Forum

Poczekalnia (strona 5 z 8)
@Marc chyba czas, abyś teraz Ty zajął stanowisko w tej sprawie. Pomysł już jest, jego wersja zaczyna się krystalizować... Nawet @MrHyde oferował się, jako ,,królik doświadczalny", na sprawdzenie działania systemu 🙂)
Obiecuję. Odezwę się wkrótce 😉
Ja wiem, że nie mam doświadczenia takiego, jak inni lożownicy. Ja wiem, że mój głos mało znaczy. Niemniej muszę wyrzucić z siebie pewne rozgoryczenie, które jest według mnie głosem "za" stworzeniem działu warsztat. Dzisiaj na ogólnym ukazało się opowiadanie z poczekalni. Ciekawostka jest taka, że pomimo licznych sugestii wielu osób, opowiadanie praktycznie w nietkniętej formie przeszło na stronę główną. Autor nie miał ochoty zmieniać formy, ani wskazanych błędów. Ja wiem, że każdy członek loży, ma swój gust, a o gustach się nie dyskutuje i ktoś podjął taką a nie inną decyzję (anonimowo). Nie zmienia to faktu, iż uważam, że pomimo faktu, że opowiadanie było ciekawe, o tyle nie było wystarczająco "dopracowane", aby mogło opuścić poczekalnię. Kuleje z interpunkcją i zawiera błędy stylistyczne.
W związku z powyższym uważam, że dział "warsztat", powinien powstać, tak aby jeden z najbardziej doświadczonych członków loży, był odpowiedzialny za "doszlifowanie tekstu".
Wyrzuciłem z siebie i jest mi lepiej 🙂
Powiem krótko: idea warsztatu podoba mi się. Najbardziej przychylam się do pomysłu Krystyny i procedurą wyprowadzania, którą zaproponowała.
Przy nadesłaniu tekstu autor miałby opcję wybrania warsztatu (tutaj pytanie dla kogo byłaby taka opcja dostępna, debiutanci wyłącznie? Może autorzy, którzy nie są jeszcze w loży). Tekst trafia do warsztatu na określony czas (powiedzmy 2 tygodnie). Dostęp do warsztatu mają wyłącznie członkowie loży autorskiej. Nie ma tam możliwości głosowania gwiazdkami, wyłącznie komentarze. Po dwóch tygodniach opowiadanie ląduje w poczekalni (jeżeli autor nie wykazuje poprawy) lub w zbiorze głównym (tutaj nasuwa się pytanie w jaki sposób odnotować tą poprawę? Poprzez komentarze wyłącznie? Ilu członków loży decyduje o poprawie? Chyba utrzymanie procedury z poczekalni o dwóch głosach członków loży należałoby utrzymać także w warsztacie). Pozycje mentora dla tekstu w warsztacie brzmi całkiem nieźle (i jakże znajomo 😉, ale obawiam się czy znajdzie się tylu chętnych.

Zastanowię się jak pod względem technicznym to wszystko można rozwiązać, bo obawiam się, że nie będzie to łatwe.
Sądzę, że do ,,warsztatu" mogą trafić opowiadania WSZYSTKICH autorów spoza Loży na 2 tygodnie (czas wystarczający). Dostęp tylko dla członków i wyłącznie komentarze też są super pomysłem. Skomentować oczywiście ma prawo każdy z Loży. O tym, czy zostały zrobione poprawki powinien poinformować autor w komentarzu. Nikt nie ma na tyle czasu, aby codziennie sprawdzać, czy już. I potem powinna obowiązywać zasada dwóch głosów ZA. Jeżeli po dwóch tygodniach autor nie dokona poprawek lub dokona (powiedzmy nie wszystkie), a mimo to nie uzyska dwóch głosów ZA automatycznie trafia do Poczekalni, jeżeli uzyska, to na ogół.

Krystyna napisał/a:
Sądzę, że do ,,warsztatu" mogą trafić opowiadania WSZYSTKICH autorów spoza Loży na 2 tygodnie


Po prostu wszystkich, którzy mają na to ochotę. Nie ma potrzeby ograniczania. Może ja napiszę jakieś „eksperymentalne” opowiadanie i zechcę zasięgnąć opinii przed „oficjalną” publikacją?
2 tyg. – to może być czasami zbyt krótko. Proponuję 21 dni. Po tym ustalonym terminie uruchamiamy głosowanie w postaci „łapek”, oczywiście dostępne tylko dla członków Loży. Łapka w górę – za wypuszczeniem, łapka w dół, wiadomo 🙂 . Przewaga dwóch łapek w górę, opowiadanie zostaje przeniesione do czytelni, czyli zbioru głównego. Niedomiar łapek w górę – do poczekalni. Takie głosowanie mogłoby trwać 2 tyg. lub do momentu przewagi 2 łapek w górę.

A może dałoby automatycznie generować informację o poprawkach? Np. coś takiego między opcją „dodaj do przeczytania” a tekstem opowiadania.
„Poprawka #1, dokonana przez autora dnia dd.mm.rrrr, o godz. hh.mm”.

Co do „mentora”, czy „opiekuna” to dobry pomysł, jako opcja – jeśli głosi się ktoś chętny jako „opiekun opowiadania”. Jednak nie wszystko naraz. Wprowadźmy Warsztat w możliwie najprostszej formie i zobaczmy czy zadziała. Ulepszenia w postaci „mentora” zostawmy na potem, jeśli pojawi się potrzeba zmian.
Wydaje mi się, że pomysł Indragora jest dobry. Łapki "góra / dół", to ciekawa inicjatywa. Wtedy decydują nie dwie osoby, tylko kolektyw, który ma na to ochotę.
21 dni, to także dobry pomysł. Ja dałbym czas 2 tygodnie, ale bez przewagi łapek, bo to może być stronnicze. Jeśli dwóch członków pod rząd zagłosuje "za", to opowiadanie wyjdzie, nawet jeśli później 9 ciu zagłosuje przeciw.
dodajmy jeszcze: przewaga pięciu łap w dół i tekst spada z Poczekalni do "piekła" czyli np. do konkurencji.
@MrHyde - Rozumiem, że te łapki w dół, obowiązywałyby tylko w poczekalni? Jeśli tak, to jestem za, bo da to możliwość wyrzucania tekstów naprawdę słabych jakościowo (skrajne przypadki), które wiszą w poczekalni z notami oscylującymi około "miernej",
Ojej! Jestem ZA, a nawet PRZECIW! A jeżeli po otrzymaniu pięciu łapek i moje wyleci do ,,piekła" 🙁 Tak przynajmniej jest jeszcze szansa, że ktoś je przeczyta (a poważnie, niech Nikomu nie przyjdzie do głowy go wypuszczać, Poczekalnia to idealne miejsce dla niego).
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.