Ilustracja: Jon Tyson

Cichy pokój (II)

7 kwietnia 2020

20 min

Po przebudzeniu długo myślałem nad tym, co stało się w nocy i nie potrafiłem pozbyć się uczucia wstydu. Zadawałem sobie pytanie: jak mogłem to zrobić? Co mnie skusiło, by zakraść się do pokoju sąsiadki i… Nie mogłem uwierzyć, że byłem do tego zdolny, że tak łatwo dałem się skusić własnemu pożądaniu. Bałem się wyjść z pokoju, bałem spotkać się z nią na korytarzu, więc postanowiłem nie pójść tego dnia na zajęcia, a przynajmniej poczekać, aż ona pierwsza opuści dom.

Bałem się też, że może zgłosić to na policje, myślałem nawet, że już to zrobiła i co chwilę nerwowo wyglądałem przez okno. Wstrzymałem naglące potrzeby i wyszedłem do toalety dopiero wówczas, gdy usłyszałem, jak zamyka drzwi i schodzi po schodach. Trochę się uspokoiłem, bo przypuszczałem, że jednak coś zrobi, może wybuchnie w domu awantura i wszyscy: Tomasz z żoną, gospodarze mieszkający na parterze, ich dzieci, wszyscy, dowiedzą się, co zrobiłem. To byłby wstyd, którego bym nie zniósł. Musiałbym uciekać, nie wiadomo gdzie, bo nie do rodziców, którzy by też się dowiedzieli.

A jeśli skończyłoby się to aresztem? Byłbym skończony do końca życia. Jednak w małym procencie nie żałowałem. To, czego doświadczyłem, było nie tylko piękne, ale też w jakiś sposób – nie wstydzę się użyć tego słowa – czyste. Byłem świadkiem niesamowitej sceny, brałem w niej udział, czułem się współtwórcą, a nawet głównym sprawcą. Uśmiechnąłem się nawet na myśl, że to ja sprawiłem jej rozkosz. Może nie była na mnie zła? – przeszło mi przez głowę i uspokoiłem się na tyle, że mogłem wyjść z domu. Szkołę zawaliłem, czując, że w tłumie nie będę się zbyt dobrze czuł, i poszedłem na siłownie, a potem do Macdonalda na obiad i do kina na dwa filmy z rzędu.

Do domu wróciłem po północy, gdy już nie miałem co ze sobą zrobić i byłem pewny, że wszyscy śpią, a zwłaszcza ona. Podobała mi się, nie mogę zaprzeczyć, nawet miewałem autoerotyczne przeżycia z jej wyobrażeniem. Całkiem na początku, gdy tylko się wprowadziła, a było to latem, dyskretnie przyglądałem się jej kształtom, a zwłaszcza piersiom, które kusiły mnie na wszystkie sposoby, chciałem je zobaczyć, dotknąć, a nawet posmakować. Potem gdy przyszła jesień i zima, ukryła je pod grubym płaszczem, jakby specjalnie mi na złość, lecz całkiem nieskutecznie, bo one tylko urosły i stały się w mojej wyobraźni jeszcze bardziej kuszące. Nie była w mojej kategorii wiekowej i nie widziałem szansy, abym ja, ledwie mężczyzna, mógł mieć szanse u kobiety w pełni dojrzałej, zapewne mającej chłopaka, może zakochanej w innym.

Przez kilka nocy spałem snem niespokojnym i pełnych koszmarów. Śniłem o swoim aresztowaniu i wstydzie, zamknięciu w ciemnym pokoju i śmiechach pełnych szyderstwa skierowanych w moją stronę. Budziłem się kilkakrotnie rozpalony w gorączce lub mokry od potu, i już nie zasypiałem do rana. To trwało prawie tydzień, w którym życie domowe biegło, jakby nic się nie stało. Tomasz wraz z uroczą małżonką o blond włosach i mikrym biuście, jak co rano wychodzili do pracy i wracali wieczorem, wspólnie taszcząc siatki z zakupami. Gospodarzy nie interesowało, co dzieje się na górze, i tylko w dniu zapłaty za czynsz, łapali nas na klatce schodowej. Mariola, dwudziestopięcioletnia studentka, chyba medycyny, nie byłem tego pewny, nie zachowywała się w mojej obecności, jak ktoś, kogo skrzywdziłem. Odniosłem wrażenie, że mogła nie być świadoma mojej obecności w jej pokoju, mogło wydawać się jej, że to był tylko sen. Nie unikała mnie, choć ja się starałem nie wchodzić jej w drogę, to jakimś cudem spotykaliśmy się każdego dnia co najmniej dwukrotnie i odniosłem wrażenie, że ona inicjowała te spotkania specjalnie, jakby chciała ich, choć zapewne to było tylko złudzenie, bo nadal nie rozmawialiśmy ze sobą więcej, niż zwyczajowa wymiana pozdrowień.

 

Moja pierwsza spokojna noc nadeszła niespodziewanie i trwała zadziwiająco krótko. Wydawało mi się, że tylko przytknąłem głowę do poduszki, i już muzyka ze smartfona oznajmiła mi, że czas wstawać. Obudziłem się rześki i wypoczęty jak nigdy przedtem. Zjadłem śniadanie, umyłem zęby i radośnie podgwizdując, wyszedłem z domu. Śniegu po kostki, miejscami brudne plamy śniegu i błota a ja cieszyłem się, jakbym uwolnił się z jakiejś niewidzialnej klatki. Nie myślałem zbyt wiele o tamtej nocy ani o sąsiadce, choć myśli o seksie wypełniły mi sporą część dnia. Głównie fantazjowałem na temat dziewczyny o imieniu Gosia, która siedziała zawsze w pierwszej ławce, a w czasie przerw, o jednej z dziewczyn z reklamy oleju kujawskiego. Obie miały wydatny biust, piękne oczy i malinowy uśmiech. Po powrocie do domu niespodziewanie spotkałem sąsiadkę i cały mój entuzjazm zgasł jak zerwany podmuchem wiatru płomień świecy. Zerknęła na mnie obojętnie i raczej chłodno, na moje krótkie – cześć – odpowiedziała słabo i z wyraźną niechęcią – Dzień dobry. Nie sądziłem, że to spóźniona reakcja, ale na wszelki wypadek skryłem się w pokoju i nie wychylałem się do czasu, gdy wszyscy skorzystali z łazienki i pozamykali się we własnych pokojach. Bynajmniej nie było mi obojętne to spotkanie i myśl o sąsiadce już mnie nie opuściła. Zaczęło się niewinnie: wspominałem ją przy stole w jadalni, jak idzie po schodach, jak zakłada palto w korytarzu i nagle zorientowałem się, że mam wzwód. To zmieniło moje myśli, które nagle zaczęły być gwałtowne i porywcze. Nie panując nad swym umysłem, odtworzyłem w pamięci tamtą noc. Nie. Nie pomyślałem, że mogę spróbować jeszcze raz. Wspomnienie koszmaru wciąż było we mnie i hamowało myśli, bym mógł to zrobić ponownie. Wiedziałem też, że jak czegoś nie zrobię, to utracę kontrolę, więc to zrobiłem. Było w tym coś zimnego i wstydliwego, jakbym zaspokajał się na oczach ludzi. Orgazm pękł jak sflaczały balon i zamiast przyjemności, zrobiło mi się przykro. Jednak byłem wolny i spokojnie mogłem pójść pod prysznic, myśląc już tylko o jutrzejszym sprawdzianie z matematyki.

Położyłem się około północy i w dobrym nastroju. Za oknem prószył drobny śnieg, od czasu do wymykając się czarnym chmurom, zaglądał do mnie księżyc. Za ścianą cicho pojękiwała żona pana Tomasza, ja starałem nie wyobrażać sobie, w jakiej pozycji to robią i skupiłem się na widoku za oknem. Próbowałem wzrokiem łapać moment uderzenia płatka śniegu w szybę, i tak usnąłem. Śnił mi się pokój sąsiadki, ale nie byłem w nim, tylko przyglądałem się jego wnętrzu z boku, jakby ściany nie istniały, a on sam był zawieszony w czarnej pustce. Widziałem cienie mebli, regał z książkami przy drzwiach i łóżko, które było puste. Nie odczuwałem lęku, nie towarzyszyła mi też radość, jakbym patrzył na nic niewyrażający obraz. Wtem drzwi, których dotychczas nie było, uchyliły się i weszła doń dziewczyna. Była w szlafroku, na głowie miała zawiązany ręcznik, w dłoni trzymała biustonosz i koronkowe majteczki. Usiadła przy stoliku, naprzeciw owalnego lustra, uwolniła z ręcznika włosy, które ciężko opadły na ramiona, po czym zaczęła je rozczesywać. Słabe światło, którego źródła nie mogłem odnaleźć, oświetlało ją zewsząd, tworząc teatralną scenerię, w której to gwiazdą była ona, a jedyną dekoracją: krzesło i lustro.

Nie śpieszyła się, wykonując czynność dokładnie i wdziękiem typowym tylko dla kobiet ujmujących, a ja mogłem przyglądać się każdemu szczegółowi i nie stroniłem od wścibskich spojrzeń w jej dekolt, który raz na jakiś czas odchylał się bardziej i pozwalał mi dojrzeć pełne krągłości z fascynującą mnie i przykuwającą uwagę, przerwą między nimi. W połowie widowiska dolna część szlafroka zsunęła się z nogi, odsłaniając blade kolano i udo na całej swej długości. Chciałem dotknąć je, objąć kolano, a potem gładząc wolno przesunąć dłoń do miejsca, w którym wciąż czekała na mnie obietnica rozkoszy. Spektakl trwał, a ja nagle zapragnąłem być w jej pokoju, stanąć za jej plecami, tak by mogła widzieć w lustrze moją twarz i zacząć grę, która w moim wyobrażeniu miała tylko jedno zakończenie.

Jednak sen, tak intensywny w odczuciach, opuścił mnie nagle i otworzywszy szeroko oczy, zobaczyłem tylko szary sufit nad własnym łóżkiem. Oddech miałem przyśpieszony, serce waliło mi jak oszalałe, twardy penis stał pionowo, nic sobie nie robiąc z przygniatającej go kołdry. Lęk uleciał wraz z poczuciem rozsądku, wszelkie obawy o przyszłość przestały istnieć i miałem w głowie tylko jeden cel. Nie myślałem zbyt wiele, chyba nawet nie chciałem zastanawiać się nad ryzykiem, i już po chwili naciskałem klamkę sąsiednich drzwi. Pokój tonął w mroku, także nie widziałem w nim nic poza regałem z książkami i białą kołdrą z wyraźnie zaznaczoną postacią leżącą pod nią. Jak poprzednio, stanąłem nad nią i chwilę zastanawiałem się, jak zacząć. Nie miałem zamiaru jej zbudzić, chciałem tylko paru drobnostek, może nawet nie dotknąłbym jej, wierzyłem, że poprzestanę i wyjdę, gdyby tylko pozwoli zobaczyć swoje piersi. Tej nocy leżała na wznak, trochę nienaturalnie, zbyt sztywno, z nogami równo ułożonymi na baczność. Kołdra dokładnie ją przykrywała od stóp po wysoki dekolt, zasłaniając co ciekawsze fragmenty. Ramiona ułożone na wierzchu i wzdłuż tułowia unieruchamiały ją i skutecznie uniemożliwiały jakiekolwiek zabieg w tym rejonie. Byłem tak bardzo podniecony i spragniony widoku piersi, że nie myśląc zbyt długo, wsunąłem dłoń w ciepłą przestrzeń między prześcieradłem a pierzyną. Szybko natrafiłem na ciało i jak pająk wpełzłem na jej kolano. Dziewczyna poruszyła się, przechyliła głowę, mrucząc zniecierpliwiona, spróbowała odsunąć moją dłoń nogą, mocno odchylając kolano w moją stronę, a gdy ja nie ustąpiłem, sięgnęła tam dłonią, wpierw z góry poprzez grube przykrycie, a potem szybkim ruchem pod kołdrą. Zadziwił mnie brak lęku we mnie, gdy położyła dłoń na mojej dłoni, a nawet odczułem przyjemność, gdy mimo wszystko nie odtrąciła mnie. Spojrzałem na nią. Oczy miała lekko uchylone jakby w półśnie i wpatrzone w sufit. Usta zaciśnięte drgały nerwowo, płatki nosa poruszały się, jakby próbowały pochwycić zapach. Spała nadal, być może jej podświadomość wyczuła obcy zapach i dotyk, lecz nie zareagowała nagłym przebudzeniem. To ośmieliło mnie i nie zważając na jej dłoń, podążyłem po gorącym udzie wyżej, a ona wraz ze mną, aż dotarłem do zagłębienia tuż obok ostro wystającej kości biodrowej. Usłyszałem, jak nosem wciągnęła mocnej powietrze, odchylając głowę do tyłu, westchnęła przeciągle i pomyślałem, że mogę pozwolić sobie na więcej. Miała majteczki z delikatnego materiału, który bez żadnego oporu dał się unieść. Gdy położyłem palce na jej rozgrzanej kobiecości, jej ciałem wstrząsnął krótki dreszcz, wyprężyła ciało i mruknęła coś niezrozumiałego przez zaciśnięte usta. Moje podniecenie wzrosło gwałtownie, i już nie chciałem tylko patrzeć, ale zanurzyć się w niej za wszelką cenę. Wsunąłem palec w jej wilgotną szparkę i nie zważając na nic, drugą dłonią odrzuciłem kołdrę pod ścianę. Piękne ciało kusiło każdym fragmentem. Miałem ochotę wtulić się głową w jej piersi, ustami przemierzyć falujący w oddechu brzuch, rozchylone krągłe uda kusiły, bym położył się między nimi i spełnił swoje największe marzenie. Nie zrobiłem tego, coś mnie powstrzymywało i kazało wpierw skupić się na jej przyjemności. Było jej dobrze, gdy pieprzyłem ją palcem, widziałem, jak wielką przyjemność sprawia jej moja dłoń, ocierająca się o jej kwiat. Wiła się jak kotka, mruczała słowa w nieistniejącym języku, dyszała, pojękiwała, a ja pracowałem, wierząc, że nagroda tej nocy mnie nie ominie. Wolną dłoń wsunąłem pod halkę i zacisnąłem dłoń na piersi. Przyjemny dreszcz przeleciał po moim ciele, penis drgnął niespokojnie, wydawało mi się, że naprężył się mocniej i krzyknął w mojej głowie – Ja też chcę!!!

Wlazłem na łóżko kolanami i zbliżyłem się do niej. Spojrzałem na jej twarz i na kutasa kierującego łeb w stronę lekko uchylonych ust. Chciałem tego bardzo, od zawsze, od momentu, gdy po raz pierwszy zobaczyłem to na filmach. Często masturbując się, fantazjowałem o finale w ten sposób, marzyłem, że kiedyś, gdy będę z dziewczyną, spróbuję ją do tego nakłonić. W tym momencie byłem blisko i nie mogłem się już zatrzymać. Nadal pieściłem jej krocze, masowałem palcem mokre wnętrze, a ona wspomagała mnie w tym własną dłonią, więc uznałem, że mi się też coś należy. Przechyliłem jej głowę w moją stronę i nakierowałem członka na jej usta. Nie miała ich w pełni otwartych, ale i tak naparłem i w tym momencie otworzyła oczy. Pomyślałem, że przepadłem, że zaraz krzyknie przeraźliwie i zbudzi cały dom. W ułamku sekundy zobaczyłem zbiegających się do pokoju ludzi, poczułem strach i wstyd, chciałem uciec, zanim mnie złapią, zanim nie będę mógł wyrwać się z pułapki, ale nie poruszyłem się, wciąż trzymając w niej palec i wciąż nim poruszając, jakby ta czynność była zaprogramowana i nie mogła być przerwana. Spojrzała na mnie szeroko otwartymi oczyma, potem na penis tuż przy jej brodzie i ponownie na mnie gniewnie zmrużywszy oczy. Spróbowałem zabrać z jej krocza dłoń, ale nie pozwoliła mi na to, mocno przytrzymując mnie tam i zmuszając, bym na powrót wsunął w nią palec. Chciałem odsunąć się od niej i zejść z łóżka, ale pochwyciła mnie, przytrzymując ranieniem za pośladki. Była wściekła, widziałem to na jej twarzy, wiedziałem, że zaraz zrobi coś, co nie będzie dla mnie przyjemne, spodziewałem się zemsty, wyrafinowanej i okrutnej. Dopadła mnie jak drapieżny kot, szczerząc zęby, pochwyciła, łapiąc mnie tuż za żołędzią. Z ledwością stłumiłem krzyk przerażenia i bólu. Poczułem się jak zwierzę złapane w sidła, ale nie spróbowałem wyjąć członka, bojąc się, że okaleczę go do krwi. Czekałem, patrząc na rozwarte usta, obnażone zęby wbite w moje ciało i zastanawiałem się: co mnie czeka? Jaka złowróżbna myśl krąży w jej głowie, co zamierza mi uczynić? Wciąż tkwiąc palcem w jej piczce, zacząłem poruszać nim, licząc, że w ten sposób zmienię swój los na mniej okrutny, licząc, że sprawiając jej przyjemność, przekonam ją, by mnie uwolniła i pozwoliła odejść. Nie protestowała przeciw mojej dłoni, nie wyglądało na to, by była przeciw temu, co jej robiłem, więc nie przestawałem, a nawet ponagliłem ruchy. Nagle spojrzała mi w oczy wzrokiem złowrogim i pełnym okrucieństwa. Nie miałem wątpliwości, że zrobi mi krzywdę, że nie zawaha się zadać mi ból, ale nie umiałem zdobyć się na ucieczkę, bojąc się, że przy pierwszej próbie wyrwania członka z zaciśniętych szczęk, okaleczę go okrutnie. Penis, jakby tego nie dostrzegał i wcale nie miał zamiaru ustąpić, kurcząc się i wycofując w strachu. Stał twardo, pulsował momentami, szykował się na rozkosz jak ślepiec, wierząc, że to tylko gra, a zwycięstwo jest pewne i po jego stronie. Nie ustępowałem gwałcić ją palcami, a ona wydawała się z tego zadowolona, wciąż trzymając tam moją dłoń i poruszając biodrami w górę i w dół, na wprost moich ruchów. Zdawała się czerpać z tego rozkosz i nie miałam wątpliwości, że z moją pomocą zdąża do orgazmu. To była moja szansa i wierzyłem, że jak tylko to osiągnie, uwolni mnie i pozwoli odejść.

Strach mrowił mi skórę, ramiona przytrzymujące mnie w niewygodnej pozie, drżały z wysiłku, ciało poczęło dygotać, członek poruszał się, ocierając o ostrza siekaczy, sprawiając mi ból, a ona wciąż spoglądała mi w oczy, wzrokiem opętanej żądzą zemsty. Nagle poczułem coś jeszcze, coś, co z początku wydawało mi się okrutną i nieuchronną prawdą:

Krew! – pomyślałem. – Krwawię w jej ustach!

Mój lęk przerodził się w przerażenie, mimo całego niebezpieczeństwa, jakie sprowadziłbym na siebie, miałem ochotę krzyknąć, budząc cały dom, i już byłem na to gotowy, gdy nagle uświadomiłem sobie, że ciepło, które wyczułem na żołędzi, nie jest moją krwią, tylko jej rozpalonym w gorączce językiem.

Wpierw dotknęła mnie tuż przy zębach, a potem jakby otoczyła, oblizując go dookoła. W ułamku sekundy mój strach zmieszał się z przyjemnością, stopił w jedną masę z rozkoszą i nie byłem już pewny, czy chcę uciec z tej pułapki. Nagle powieki dziewczyny opadły, usta zamknęły się, uścisk szczęk ustąpił i jej twarz stała się pogodna. Koszmar znikł w ułamku sekundy, zamieniając go w słodką rozkosz i dopiero wówczas zdałem sobie sprawę z tego, co właśnie doświadczałem. Nie przerywając pieprzyć ją palcami, w skupieniu przyglądając się członkowi w ustach pięknej dziewczyny. Nie mogłem oderwać oczu, jak zauroczony patrzyłem na jej złagodniałą twarz, która przybrała niewinny wyraz, jakby dziewczęcia rozkoszującego się pierwszym smakiem ulubionego deseru. Policzki zapadły się, a usta zacisnęły bardziej i choć nie czułem dokładnie, co robi, to przyjemność rosła we mnie z ogromną szybkością.

Rozkoszne uczucie pulsowało w moim ciele, czułem je w członku, w piersi i w głowie. W przypływie zapomnienia zabrałem dłoń z jej podbrzusza i chwyciłem oburącz za tył głowy. Zacząłem ją pieprzyć w usta. Zapominając, gdzie jestem i z kim jestem. Zapominając, że zakradłem się, by tylko popatrzeć i dotknąć. Zapominając, że nie mam z tą kobietą nic wspólnego, że wcześniej nawet ze sobą nie rozmawialiśmy. Pieprzyłem ją rytmicznie, ale nie mocno i niezbyt głęboko, czując największą przyjemność w zanurzaniu główki w jej usta. Włosy jej falowały i zakrywały twarz, więc od czasu do czasu odsłaniałem jej policzki i oczy, chcąc dokładnie wszystko widzieć. Nie protestowała, wręcz przeciwnie, dłonią przytrzymywała mnie za pośladek i przyciągała do siebie.

Byłem blisko, bardzo blisko i chciałem skończyć w środku, ale w ostatniej sekundzie, nie wiedząc czemu, odepchnąłem ją i strzeliłem. Orgazm targnął mną mocno, a potem długo spływał z mojego ciała. Jedną ręką trzymałem się regału, by nie upaść na kobietę, drugą zaciskałem na członku, który wypluwał porcje nasienia w rytm skurczów ciała. Usłyszałem własne głośne westchnienie pełne ulgi i radości, a sekundę potem jej ciche – och – w którym zaskoczenie zmieszało się z niepewnością.

Z zamkniętymi oczami długo spijałem ulatującą ze mnie słodycz, jakbym nie chciał się z nią rozstawać. Czułem, że może być coś jeszcze, że to nie musi być koniec i moje ciało czeka na więcej. Spojrzałem w dół. Uśmiechała się przez zamknięte oczy. Miałem ochotę ją pocałować, więc nachyliłem się i zrobiłem to, a ona objęła mnie ramionami i przez długą chwilę nie wypuszczała. Potem osunąłem się na łóżko i czując zmęczenie, ległem obok niej. Patrzyłem na nią i wydała mi się piękniejsza niż zwykle, jakby ostatnie przeżycie dodało jej urody.

Oddech jej wyrównał się, twarz złagodniała. Wkrótce zapadła w sen, a ja niczym złodziej, wymknąłem się z pokoju.

11,502
9.06/10
Dodaj do ulubionych
Podziel się ze znajomymi

Jak Ci się podobało?

Średnia: 9.06/10 (14 głosy oddane)

Pobierz powyższy tekst w formie ebooka

Z tej serii

Komentarze (10)

valkan · 8 kwietnia 2020

+1
0

Kontynuacja chyba jeszcze lepsza od bardzo dobrej pierwszej części. Potrafisz świetnie opisać smaczki związane z seksem oralnym. Chętnie przeczytam kolejną część, mam nadzieję, że zaspokoisz moją ciekawość 🙂

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Erotia Pąs · 8 kwietnia 2020

+1
-1

Idąc w konkret, zastanawiam się czy nie dałoby się rozbić bloków tekstu na krótsze akapity. To bardzo usprawnia rytm tekstu. Imienia bohaterki użyłaś tutaj zaledwie raz, Tamaro. Skoro to druga część, mogłoby nam tu zastąpić wiele zaimków, o ile bohater nie boi się o nim myśleć lub go wymówić. Wtedy zabieg jest celowy. Zaimków można też unikać przenosząc krótkimi akapitami uwagę z podmiotu na podmiot, z akcji na reakcje, z "dawcy na biorcę". 😀

Jak zwykle, poza zaimkami, są to tematy do przemyśleń, bo treść jest dobra i wymaga jedynie szlifu korekty, przemyślenia czy wszystkie wyrazy są niezbędne i zgrabne.

"Zadawałam sobie pytanie(...)" - płeć?
"Nie ustępowałem gwałcić ją palcami" - gwałcić?
"Oddech jej wyrównał się, twarz złagodniała i wkrótce usnęła, a ja niczym złodziej, wymknąłem się z jej pokoju." - zaimki aż zęby bolą
np. zmienić to można tak
Długo patrzyłem jak zanurza się w błogiej nieświadomości snu. Przybrała zniewalająco łagodny wyraz twarzy.
Wymknąłem się z pokoju jak złodziej, żeby nie ukraść czegoś więcej.
Chciałem.

Czy coś w Twoim stylu.... Jeszcze raz, zaimki. 😉

Pozdrawiam, czekam na korektę i więcej

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Tamara · Autor · 9 kwietnia 2020

+1
0

@ Erotia Pąs,
dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Postaram się poprawić tekst i wyrzucić kilka zaimków, tylko... no chyba nie rozumiem problemu w przytoczonych przez Ciebie przykładach. Co jest nie tak z tym gwałtem?

Być może mój brak wiedzy o częściach mowy sprawia, że tak piszę jak piszę. Niedostatki w zrozumieniu zasad pisowni też mogą być tego przyczyną iż nie bardzo mogę zgodzić się z Twoją podpowiedzią, która w moim odczuciu, jest kanciasta. Chyba że to luźna sugestia a nie gotowiec do wstawienia.

Nie zrozum mnie źle, cenie sobie krytykę w takim stylu, bo ta uczy mnie tego, czego nauczyciele nie zdołali mi wbić przez osiem lat nauki, lecz czasami zwyczajnie nie rozumiem i wina za to leży po mojej stronie. Tak więc, po przeczytaniu w google, co to są zaimki, i jak się nimi posługiwać, postaram się zredagować tekst tak, by czytając go nie rozbolały nikogo zęby :-)

Pozdrawiam serdecznie,

Tamara

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Erotia Pąs · 9 kwietnia 2020

+1
-1

@Tamara
Jeśli przez "kanciastą wypowiedź" rozumiesz zredagowany przeze mnie przykład, jest to tylko i wyłącznie przykład jak uniknąć zaimków, które przewijają się przez cały tekst, aż do ostatniej, podsumowującej linii, gdzie zgrzytają już szczególnie. Inaczej wybrzmiałyby jako wyjątek od reguły. 😉 Żeby dostrzec skalę problemu, wrzuć w ctrl F "mnie", "jej" itp.

Jeśli zaś chodzi o gwałt, w dodatku w bezokoliczniku, zabrzmiał mi po prostu antyklimatycznie. I jeszcze zaimek na dokładkę. Zawsze zastanawiam się czy to dobre słowo w erotyce, bo zwyczajnie źle się niektórym kojarzy w swych dosłownych konotacjach. Brzmi tak niedelikatnie.

Tego typu subtelności zawsze zaprzątają mi głowę. Masz prawo się z nimi przespać lub nie. 😀

Pozdrawiam

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Czytelnik · 10 kwietnia 2020

+1
0

Zaciekawiło mnie jedno zdanie w twojej odpowiedzi autorko
,, ...czego nauczyciele nie zdołali mi wbić przez osiem lat nauki..."
co takiego może o seksie opowiedzieć nastolatka? Jakiego rodzaju będzie to opowiadanie? Po przeczytaniu już wiem, że to były zwykłe przekłamania; i ta odpowiedź, i opowiadanie. Na nastolatkę masz za dojrzałe słownictwo i budujesz zdania wielokrotnie złożone, jakie trudno spotkać nawet u dorosłych (chyba że jesteś nietypową nastolatką). Dlaczego opowiadanie? Ponieważ będąc kobietą starasz się wejść w świat i doznania mężczyzny.
Wracając do do tekstu. Podoba mi się, że używasz złożonych zdań, ale mała podpowiedź. Są takie, w których użycie średnika nie tylko się prosi, ale jest wręcz niezbędne i tu posłużę się przykładem z pierwszej części: ,,...Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad tym, wiedziałem za to, że korzystając ze wspólnej łazienki, od wewnątrz zakrywała mleczne okienko zasłonką...", gdzie zamiast pierwszego przecinka winien być właśnie średnik - to jedynie informacja, z której mam nadzieję skorzystasz pisząc kolejne opowiadanie.
Konsekwencją drugiego jest to, że zdarza ci się mylić końcówkę i zamiast e piszesz a np: ,,...nie miałam wątpliwości, że z moją pomocą zdąża do orgazmu..." - literówka trudna do wyłapania przez ciebie, ponieważ dla ciebie jest naturalną formą.
Masz też problem z ,,ogonkami" typu: poszedłem na siłownie, ja ide itp.
I na koniec kolejne dwie rzeczy do poprawki

ja sprawiłem jej rozkoszy.


opętanej rządzą zemstyPodsumowując, bo chyba przez ten zakaz wychodzenia z domu, ten komentarz tak się rozbudował...dobrze ci idzie to pisanie, więc pisz, pisz, przykładając tylko większą uwagę do samego zapisu i oby kolejne pomysły były równie ciekawe.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Agnessa Novvak · 10 kwietnia 2020

+2
-1

@Czytelniku - co do samego opowiadania się nie odniosę, ale do uwagi o średnika już tak.
Nie wiem jak autorka, ale ja na przykład nie lubię go używać. Pisząc stosuję do dzielenia fragmentów zdań przecinków lub myślników, albo po prostu skracam zdanie kropką. Nawet podczas czytania cudzych tekstów jak widzę średnik, to zaraz zastanawiam się, jak go usunąć 😛 Ale broń Boże nie bierzcie ze mnie przykladu!
EDIT: Faktycznie, druga część dotyczyła czego innego. Moja nieuwaga 😉

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Czytelnik · 10 kwietnia 2020

+2
-2

@Agnessa Novvak, mój komentarz skierowany był do autorki opowiadania ,,Cichy pokój" i w tym momencie nie bardzo interesuje mnie twoje podejście do zasad pisowni.
Poza tym wspominam w nim, że: ,,... Są takie, w których użycie średnika nie tylko się prosi, ale jest wręcz niezbędne...". Jest to dokładnie taka sama sytuacja jak wtedy, kiedy na końcu zdania oznajmującego stawiamy kropkę, zdania pytającego - wykrzyknik itd.
Do drugiej części wypowiedzi się nie odniosę, ponieważ nie jest skierowana do mnie.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Tamara · Autor · 11 kwietnia 2020

+1
0

Nazbierało się komentarzy/zarzutów aż nie wiem, od czego zacząć, więc może od początku:

Narzędzie Control F uświadomiło mi skale problemu i bardzo Ci dziękuję za nie, gdyż wcześniej było mi nieznane.

Słowo – gwałt – użyte zostało właśnie dlatego, że jest takie dosłowne, mocne i nie daje złudzeń, co sam bohater myśli o swym uczynku.

Czytelniku, nie dałeś się zwieść mojej odpowiedzi, choć ta, przez swą „połowiczność”, tylko sugeruje, ile mogę mieć lat. Przyznaję, zabieg był świadomy, chyba podyktowany próżnością, za co przepraszam tych, którzy z tego powodu poczuli, lub poczują się dotknięci.
Nie rozumiem, o co chodzi z tym opowiadaniem i wchodzeniem w świat mężczyzn. Czy chodzi Ci o to, że kobieta zawsze będzie „kłamać”, próbując wejść w umysł mężczyzny? Czy sądzisz, że tak trudno zrozumieć męski punkt widzenia? Wyobrazić sobie erotyczne fantazje dręczące młodzieńców, ale i tych dojrzałych samców? Być może dla wielu kobiet są to tajemnice, których nie są w stanie pojąć, a co dopiero zrozumieć. Często jest to przepaść nie do przekroczenia.
To samo zresztą dotyczy się większości mężczyzn. Oni też często mylą się w swych ocenach i wydaje im się, że kobieta ma podobne pragnienia. Skoro „ja” marzę o seksie z młodą, atrakcyjną lokatorką, to znaczy, że ona może mieć podobne fantazje i tylko czeka, aż ktoś zakradnie się do jej pokoju.
Co do średników. Nie unikam ich i stawiam tam, gdzie uważam je za niezbędne, a w tym przypadku tak nie jest.
Tak jak @Agnassa Novvak, wolę użyć kropki lub przecinka.
I wreszcie ogonki; to moja słabość, której wciąż nie umiem się pozbyć. Mam tylko nadzieję, że tych błędów jest z każdym moim tekstem mniej.

Dziękuję Wam za komentarze i podpowiedzi.

Pozdrawiam
Tamara.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Pokątnie uściski · 11 kwietnia 2020

+3
-2

Miejsce średników jest na śmietniku
Tekstów technicznych... ;P
@Czytelnik mnie nie bardzo interesuje, co Ciebie nie interesuje, w momentach takich, czy innych. Mozesz podarować sobie komentarz tego typu w moim przypadku bez straty dla znaczenia wypowiedzi. 😀
Tamara - nie przejmuj się za bardzo samym warsztatem gramatyczno-inerpunkcyjnym - reszta świetnie Ci wychodzi, a to najważniejsze.
Co do powtórzeń polecam Notepad++ co prawda nie uwzględnia form gramatycznych, ale ładnie podświetla rozrzucone w tekście fragmenty, jeśli zaznaczymy je myszką. Można palcem - dla posiadaczy wyświetlaczy
dotykowych. 🙂)

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Tamara · Autor · 12 kwietnia 2020

0
0

Kolejny raz dostaję prezent. Tym razem od kolegi @Pokątne uściski. Dziękuję Ci za nowe narzędzie i mam pytanie: czy istnieje program, który zlicza i segreguje słowa? Chodzi mi o zliczenie słów powtarzających się. Jest coś takiego? Ktoś zna taki program?

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

Opowiadania o podobnej tematyce:

Pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.