Forum

owłosienie intymne
Co sądzicie o goleniu/depilacji owłosienia wokół sromu i penisa?
Na plażach naturystycznych trudno dziś znaleźć bywalców z naturalnym owłosieniem.
Czy to tylko moda czy obowiązujący trend estetyczny?
Gładka skóra niewątpliwie ułatwia oralne pieszczoty...ale przecież "futerko" jest też fajne.
Właściwie jaką fizjologiczną funkcję ma to owłosienie?
W mojej opinii penis wygląda o niebo lepiej gdy nie ma za dużo "włosów". Takie mam osobiste odczucia co do mojego.
z tego co mi wiadomo to owłosienie intymne to atawizm, i to taki którego nie lubię. Lubie okolice intymne wygolone, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn - łatwiej utrzymać czystość i przyjemny zapach.

Uważam że obie płcie powinny golić te okolice które łatwo utrzymują nieprzyjemny zapach - czyli okolice narządów rodnych oraz pachy. Jako kobieta preferuję mieć włosy tylko na głowie, podobnie chciałabym to widzieć u ewentualnej partnerki seksualnej. Co do mężczyzn... hmmm... lubię facetów z owłosionymi klatkami, jednak pachy i całe otoczenie penisa powinny być gładkie.
W pełni się z tym zgadzam. Sam golę się od kilku lat i znakomicie się z tym czuję. Fatyga niewielka, wystarcza mi dokładne golenie co dwa tygodnie, a wygoda ogromna (zwłaszcza przy codziennym myciu). Wspaniale też poprawia mi to samopoczucie. Myślę, że to coś więcej niż moda (możliwe, że tak było na samym początku zjawiska). Obecnie jednak odczuwam to jako swoisty wymóg, odczuwam też jakby wewnętrzny przymus i myślę, że uzależniłem się od golenia. Nie wyobrażam sobie na przykład, że mógłbym pojawić się na plaży naturystycznej nie wygolony przedtem dokładnie - czułbym się fatalnie, jak intruz. Tak więc przyczyny są i zewnętrzne i wewnętrzne. Tak myślę.
A ja sie z Wami nie zgadzam. A szczegolnie z MarySue.... atawizm?! MarySue, to tak jakby powiedziec, ze kaluza to ocean spokojny. Ja uwazam, ze penis bez owlosienia wygloda nad wyraz smiesznie! Ogolnie lwa na lyso bedziecie mieli taki sam efekt.
ja preferuję ogolone lub odpowiednie przycięte włoski intymne, zwłaszcza u kobiety. Lubie przycięte paseczki, trójkąciki itp, nawet bardziej niż "całą łysą".
co do męskiej części historii: na krótko lecz nie na łyso, co w zupełności odpowiada oczekiwaniom mojej partnerki.
WKTR - piszesz

Ja uwazam, ze penis bez owlosienia wygloda nad wyraz smiesznie!



A mnie penis wyrastający z gęstwiny owłosienia wcale, a wcale się nie podoba. Wręcz brzydzi. Nie mówiąc o tym że nie zachęca do bliższego poznania.

Bardzo lubię tzw seks oralny, ale do penisa w gęstwinie się z językiem i ustami nie zbliżę. Mój facet ma do wyboru : albo golić, albo pożegnać się z tzw "lodzikiem".

Myślę że wybór jest oczywisty 😉
> Myślę że wybór jest oczywisty

Tzn .. facet robi Ci szlaban na twojego ulubionego orala? 🙂

Tzn .. facet robi Ci szlaban na twojego ulubionego orala?



Wiesz, Marku, jakoś nigdy nie miałam takiego problemu.
Lubię gładko zarówno u siebie jak i u partnerki. Ma to zalety estetyczne - bez dwóch zdań. Jest jednak coś nawet ważniejszego - kwestia higieniczna. Łatwiej utrzymać wysoki poziom czystości przez dłuższy czas (np. 10h poza domem w pracy), a i podczas uprawiania sportu jest znacznie lepiej. Z tego też powodu golę również pachy, a i partnerka jest gładka pod pachami bo i dla oka i dłoni przyjemniej ...
Oczywiście wąski pasek włosków na kobiecym łonie dodaje pikanterii, więc nie marszczę nosa na jego widok.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.