Forum

Opublikowałem dwa teksty, oba są w poczekalni od wielu tygodni (strona 4 z 6)

starski napisał/a:
Aha, czyli według ciebie głównym problemem jest to, że autorzy nie stosują się do twoich uwag i dlatego nie wypuszczasz ich z poczekalni?


Zbytnie uproszczenie wypaczające sens mojej wypowiedzi.

starski napisał/a:
Dopiero gdy zdarzy się, że ktoś wypuszczać będzie lipę, Marc, albo zapyta owego członka " Co czynisz?", albo odbierze mu możliwość wyciągania tekstów z poczekalni.
Proste jak drut.


No właśnie, że ten drut jest pokręcony. Na jakiej podstawie moderator miałby pytać "Co czynisz"? Jak skodyfikować, co jeszcze nie jest lipą, a co już jest?

starski napisał/a:
Jakie głosy na tak i na nie i decyzje zwykłych użytkowników, gdzie ty to masz?


Nigdy nie głosowałaś na TAK lub NIE??? A gdzie? Choćby na LOL**.

Indragor napisał/a:
starski napisał/a:
Aha, czyli według ciebie głównym problemem jest to, że autorzy nie stosują się do twoich uwag i dlatego nie wypuszczasz ich z poczekalni?
Zbytnie uproszczenie wypaczające sens mojej wypowiedzi.



starski napisał/a:
Dopiero gdy zdarzy się, że ktoś wypuszczać będzie lipę, Marc, albo zapyta owego członka " Co czynisz?", albo odbierze mu możliwość wyciągania tekstów z poczekalni.
Proste jak drut.
No właśnie, że ten drut jest pokręcony. Na jakiej podstawie moderator miałby pytać "Co czynisz"? Jak skodyfikować, co jeszcze nie jest lipą, a co już jest?

starski napisał/a:
Jakie głosy na tak i na nie i decyzje zwykłych użytkowników, gdzie ty to masz?
Nigdy nie głosowałaś na TAK lub NIE??? A gdzie? Choćby na LOL**.






Moderator zrobi to na podstawie autopsji. Czytając komentarze piszczących pod opowiadaniem użytkowników, sprawdzi, kto wypuścił i zapyta: Mr Kurtzmann, coś pan tu wypuścił na główną?!
Bardziej wybredni czytelnicy skodyfikują ci lipę.
Bo jak decydowałeś dotychczas, co wypuścić, a czego nie? Po tym, czy ktoś wprowadził sugerowane przez ciebie zmiany albo wyrażał skruchę za błędy tak? Wracamy do punktu pierwszego- tego upraszczającego twoją wypowiedź.

Jaki LOL, jakie tak lub nie? Nie mam pojęcia, o czym mówisz.

Nie trzeba kombinować. Trzeba upraszczać. Upraszczać.

Jedna zmiana — z dwóch głosów "za" na jeden. Nic więcej. Nie trzeba zakładać biura pozyskiwania informacji.
@teedud - moje zdanie w tej kwestii jest takie, że zmienić coś trzeba. Moje propozycje są mniej więcej takie same od samego początku tej dyskusji (która ciągnie się już w nawet nie wiem, w którym z kolei temacie), czyli:

1. Wprowadzenie głosu członków loży na "NIE". Niekoniecznie dokumentnie blokującego wyjście jakiegoś tekstu na główną, bo to by była przesada, raczej o takiej samej wadze jak głos na "TAK". Przy czym pomysł możliwości zmiany głosu też mi się podoba, bo przedstawione za tym argumenty są bardzo słuszne - skoro ktoś się postarał, to doceńmy te starania.

2. Zwyczajni "czytacze", czy to zalogowani, czy nie, już mają możliwość wpływania na odbiór opowiadania w postaci dawania ocen oraz komentarzy. To, czy robią to z głową, czy dupą, to już inna sprawa (opowiadanie napisane słabo, ale na typowo koniobijski temat, jest oceniane wyżej niż dobre warsztatowo, ale z małą ilością seksu / kontrowersyjne), ale robią, I tyle naprawdę wystarczy, chyba że na serio chcecie zalać stronę główną paździerzami, które powinny na wieki gnić w poczekalni.

3. Natomiast moim zdaniem dobrze byłoby dobrze włączyć w proces decyzyjny autorów nie-lożowych (autorów, czyli osoby, które publikują - może z lepszym skutkiem, może gorszym, ale jednak) i umieścić ich gdzieś pomiędzy wspomnianymi czytelnikami a lożą. Niech na przykład dostaną taką samą możliwość, jak my teraz, w postaci głosu umożliwiającego wyjście tekstu z poczekalni, tyle że w sposób niewiążący. Czyli głosują, my to widzimy i stanowi to dla nas sugestię: aha, to jest dobre, warto przeczytać! Niemniej wciąż żeby to loża ostatecznie decydowała o wypuszczeniu danego tekstu.

4. Oczywiście wszędzie, gdzie się da, stosować jawność. Czytelnicy widzą, że kto wypuścił tekst na stronę główna, a my widzimy, kto wcześniej na niego głosował.

5. Niech system będzie jak najprostszy. Nie liczenie dwudziestu średnich, nie formuły "mój głos to 37% twojego głosu, a lajk na tak stanowi 157/89 unlajka" bo to do niczego nie doprowadzi. Nie mówiąc o tym, że Marc będzie siedział nad tym, siedział, klął na nas i na system, i w końcu na serio coś się posypie tak, że strona zdechnie. A tego nikt by nie chciał.

6. OSTATECZNE DECYZJE ZOSTAWIAM WAM. Moje propozycje macie, ale nie będę ich bronić jak niepodległości. Nie dlatego, że uważam je za gorsze od innych (przeciwnie - będąc wciąż na LOL, kiedyś też na NE, Wattpadzie, paru forach i kilkunastu grupach literackich, mam naprawdę konkretne doświadczenie paru kwestiach i widzę, jakie rozwiązania działają naprawdę, a jakie wyglądają pięknie tylko i wyłącznie w teorii), ale po prostu powoli rezygnuję z aktywności pisarskiej. I co z tego, że przeforsuję swoje rozwiązania, skoro będę z nich korzystać od wielkiego dzwonu, w przeciwieństwie do was. Więc wybierzcie to, co uważacie za najlepsze. Byle było to możliwie proste, przejrzyste, jawne i mimo wszystko zostawiało ostateczne decyzje w rękach ludzi ogarniętych, którzy potrafią i pisać, i czytać, a nie zgrai niedzielnych półanalfabetów.

I w sumie to tyle 🙂
Swoją drogą autor tego wątku na forum napisał go 1 lutego 2021, a ostatni raz logował się 6 lutego tego samego roku. I my się mamy starać i nadskakiwać takim, bo się obrażą "czemu moje ardzydzieło jeszcze nie jes na guwnej"? A poszli won! Macie pińcet grupek fejsowych dla marszczycieli freda i tam się udzielajcie, a nie marudźcie tutaj. Bo dzisiaj się rzucacie, a jutro znikniecie, i szkoda dla was naszego czasu. I między innymi dlatego właśnie przestrzegam przed "vox populi, vox dei".
@Agnessa Novvak Myślę, że deus płacze często nad tym voxem 😉
Ok czyli mamy następujące propozycje:
1) Wariant z głosowaniem przez czytelników oraz CLA, z głosowaniem na NIE.
2) Wariant z głosowaniem zarezerwowanym dla CLA, z głosowaniem na NIE, z wymuszeniem przejścia przez poczekalnię też dla CLA.
3) Wariant redukcji ilości wymaganych głosów CLA do 1 i zostawienia wszystkiego innego po staremu

Osobiście uważam że propozycja numer 1 jest najbardziej trafna ponieważ jako jedyna trwale rozwiązuje dysproporcję ilości opowiadań do ilości osób które mogą je przepuszczać do głównej. Pozostałe dwie opcje to w moich oczach tylko półśrodki.
@teedud - tylko nie myl ilości z jakością. To, że loża się nie wyrabia, wiadomo nie od dziś. Natomiast oddanie decyzyjności w ręce wszystkich użytkowników bez wyjątku zrobi z Pokątnych drugiego LOLa. Okej, teoretycznie będzie jeszcze blokujący głos na "NIE", ale co, jeżeli akurat nikogo z loży nie będzie pod ręką i na główną zostanie wypchnięty paździerz na poziomie "moje pszygody na imprezie madki" albo "tatusiu ale masz durzego pytąga"? A prędzej czy później zostanie i będzie to tylko i wyłącznie kwestia czasu. Jednocześnie opowiadania "nieoczywiste", które nie rzucają się od razu w oczy i/lub wymagają szerszego spojrzenia (patrz choćby to najnowsze Czarnego Citroena) tak czy inaczej zostaną zignorowane przez szerszą publikę i albo my je zauważymy, albo nikt tego nie zrobi.

Dlatego wciąż optuję za tym, żeby osoby nielożowe 😉 (no co, skoro mogą być niebinarne, to i takie też) w wyraźniejszy sposób sygnalizowały, że pojawiło się coś godnego uwagi, ale by to loża wciąż potwierdzała wypuszczenie tekstu na stronę główną. Inna sprawa, że można tę loże rozszerzyć o kolejne osoby, choć oczywiście nie do mnie należy decyzja.
Jeśli faktycznie nadal wszystko miałoby być uzależnione od CLA, to wtedy należałoby okresowo aktualizować stan loży. Nie jednorazowo, ale okresowo. I każda kolejna aktualizacja składu loży byłaby coraz trudniejsza ponieważ więcej osób zabierałoby głos w tej sprawie.

Można by zacząć od ustalenia minimalnego poziomu aktywności pozwalającego na pozostanie w loży.

Co do samego tematu jakości opowiadań i nie wypuszczania "paździerzy" to kwestia wizji czym ma być strona i osobistych przekonań więc wstrzymam głos w w tej sprawie.

PS
Jeszcze raz, wybaczcie ton, ale chcę by ta dyskusja zmierzała w kierunku jakiejś konkluzji.
@teedud Skład loży jest aktualizowany co miesiąc.
Ok, dobrze wiedzieć bo przeglądając skład loży widzę osoby które ostatni raz logowały się latem 2022.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.