Forum

"Prawa" użytkowników bez rejestracji.
Będę się streszczać....
Sprawa dotyczy wystawiania ocen przez użytkowników bez rejestracji...
Jak czytam czasami komentarze "anonimowych" pod niektórymi opowiadaniami, to aż mnie głowa boli.
To samo w sprawie wystawiania ocen - argumentowanych słowami "bo tak", albo "bo nie lubię lesbijek" , "nie lubię analu" czy "fuj, jesteś obleśny"
Wydawało mi się, że staramy się oceniać nie tylko treść czy formę, ale połączenie obu tych "wartości".
Ale są tacy, którzy dla zabawy specjalnie zaniżają średnią ocen, bo tak im się podoba.. (ten temat już kilkakrotnie był poruszany w komentarzach).

Sądzicie, że należałoby zgłosić tą sprawę Adminowi? Może mógłby zastanowić się nad ograniczeniem funkcji wystawiania ocen przez "obcych"?
j.w. szczerze mówiąc też to olewam.

'bo nie lubię wampirów" , "bo to już było e ble ble" no cóż, a ja nie lubię opowieści dziwnej treści o wpychaniu wszystkiego co się da w różne otwory ciała. nie lubię = omijam i tyle.

a jak już wspomniała koleżanka powyżej- to jest internet. Przecież nie pojdziesz sie bic z debilami :-)

Snow, zapamiętaj: nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. So, let's f*ck it up.

leeej na to, najważniejsze jest to żeby mieć fun z tego co się robi i mieć garstkę czytelników, którzy czekają na każdy kolejny tekst i czytają go z wypiekami na twarzy. To jest najpiękniejsze, po to się pisze. A gnidy? Były, są i będą. Muah.
a ja sie zgadzam z Snow White, bo tez mi troche zlewa jakie oceny dostaja moje opowiadania, ale to prawda ze na wiekszosci jakichkolwiek stron internetowych trzeba sie zalogowac zeby pisac komentarze, to troche ogranicza chłam
Ja też będę się streszczać 😉 Oceny wystawiane tylko przez zarejestrowanych? Problem poruszany wielokrotnie... W tej chwili oceniać może każdy. Jedno IP - jedna ocena. Pomysł wydawałoby się idealny jednak zdarzają się oczywiście próby nadużywania go (widzimy to, ale trudno jest to udowodnić).
Nie zamierzamy nikogo pozbawiać głosu i tworzyć zamkniętej społeczności. Każdy ma prawo do swojej opinii i nie zawsze musi się nam ona podobać. Gdybyśmy wprowadzili takie ograniczenia ilość ocen/komentarzy spadłaby drastycznie, a nie powstrzymałoby to trolli od tworzenia nowych kont i wystawiania kolejnych negatywnych ocen. Koniec końców wszyscy jesteśmy tu anonimowo.
Bardzo cieszę się, że doszło do tej dyskusji, bo mam nadzieję, że wkrótce wypracujemy jeszcze lepszy system oceniania. Czekam na wasze głosy w tej sprawie...
Fajnie, że odezwał się admin.
Myślę, ze dobrze byłoby skrócić skalę ocen. Podejrzewam, że w tej chwili, tylko nieliczna, wyrobiona grupa czytelników wypośrodkowuje oceny, zauważając, że oprócz jedynek i dziesiątek, są także inne cyfry. Myślę, że spokojnie dwie trzecie użytkowników wali na oślep dziesiątkami ("bo fajne"😉 i jedynkami ("bo niefajne", pomijam tu opcję "jest wyżej od opowiadania mojego kumpla"😉.
Skrócenie skali ocen (nie wiem, powiedzmy, max 5, albo 6, czyli coś w skali szkolnej), plus jakieś "podpowiedzi", charakterystyki ocen (czyli np 1 - tragiczne, 2 - słabe, 3 - przeciętne, 4 - niezłe, 5 - bardzo dobre, 6 - rewelacja), spowodowałoby, że czytelnicy zauważyliby inne oceny niż maksymalna i minimalna a dodatkowo celowe jedynki (bądź celowe oceny maksymalne), nie miałyby aż takiego wpływu na ranking.
1) Co do wypowiedzi admina - "Nie zamierzamy nikogo pozbawiać głosu i tworzyć zamkniętej społeczności."
Nie miałam na myśli "zamknięcia" się na innych czy czegoś w tym stylu, a raczej na podkreślenie, że użytkownicy zarejestrowani mają jednak hmm... nie chcę żeby to źle zabrzmiało, ale powiedzmy, że są ważniejsi czy bardziej znaczący, niż Ci, którzy wchodzą tu w poszukiwaniu taniej podniety.
2) To co powiedziała Foka, to prawda, że rzadko zdarza się żeby na portalach głosować, a niekiedy nawet komentować mogli nie zarejestrowani goście.
Wydaje mi się, że jest to niewielki, a jednak znaczący szczegół, który mówi: "Dbamy o to, kto jest naszym gościem. Jesteście mile widziani, ale pamiętajcie, że wchodzicie na teren nad którym ktoś sprawuje opiekę.
Nie jesteśmy byle jakim portalem i wypowiedzi, które nic nie wnoszą nie będą zaśmiecały naszego podwórka"

Wiecie dlaczego w ogóle założyłam ten temat?
Nie dlatego, że ktoś tam zaniża czy ktoś tam zawyża oceny, na to leje.
Ale rozwaliły mnie parokrotnie komentarze typu:

"super opowiadanie, też chciałbym być w skórze bohatera, jeżeli jest jakaś chętna to mój mail xxx@xxx.xx"

I pierwsze co się we mnie odzywa, to, Człowieku, co to ma być zbiór anonsów erotycznych?

A kulminacyjnym momentem było to jak przeczytałam pod którymś z ostatnio dodanych opowiadań wymianę zdań trzech Panów.


Pan 1
XXX, jakiej jesteś orientacji? Bo jeśli hetero to zauważę, że autor napisał dla jakiej grupy przeznaczył to opowiadanie. A jesli nawet przeczytałeś to napisz swoje zdanie na kartce i wsadź ją sobie w du*e. YYY, opowiadanie niezłe, ale troche mało opisow i nudne bo tylko się od tylu biorą, ale podniecające nawet. 7/10

Pan 2
Z jednym sie zgodze, nie moja sprawa, mnie nie dotyczy tak wiec niepotrzebnie sie wypowiedzialem. Sprawa kolejna, twoja wypowiedz "wsadz sobie w du*pe" jak rozumiem za bardzo podjarales sie tym opowiadaniem, czy moze w 'waszym' slowniku to taki trendy slogan?

Pan 3
OMG.... nie ma to jak poprawne używanie cenzury- "du*pe". Po co Ci ta gwiazdka tam miało być a,b,c? czy moze jakaś inna litera? Zauważę też małą żecz, że mimo że nie jestem gejem to używanie słów takich ja Wy, ich, oni, zakrawa na pewien rodzaj rasizmu. Jak to 'oni'? Nie wiem jak Ty na to patrzysz, ale jeszcze ostatnio to osoby bi i homoseksualne też byli ludźmi jak Ty czy ja. Więc uważaj na słowa. Nie będę Cię hejtował tylko proszę zastanów się zanim coś powiesz.

Pan 2
Do Pana 3. Nie zgadzam się z Tobą. Uważam że takich trzeba hejtować aby zauważyli jak to jest być kimś takim. Oko za oko, ząb za ząb. A opowiadanko świetne. Seks grupowy.... hmmm... Nie powiem że ciekawy pomysl. Pfft (tak jestem homo). daje 10/10. A Ty XXX, albo sie zamknij albo przeproś.


Załamka.

No dobra... Jeszcze słówko o tym co piszą Falanga i Deal, kurcze tak jak mówiłam to nie chodzi o oceny, tylko o portal. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię to miejsce i na niektóre teksty czekam z niecierpliwością i sprawdzam do kilka razy dziennie czy już coś "wpłynęło". A jestem trochę taka, że jeżeli już się gdzieś zadomowię to nie mogę patrzeć jak ktoś się pcha z buciorami na "nasze" salony z psią kupą na podeszwie i wyciera ją o wszystkie dywany.

Zgadzam się jeżeli mowa o skróceniu skali ocen i dodaniu opisu do każdej.
Dodatkowo myślałam też o czymś takim jak zbiór najlepszych i najsłabszych opowiadań. Ale z obecnym systemem oceniania to chyba nie wypali...
Snow White ma sporo racji. Ja publikuję opowiadania i poezję na opowiadania.pl .Tam mogą komentować i wystawiać oceny użytkownicy, którzy są zalogowani. Lubię komentarze napisane z sensem i konstruktywną krytykę. Zgadzam się również z tym, aby skala ocen uległa zmniejszeniu do max 5 lub 6 .
Wszystkie Wasze uwagi bierzemy pod uwagę i widzę, że klaruje się jakaś jednoznaczna wizja.
Dowiem się w najbliższym czasie jak to wygląda od strony technicznej i zastanowimy się wtedy nad konkretnymi zmianami.
Pozdrawiam
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.