENSEIH · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "  

0
0

@MrHydzie, w literaturze nic nie jest oczywiste. Weźmy fragment "Raz w roku w Skiroławkach"...

/- Radziłem wam, abyście czytali Arystotelesa. A powiedziane jest u niego:
"Natura ma zwyczaj dodawać rzecz mniejszą do większej i ważniejszej, a nie rzecz
cenniejszą i większą do rzeczy mniejszej". Nie ulega wątpliwości, że zając jest rzeczą
mniejszą a proboszcz Mizerera rzeczą większą. Dlatego zając musi być dodany do
proboszcza, a nie na odwrót.
- Słusznie - zgodził się Lubiński, a także leśniczy Turlej i komendant Korejwo, bo
było oczywiste, że proboszcz nie pozwoli sobie zająca odebrać. Tyko Porwasz nic nie
powiedział, ponieważ w jego wyobrażeniu zając był rzeczą większą i cenniejszą niż
proboszcz Mizerera. Ale i on rozumiał, że i tak nie dostanie tego zająca.
(...)
- Lubię z wami polować, panowie - powiedział wreszcie. - Nigdy nie zdarza mi
się przynieść zwierzyny do domu, ale człowiek staje się mądrzejszym. W ubiegłą
niedzielę na zbiorowym polowaniu w lesie za Trumiejkami ustrzeliliśmy z proboszczem
po dziku, cośmy się jednak nasłuchali brzydkich wyrazów i głupich myśliwskich
dowcipów, to przechodzi ludzkie pojęcie. Z wami, co innego. Weźmy dla przykładu
takiego Arystotelesa. Przez myśl mi nie przeszło, że mniejszą rzecz należy dodawać do
większej, a nie na odwrót./

Zatem pytanie (w jakimkolwiek kontekście - gramatycznym, feudalnym, bądź semantycznym) pozostawmy otwarte. Osobiście uważam, że w literaturze to ona jest "rzeczą największą", ale to moja prywatna opinia 😉

MrHyde · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "   ·

+1
0

@SenseiH paradoks – czego? – szklanki, strzelby...
Jeśli dobrze rozumiem (przynajmniej gramatykę), to paradoks należy do przedmiotu, a nie przedmiot (szklanka, strzelba, łóżko) do paradoksu. Więc przedmiotem (gramatycznie patrząc) jest paradoks, a obiektem łóżko, a nie odwrotnie. 😉

SENSEIH · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "  

0
0

Pozwolę sobie, przy całym szacunku do Tompa, zauważyć, że jednak przedmioty mogą być "przedmiotami paradoksów". W sensie potocznym, rzecz jasna.
Paradoks szklanki wody, paradoks strzelby... i wiele innych.
Zatem dajmy @MarekA luz w kreatywności w odniesieniu do łóżek hotelowych. To literatura wszak. Pomimo że w pracy doktorskiej z filozofii recenzent zapewne by zaproponował jakieś bardziej naukowe sformułowanie.

MarekA · 1 dni temu · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "  

0
-1

Tomp, litości. Ja jak i zapewne wielu innych autorów nie jesteśmy zawodowymi polonistami i piszemy dla przyjemności pisania. Mówiłem Ci o tym zresztą w naszej rozmowie bo jak sam wspomniałeś, podjęliśmy współpracę. Podjęliśmy i sobie odpuściłem, bo czepiasz się błędów bardziej niż moje wszystkie nauczycielki języka razem wzięte. Praktycznie każdy tekst jaki widzę w poczekalni jest opatrzony twoją większą lub mniejszą krytyką. Doceniam, że staracie się trzymać jakiś poziom na portalu jednak biorąc pod uwagę stosunkowo małą jego popularność i fakt że teksty wrzucają albo ciągle te same osoby albo są to jednorazowe wrzutki autorów którzy już tu nie wracają moglibyście popuścić trochę zasady i np. pozwolić innym użytkownikom na decydowanie co im się podoba a co nie. Nie jesteśmy na polskim w liceum, chcemy pisać, wylewać swoje wspomnienia i/lub fantazje i dobrze się bawić czytając te teksty a dbać o to czy pan Tomp będzie zadowolony z ilości przecinków. Serio, ludzie mają to w dupie o ile tekst jest przynajmniej w miarę zrozumiały. Przypomnę tylko, że ten portal też opisuje siebie jako 'pseudoliteracki'.

A, i dla twojej informacji, ten tekst został przepuszczony przez iKorektor.

Tomp · 22 kwietnia 2024 · "Trzy dziewczyny. Martyna (III) "   ·

0
0

Niezmiernie żałuję, że autorowi nie chce się ani skorzystać z narzędzi typu Sentencechecker, aby usunąć błędy interpunkcyjne, ani użyć wcięć, ani... przeczytać po napisaniu, bo zauważyłby może jakieś literówki i dziwności typu:

łóżka to przedmioty największych paradoksów.


Żaden przedmiot nie może być... przedmiotem paradoksu.
Dobrze, że autor dojrzał do niestosowania dywizów w miejsce kresek dialogowych. To plus. Szkoda że nie dojrzał do rezygnacji z cudzysłowów definicyjnych na rzecz apostrofowych.
Treściowo zupełne nic, ale czyta się dobrze, choć zakończenia zupełnie brak i opowiadanie można zaklasyfikować do typu "udarta kartka".
Podobało mi się spanie we troje z Morfeuszem.
Trudno mi zrozumieć, dlaaczego autor umiejący opowiadać najwyraźniej świadomie degraduje swoje dzieła przez brak staranności językowej.
Poprzednio podjąłem próbę współpracy z autorem w tym zakresie, ale została przerwana.

PS W tekście kilkukrotnie przywołano słowo "*Spa" w takiej właśnie pisowni. Otóż w takim znaczeniu (miejsce odnowy biologicznej, wanna z hydromasażem) poprawna pisownia to "spa" (małymi literami).

rogaczzwłasnejwoli · 22 kwietnia 2024 · "Lekcja hipnozy"  

0
0

Nie jestem znawcą gramatyki estetyki, ale tekst mi się dobrze czytało. Jestem na Tak.

Alojzy · 21 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (I)"  

0
0

No proszę! Ktoś się przyznał, że chamstwo go podnieca seksualnie. To dlatego jest go coraz więcej.

MarekA · 21 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (I)"  

0
0

Dla jednych antyerotyczne jest chamstwo, dla mnie antyerotyczny jest np incest a takich opowieści tutaj dostatek. A że temat sztampowy? To jak z twoją dziewczyną, przeruchałeś ją już na wszystkie strony, ale cieszysz się na kolejny seks nie?

Air23 · 20 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+1
-1

Kiedy następna część?

Paldi · 18 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+1
-1

Bez przesady porównywać sytuację realną do opowiadania w internecie.

Agnessa Novvak · 18 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"   ·

+9
0

@Lukawy - to jest tak: @Tomp nie jest żadnym moderatorem ani administratorem. Ja zresztą też nie, ani ktokolwiek ze statusem Loży Autorskiej, bo to są zupełnie inne role. My staramy się raczej doradzać innym autorom, a jeśli ich krytykować, to w sposób możliwie konstruktywny, co zresztą nie zawsze jest możliwe. I niestety często nie jest to wina samego tekstu, a bardziej autora jako takiego.

Od siebie powiem tyle, że cykl o Anicie ze strony fabularnej nie jest ani lepszy, ani gorszy niż pierdylion mu podobnych, które wyglądają jak streszczenia filmów na pomarańczowym jutubie. I to raczej tych nieszczególnie ambitnych. Co nie oznacza, że i takie teksty nie mają wiernego grona odbiorców i to wcale nie takiego małego, jak się wielu domorosłym znawcom literatury nieubranego faktu wydaje. Problem leży bardziej w tym, że całość została napisana po prostu byle jak. Co gorsza, usunięcie większości wskazanych przez @Tompa niedoróbek zajęłaby mniej czasu, niż obrzucanie się błotem w komentarzach. Bo odpowiednie długości myślników ogarnie Word, akapity edytor wbudowany w Pokątne, a interpunkcję strona pokroju sentencecheckera czy ortografa. A przy okazji wprowadzania tych zmian sam pewnie zauważyłbyś inne, poprawił i na przyszłość pisał już lepiej. I to tobie, a nie nam powinno najbardziej na tym zależeć.

MikeEcho · 17 kwietnia 2024 · "Lekcja hipnozy"  

+1
-2

A ja mam taki problem, że opowiadanie jest przewidywalne aż do bólu. Właściwie po przeczytaniu tytułu już miałem wyrobione zdanie co do tego, co się wydarzy. No i potem wydarzyło się niemal dokładnie to, co sądziłem, nie zaskoczyłeś mnie w żadnym miejscu. Wrażenie to potęguje jeszcze zastosowanie skoków chronologicznych: w momencie, kiedy Karolina wybudza Marka z hipnozy już jasne jest, że uprawiali przed chwilą seks, więc cały dalszy fragment czyta się tylko po to, aby poznać techniczne szczegóły. Ja akurat takimi szczegółami jestem mało zainteresowany, choć zdaję sobie sprawę, że to portal erotyczny i są tacy, którzy takie fragmenty uznają za najciekawsze.

Tomp · 17 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+2
-2

Przestępstwa mnie oburzają.
Co więc robię? Gdy widzę bandytę, uciekam gdzie pieprz rośnie.
Policjant.
Proste? Proste.

Paldi · 17 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+1
-1

"Szantaż mnie oburza"

Więc co robię?
Czytam i krytykuje opowiadaniem z tagiem szantażu.
Proste? Proste.

Lukawy · 16 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

0
0

@Joystick mały spojler taki wątek pojawi się w części IV

Tomp · 16 kwietnia 2024 · "Lekcja hipnozy"  

+2
-6

Mógłbym tu przepisać swój komentarz do poprzedniego Twojego opowiadania. Jeżeli popełniasz wciąż te same błędy, należy przyjąć, że robisz to celowo, i nie mam zamiaru Ci w tym przeszkadzać.

Tomp · 15 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+3
-5

W odróżnieniu od Ciebie będę wdzięczny za wskazanie konkretnych usterek w moich opowiadaniach.

Lukawy · 15 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+7
-7

@Tomp powiem tak skoro jesteś moderatorem, mam w nosie Twoje "wskazówki" to jest moje opowiadanie i pisze tak jak chce, jak masz jakiś problem to usuń wszystkie opowiadania mojej serii nie widze problemów jest wiele innych stron na które mogę je wstawić. Poza Twoimi 1 widze ze wiekszosc osob pozytywnie ocenia to co napisałem. Jeśli nie podoba Ci się co napisałem to nie czytaj jak masz ze mną jakiś problem to usuń z tej strony wszystko co napisałem, a jak nie to po prostu nie denerwuj ludzi i swoje wskazówki jak wspomniałem zachowaj dla siebie bo przejrzałem też Twoje opowiadania i tam też wiele błędów można wypunktować ale ja mam w nosie bawić się jak Ty w zaczepki. Tak jak wspomniałem to moje opowadania i będą wyglądać tak jak ja chcę a Twoje uwagi mam w głębokim poważaniu.
I dodam jeszcze ze jak opowiadanie jest z tagiem szantaż to pisanie że szantaż Cię oburza pokazuje że chyba zbyt rozumny nie jesteś skoro nie potrafisz zrozumieć że pod tagiem szantaż kryje się opowiadanie z szantażem
Proponuje żebyś skupił się na swoich opowiadaniach i je dopracował.
Nie pozdrawiam i podkreślam jeszcze raz ja tutaj nic nie musze publikować i jak chcesz pousuwaj opowiadania mi na tym żeby tu były aż tak nie zależy

Kirkland · 15 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+5
-3

Tomp jeśli wszystko Cię oburza, to po cholere czytasz? Moim zdaniem fajnie napisane a ty czepiasz się autora bez podstaw. Na tej stronie jest wiele gorszych opowiadań, a ty jak ci się nie podoba napisz swoje własne a jak nie to nie obrzucaj błotem gościa, który się stara, tym bardziej że sądząc po ocenach wielu osobom się podoba.

Tomp · 15 kwietnia 2024 · "Korepetytorka (I)"  

+1
-2

a "Tak Pani" ?


Może być, ale z przecinkiem po "tak". Duże "Tak" tylko po kropce.

> Do Autora: "lekki szantaż", powiadasz? Poczytaj o przyczynach samobójstw wśród młodzieży szkolnej. To są właśnie te "lekkie szantaże". Bo "lekkie" są tylko zdaniem sprawców.

Tak podchodząc to naprawdę mało co można by pisać, bo młodzież o której piszesz jest wrażliwa na wszystko teraz. Jednak jeśli dobrze pamiętam portal na którym jesteśmy jest adresowany do osób dorosłych, +18 lat.


Zapewne nie zrozumiałeś mnie. Do ujęcia tematu, w którym apoteozowane są szantaż i gwałt, mam wstręt JA, jako człowiek bardzo dojrzały (w tym wiekiem). Propagowanie takich treści uważam za obrzydliwe i szkodliwe, bo idiotów, którzy pójdą w ślad za Twoją fikcją (?) może być wielu. I co z tego, że mają ponad 18 lat? Tak jak wielu spośród naszych czytelników brzydzi się pedofilią w fikcyjnych przecież opowiadaniach (wielokrotnie dawali temu wyraz), tak ja brzydzę się ukazywaniem przestępstw jako podniety seksualnej.

@Tomp powiem Ci trochę z innej strony, potrafisz człowieka zniechęcić, brawo! Tylko czy to tak powinno wyglądać?


Tak, uważam że tak to powinno wyglądać. Za swoją powinność uważam zniechęcanie autorów do prezentowania przestępstw i chamstwa jako podniety seksualnej.
Jeśli chodzi o zachęcanie, to powiem nieskromnie, że na tym portalu jestem jedynym, który angażuje się w promowanie (zachęcanie) obiecujących autorów. Podaję im pomocną dłoń w tym, na czym się znam: w posługiwaniu się językiem. Jako jedyny oferuję im gratisową redakcję opowiadań, w których widzę potencjał. Jako jedyny komentuję każde opowiadanie w poczekalni. Ale nie będę przykładał ręki do promocji przestępstw polukrowanej seksem.
O moich zasadach pracy jako CLA możesz przeczytać w zakładce forum/pomysły i inspiracje/DEKLARACJA JAKOŚCI...

Joystick · 15 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (III)"  

+3
-4

Daj spokój Tomp. Chłopak ma duży potencjał. Brakuje mu tylko doszlifowania, więc będzie dobrze. Dla mnie taka fabuła jest ok. Jeśli pojawi się wątek haremowy, to będzie super 🙂.

Joystick · 15 kwietnia 2024 · "Anita - usłużna nauczycielka (I)"  

+2
0

Ja akurat lubię takie klimaty i jeśli Autor wprowadzi jeszcze jakieś ciekawe postaci z grona pedagogicznego i rozkręci fabułę to chętnie przeczytam cd..

chanti_LK · 15 kwietnia 2024 · "Korepetytorka (I)"  

+1
0

> Do Autora: "lekki szantaż", powiadasz? Poczytaj o przyczynach samobójstw wśród młodzieży szkolnej. To są właśnie te "lekkie szantaże". Bo "lekkie" są tylko zdaniem sprawców.

Tak podchodząc to naprawdę mało co można by pisać, bo młodzież o której piszesz jest wrażliwa na wszystko teraz. Jednak jeśli dobrze pamiętam portal na którym jesteśmy jest adresowany do osób dorosłych, +18 lat.

> "Ty, Pani", Ty, o Panie", "Ciebie, Panie", "Tobie, Master" – zawsze z tytułem po zaimku. Twój szczawik będzie się zapewne zwracał per "Pani Profesor", chyba że domina nakaże mu inną formę adresatywną.

a "Tak Pani" ?

@Tomp powiem Ci trochę z innej strony, potrafisz człowieka zniechęcić, brawo! Tylko czy to tak powinno wyglądać? Chyba nie. Być może jesteś w tym lepszy, może uważasz się za "eksperta" super dla Ciebie. Wiesz może ja też jestem w czymś dobry i w tej dziedzinie staram się pomóc nowicjuszom. Bo jak to się mówi chce być takim seniorem dla kogoś, jakiego seniora chciałem mieć będąc juniorem. A w Tobie można wręcz podziwiać zapał z jakim robisz bardzo złą robotę. Żałuję że administracja toleruje tutaj bardzo niekonstruktywną krytykę.

Nie wychodzę, nie kasuję (pewnie ku rozczarowaniu niektórych) ale narazie zostałem na tyle zniechęcony tym miejscem, że tekst raczej poczeka na korektę. Dziękuję za ciepłe przyjęcie 😉

Tomp · 15 kwietnia 2024 · "Korepetytorka (I)"   ·

0
-2

Polska ortografia precyzuje stawianie dużych liter. O wszystkim przeczytasz w dowolnej gramatyce języka polskiego, a także w porządnym słowniku ortograficznym. W szczególności w formach adresatywnych stosuje się wielką literę dla zaimków odnoszących się do adresata wypowiedzi (pisemnej). Jeśli wielka litera wynika z szacunku do osoby, DO KTÓREJ SIĘ ZWRACAMY i rzadziej O KTÓREJ SIĘ WYPOWIADAMY, to w mowie musi ją być słychać. Inaczej nie ma sensu. Ergo – jeśli mówiąca osoba nie wypowiada się o kimś z wyraźnie akcentowanym szacunkiem, to żadnego zaimka bądź określenia (Pan Profesor) nie zapiszemy od dużej litery. Pisanie zaimków od dużych liter w mowie myśli dotyczy tylko Boga.
"Ona" może być usprawiedliwione tylko w wypowiedziach o jakiejś kobiecie, która przejmuje aż takim strachem, że owa "Ona" stała się zastępnikiem honorowego imienia (stała się równa bogini).
Zatem pisanie "Ty" w innych przypadkach jest niepoprawne.
Zaimkami "on, ona" nie określamy osób szanowanych, tylko nazywamy je tytułem (zawodowym, honorowym, naukowym) bądź polskim tytułem uniwersalnym "pan, pani".
W BDSM samodzielne zaimki pisane od dużych liter nie mają sensu, bo... tak się do mastera ani dominy nie zwracamy. Najczęściej będzie to:
"Ty, Pani", Ty, o Panie", "Ciebie, Panie", "Tobie, Master" – zawsze z tytułem po zaimku. Twój szczawik będzie się zapewne zwracał per "Pani Profesor", chyba że domina nakaże mu inną formę adresatywną.

pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.