Forum » Zapis dialogów

Marc
Problem już nie raz był poruszany w komentarzach, ale w dalszym ciągu w nadsyłanych tekstach pojawiają się błędy.
Polecam artykuł znajdujący się pod poniższym linkiem pt. "Interpunkcja w dialogach czyli jak poprawnie zapisywać dialogi".

http://www.ekorekta24.pl/proza/130-interpunkcja-w-dialogach-czyli-jak-poprawnie-zapisywac-dialogi
GreatLover
Ja i tak będę zapisywał dialogi tak, jak chcę bo przecież

"to tylko opowiadania, do cholery!!!" ;]
adix
Podejrzewam, że to moje opowiadanie "Korpoświat" mogło skłonić ajria do komentarza o złym zapisie dialogu. Czas by się zgadzał. Nie wiem jak to się stało, ale jak kopiowałem tekst z Google Docs do pokątnych to zniknęły wszystkie myślniki (półpauzy). Skupiony na treści opowiadania, nie zauważyłem tego przy wrzucania na pokatne.pl. Już poprawiłem zapis dialogów po opublikowaniu. Przepraszam za niewygodę w czytaniu.
GreatLover
@ajraia ja tylko cytuję wypowiedź swej ulubionej autorki z Pokątnych ;)
paty_128
GL, umrzesz.
GreatLover
Też mi odkrycie. Wszyscy kiedyś umrzemy :)
Taka_Miłość
Ja osobiście uważam, że to normalne, że amatorskie opowiadania będą miały błędy, bo autor jest od pisania, a korektą zajmują się zazwyczaj profesjonaliści. Nie można więc wymagać po amatorszczyźnie bezbłędności, bo to by było chore, zwłaszcza, że przeciętnego Nowaka czy Kowalskiego raczej nie stać na to, by sobie zatrudnić porządnego korektora do przeredagowania tekstu, a raczej żaden taki nie zająłby się sprawdzaniem błędów hobbystyczne. Jednak z drugiej strony jakieś minimum jest konieczne, gdy się chce pisać i publikować. Na wattpadzie spotkałam się z opowiadaniami pisanymi jednym ciągiem, bez myślników między wypowiedzią a czynnością, której dokonuje bohater, bez jakichkolwiek przecinków i na dodatek bez spacji po kropce. Takie coś to już naprawdę przegięcie, bo chyba każdy z nas podstawówkę skończył i taką minimalną wiedzę posiadać powinien. Jasne, że może komuś się omsknąć raz kiedyś przy ortografii czy może nie oddzielić złożonego zdania przecinkiem w odpowiednim miejscu i póki to nie zmienia znaczenia tekstu lub jest zwykłą literówką to jest okay, ale jak ktoś zawsze pisze "oni weszli na wierze" czy "Mama ma naimię aldona.A ja mam", to jest czymś na co powinno się zwracać uwagę, by w przyszłości autor nie popełniał takich banalnych błędów, zwłaszcza, gdy ma ciekawe pomysły, bo zwyczajnie byłoby szkoda tak marnować jego talent.
MrHyde
I w nieamatorskiej prozie zdarzają się błędy, ale to nie usprawiedliwia niechlujstwa.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się