Zapach wiśni...

9 września 2019

5 min

Opowiadanie krótkie i raczej nie ma nic wspólnego z erotyką, gdyż było pisane jako interpretacja dwóch piosenek, niemniej myślę, że godne przeczytania :)

Chłodny wiatr tańczył wśród gałęzi drzew, płatki delikatnych kwiatów kołysały się w takt tylko im znanej melodii. Mimo dość późnej pory, park wciąż tętnił życiem. Młoda dziewczyna przeszła niepewnie przez bramę, nie wiedząc, czy to była dobra decyzja. Właśnie miała się spotkać z kimś, kogo rodzina nigdy by nie zaakceptowała. Mimo strachu, zmuszającego jej serce do szybszego bicia, zaczęła kroczyć kamienistą ścieżką w stronę umówionego miejsca. Dookoła po trawie biegały roześmiane dzieci, a ich rodzice siedzieli na kocach, obserwując je z uśmiechami na twarzach. To był wyjątkowy czas w Kraju Kwitnących Wiśni. Dziś rozpoczynał się festiwal Hanami w Kioto i wielu przyszło spędzić ten czas z rodzinami albo ukochanymi. Ona też w tym celu się tu pojawiła. Kroczyła wolno przez park, a wiatr bawił się jej długimi brązowymi włosami. Dzwoneczek na sznureczku doczepiony do ozdoby we włosach podzwaniał melodyjnie. Gdy dotarła na skraj parku, gdzie nie było prawie w ogóle ludzi, dostrzegła Jego. Siedział w szarym kimonie na poręczy niedużego mostu. Łagodne światło księżyca wraz z lampionami rozwieszonymi na drzewach tworzyły wspólnie z kwitnącymi wiśniami widok wręcz oszałamiający. Samotny samuraj siedział wpatrzony w najbliższe drzewo, u pasa wisiały dwa miecze w ozdobnych pochwach. Widząc jego profil skąpany w ciepłym blasku latarni, serce dziewczyny zabiło mocniej. Nim podeszła bliżej, poprawiła pas yukaty, jednocześnie starając się uspokoić myśli, które szalały w jej umyśle od chwili, gdy weszła do parku.

Samuraj spojrzał w jej stronę dokładnie w momencie, gdy stanęła przy moście. Jego oczy, tak bardzo skupione, spoglądały tylko na jej delikatną twarz. Gdy w nie patrzyła, ich barwa zawsze kojarzyła jej się z chmurnym, burzowym niebem, piękne, choć jednocześnie przerażające. Jednak tylko ona potrafiła dostrzec w nich delikatny blask, jakby mignięcie, jakie towarzyszy spadającym gwiazdom. Wiedziała, że nie odwróci wzroku, dopóki nie będzie stała blisko niego. Wolnym krokiem podeszła, a samuraj w tym czasie usiadł plecami do rzeki i drzew, które do tej pory oglądał. Gdy stanęła przy nim, musiała podnieść wyżej głowę, by dostrzec jego spokojną twarz. Mężczyzna zszedł z poręczy i bez słowa porwał drobną dziewczynę, zamykając ją w swych objęciach, opierając policzek na jej włosach. Delikatna woń olejku jaśminowego mieszała się z zapachem kwitnących wokół kwiatów, tworząc harmonijną jedność. Upajał się tym aromatem. Dziewczyna wtuliła twarz w pierś ukochanego, myśląc tylko o tym, że teraz jest we właściwym dla niej miejscu.

W tej krótkiej chwili, w tych ramionach poczuła, że decyzja była słuszna. Gdyby nawet rodzina miała się jej wyrzec. Jej serce napełniło się ciepłem i już wiedziała, że on jest tym, którego kochała nad życie. Samuraj, wyczuwając zmianę w dziewczynie, odsunął się delikatnie, lecz nie wypuścił jej całkiem z objęć. Spojrzał w jej oczy i wtedy dostrzegł ten błysk, lekki jak blask gasnącego płomienia świeczki i ciepło silniejsze od płonącego ogniska. Nikt nigdy nie patrzył z takim żarem w oczach, tak jakby nic i nikt nie istniał poza nim. Jego serce od lat zimne i przepełnione okrucieństwem, przez te wszystkie lata walk i przelewania krwi wrogów, zabiło w nieznanym mu rytmie. Spojrzenie chmurnych oczu złagodniało, pieszcząc twarz dziewczyny. W tym momencie nie liczyło się dla niego nic innego ani nikt inny.

- Najdroższa... - szepnął zdławionym głosem. Nigdy nie przyszło mu na myśl, że może się tak czuć w obecności drugiej osoby. Taki bezradny, zagubiony w swoich uczuciach. Dziewczyna tylko uśmiechnęła się lekko, kładąc mężczyźnie dłoń na szorstkim policzku. Opuszkami palców pogładziła po bliźnie, której jak się domyślała, nabawił się w trakcie licznych walk.

- Nic nie mów, proszę... - mruknęła czule.

Mężczyzna objął ją mocniej ramionami, przyciągając bliżej siebie drobne ciało dziewczyny. Wydawała się przy nim taka delikatna, krucha niczym kwiat, którego może zniszczyć byle podmuch silnego wiatru. Ilekroć trzymał ją w ramionach, bał się zrobić jakikolwiek gwałtowniejszy ruch w obawie, że skrzywdzi najważniejszą osobę w swoim życiu.

- Przejdziemy się? - Spytała jego z lekkim rumieńcem na twarzy.

W odpowiedzi mężczyzna tylko uśmiechnął się blado i ruszył przed siebie, trzymając ją za drobną dłoń. Park jeszcze nie dawno tętniący życiem, stawiał się coraz spokojniejszy. Nieliczni przechodni spacerowali dróżkami pogrążeni w tylko sobie znanych rozmowach, zupełnie nie zwracając uwagi na dwójkę ludzi, którzy wbrew wszystkiemu wciąż byli razem.

Zatrzymał się w pobliżu jednego z drzew. Zerwał kwiat z niższej gałęzi i włożył go delikatnie we włosy dziewczyny.

- Zawsze będziesz dla mnie najważniejsza. - powiedział, patrząc jej głęboko w oczy.

- Wiem mój drogi.- odparła, po czym stając na palcach, złączyła ich usta w pocałunku. Mężczyzna instynktownie przyciągnął ja bliżej siebie, rozkoszując się słodkim smakiem jej warg, w duchu błagając Bogów, żeby ta chwila nigdy nie minęła. Błagał żarliwie, by mógł już na zawsze pozostać u jej boku. Tego pragnął z całego serca.

10,045
7.1/10
Dodaj do ulubionych
Podziel się ze znajomymi

Jak Ci się podobało?

Średnia: 7.1/10 (11 głosy oddane)

Pobierz powyższy tekst w formie ebooka

Komentarze (11)

Krystyna · 3 września 2019

+1
0

Kilka kosmetycznych zabiegów:

To byl wyjątkowy


był

Nim podeszła bliżej poprawiła pas


Nim podeszła bliżej(,) poprawiła pas

gdy stanęła na brzegu mostu.


może źle umiejscawiam dziewczynę, ale brzeg mostu, to krawędź i ona chyba nie tam stała, dlatego proponuję: stanęła na początku/środku...

- najdroższa....


- Najdroższa... (TRZY kropki)

proszę...-


brak spacji po kropkach

Może[quote]
od nowego wiersza
[quote]- Przejdziemy się? - Spytała go


spytała jego

W odpowiedzi


od nowego wiersza

Park powoli opustoszał,


opuszczony, to czas dokonany, a w tym wypadku park pustoszeje

dla mnie najważniejsza. - Powiedział,


]dla mnie najważniejsza - powiedział

- Wiem. - odparła,


bez kropki po Wiem
Jeszcze jedno, zazgrzytał mi ten szampon. Nie ma określonego czasu ale odnoszę wrażenie, że akcja rozgrywa się dawniej. Nie wiem czym dawniej Japonki myły włosy, ale raczej nie szamponem. Poszukaj czym i zamień.

Zapachniało wiśniami (owocami, bo zapachu kwiatów wiśni nie znam) 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Luna Lupus · Autor · 3 września 2019

0
0

@Krystina o kurczę A jak sprawdzałam tekst w ortografie to mi tego nie wyłapał. Czasy nie są tak bardzo dawne bo w Japonii wiele kobiet obecnie także ubiera tradycyjne stroje w trakcie festiwali i innych tradycyjnych świąt 🙂 natomiast postać mężczyzny to takie lekkie nawiązanie do dawnych czasów. Nie mniej dziękuję za wytkniecie tych drobiazgów i zaraz biorę się za poprawianie ☺

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

XeeleeFirst · 4 września 2019

+1
0

Nietypowy, poetycki tekst, bez seksu - ale sympatyczny. Autorka pisze w komentarzu: "bo w Japonii wiele kobiet obecnie także ubiera tradycyjne stroje w trakcie festiwali i innych tradycyjnych świąt" - czyżby autorka odwiedzała Japonię?
Głosuję za przeniesieniem do "zbioru głównego".

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Luna Lupus · Autor · 5 września 2019

0
0

@XeeleeFirst Niestety nie byłam nigdy w Japonii, ale wiele czytałam o tym kraju, o kulturze i zwyczajach, dodatkowo przewertowałam od groma filmów dokumentalnych i wszelakich blogów ludzi, którzy byli i opisywali wszystko co widzieli ☺ nie mniej mam plany by tam kiedyś pojechać

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Agnessa Novvak · 7 września 2019

+1
0

Autorko - sprawdź, jak ci się spisuje takie narzędzie jak languagetools, bo może bardzo pomoć w znajdywaniu i poprawianiu błędów 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Indragor · 9 września 2019

+2
0

Wręcz czuje się atmosferę, zapach, ciepło popołudnia, mimo chłodnego wiatru i żar serc zakochanych. 10 pkt. ode mnie.

Nie ma nic wspólnego z erotyką? Ma! I to dużo 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Krystyna · 9 września 2019

0
0

obserwując ich z uśmiechami


je
Wypatrzyłam to teraz, sprawdzając, czy naniosłaś poprawki.
@Indragor nie wiem, skąd mój sentyment do twojego nicka, ale lubię, kiedy komentujesz... a może ten zapach wiśni to sprawił 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Indragor · 9 września 2019

0
0

Dzięki, Krystyna 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Bayadynka · 9 września 2019

0
0

Ta chwila, ten moment, cała sceneria z postaciami włącznie wszystko ma klimat, że czuć. Dobre, nawet bardzo.

Tylko krótkie, ledwie jedna scena.

Patrząc na to, jak na opowiadanie, to są bohaterowie, z fabuły ledwie jest zalążek, konflikt opowiadania jest związany z dziewczyną, nie ma konsekwencji, jest wstęp, środek, ale nie ma zakończenia. Nawet baśniowego żyli długo i szczęśliwie. Jest piękna scena i emocje. Nie pasuje tu słowo opowiadanie. Można z tego zrobić początek dłuższej historii. Zaczynając od przedstawienia życia dziewczyny, a opisaną tu scenę wstawić jako punkt początku zmian i konsekwencji.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Luna Lupus · Autor · 9 września 2019

0
0

@Indragor na Twoją opinię czekałam z nieskrywaną obawą 🙂 ale cieszę się, że Ci się to spodobało🙂
@Bayadynka jest to tak po prawdzie krótkie opowiadanko w formie interpretacji 2 piosenek. Nie myślałam żeby to rozwijać, ale kto wie może to rozbuduje w formie powieści 🙂
Wszystkim dziękuję za opinię🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Wisielec · 17 maja 2020

0
0

Opowiadanie jest genialne! I popieram wszystko co mówili poprzednicy w komentarzach. Krótkie, ale żyć nim będę bardziej, niż po przeczytaniu nie jednego godzinnego tekstu! Ode mnie również 10/10

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Opowiadania o podobnej tematyce:

pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.