Forum

System ocen - proponowane zmiany (strona 2 z 8)
Jeśli chodzi o poczekalnię, to swego czasu Marc wyjaśnił na czacie jak to działa.

Do wyciągnięcia tekstu z poczekalni potrzebna jest ranga Autora. I to w dodatku takiego z odpowiednim stażem i dorobkiem - wystarczy dodać w miarę krótkim czasie kilka(naście) prac, by uzyskać blue button służący do wyciągania tekstów z poczekalni.

I właśnie z tego powodu "perełki" z poczekalni trafiają na stronę główną - zdobycie rangi pozwalającej na wyciąganie tekstów jest kwestią czasu. Wystarczy regularnie, dużo publikować a system z automatu daje BB.

Może wypadałoby to zmienić? Who knows?

@Indragor, nie za bardzo ogarniam Twojego pomysłu z podwójną oceną. W jaki sposób miałoby to być usprawnieniem?

Nie mówiąc już o tym, że w obecnej szacie graficznej portalu, gdzie na miniaturkach opowiadań masz ilość odsłon, szacowany czas lektury (moja sugestia!!! 😀), oraz średnią ocen, po prostu nie ma miejsca na dodatkową ramkę z oceną autorów.

Pomysł z rekomendacjami wygląda dobrze na papierze, tylko ciekawe, jak wyglądałaby jego realizacja. Marc i JustIne mogliby poświęcić czas, hajsy itd., na stworzenie takiej opcji a później mogłoby się okazać, że... autorom nie chce się z niej korzystać ;] Może jakaś ankietka w tej sprawie?

Tak swoją drogą, sugerowanie zmian na portalu w sezonie ogórkowym mija się z celem. Teraz ludzie są skupieni na wakacyjnych przygodach niż czytaniu opowiadań w sieci. Przyjdzie jesień, przypiździ i przegoni ludzi przed komputery - wtedy, gdy zbierze się większe grono odbiorców, będzie można kombinować coby tu zmienić, poprawić lub dodać 🙂
Może nie tyle usprawnieniem, ile daniem wyboru. Na stronie głównej mógłby być przycisk „ocena ogólna/autorów”. Do czytelnika należałby wybór, która skala ocen mu pasuje, czyli która będzie wyświetlana.

mogłoby się okazać, że... autorom nie chce się z niej korzystać ;]


Słuszna uwaga. Ankieta może coś by rozjaśniła, ale jakby to sprawowało się „w praniu”, to i tak pewności nie ma. Dlatego jak napisałem wcześniej, dla mnie może zostać tak jak jest. Cokolwiek się nie wymyśli, to i tak nie da się wprowadzić obiektywnej oceny, bo to niemożliwe.
Podoba mi się propozycja Indragora, żeby była druga ocena wystawiana przez autorów. Ale nie trzeba dodawać takiej opcji jako nowy przycisk do głosowania, bo przecież inny autor już zagłosował i wystawił ocenę. Chodzi tylko o to, żeby takie głosy zliczać osobno i je wyświetlać pod opowiadaniem. Byłaby ocena numer 1 ogólna, gdzie zliczane byłby wszystkie głosy i ocena 2, która zliczałaby głosy tylko innych autorów. Ciekaw jestem, czy taka ocena byłaby wyższa, czy niższa niż ocena ogólna i ja osobiście chyba bardziej bym brał ją pod uwagę, wiedząc, że to ocena bardziej wyważona. Przy dłuższych tekstach, gdzie seks jest tylko dodatkiem i to gdzieś pod koniec opowiadania, taka ocena autorów byłaby cenna, bo większa pewność, że inny autor doczytał do końca i jego ocena dotyczy całości naszego dzieła, a nie tylko jednej przewiniętej sceny seksu.
Mam jeszcze inny pomysł na ocenę. Może rozdzielić ocenę na językową (warsztatową) i na ocenę fabuły (treści opowiadania)? Co o tym myślicie?
Czasami tekst ma ciekawą fabułę, ale zawiera dużo błędów, które powodują, że oceniający obniżają ocenę (i słusznie), ale przy rozdzieleniu ocen, można by wystawić 9 za fabułę, a 5 za warsztat, a nie 7 za całokształt. W innych przypadkach może być odwrotnie. I wtedy czytelnik decyduje, czy chce się męczyć z językiem, ale pozna ciekawe opowiadanie, czy woli lekki język, ale oklepaną fabułę.
Ja mam pewne wątpliwości co do poczekalni i systemu nominowania opowiadań do jej opuszczenia przez uprawnione do tego osoby. Wydaje mi się, że niewielu z autorów, którzy mają do tego uprawnienia to robi. I nie mam tu na myśli niskiego poziomu tych opowiadań, tylko braku zainteresowania, że strony uprawnionych osób do komentowania czy oceniania debiutujących prac.
Być może lepiej wprowadzić system, że wszystkie opowiadania, które mają oceny powyżej iluś tam pkt (np 8), i zostali oceniani przez więcej niż np 10 - 15 osób opuszczają poczekalnię.
Pewnie w takim systemie ucieknie z niej kilka potworków, ale też większa jest szansa, że czyjeś opowiadanie zostanie dostrzeżone bez względu na zaangażowanie mających odpowiednie uprawnienia osób.

Co do pomysłów Adixa i Indragora odnośnie wprowadzania dodatkowych ocen to dla mnie osobiście byłoby to interesujące, ale dla czytelnika mogłoby się wydawać niezrozumiałe. Dlatego uważam, że lepiej zostawić jak jest. Ostatecznie pozostaje lepsza wersja oceny - komentarz czytelnika.
"Ja mam pewne wątpliwości co do poczekalni i systemu nominowania opowiadań do jej opuszczenia przez uprawnione do tego osoby. Wydaje mi się, że niewielu z autorów, którzy mają do tego uprawnienia to robi. I nie mam tu na myśli niskiego poziomu tych opowiadań, tylko braku zainteresowania, że strony uprawnionych osób do komentowania czy oceniania debiutujących prac."

Większość opowiadań z poczekalni pojawiających się ostatnio nie zasługuje na przeniesienie do głównego zbioru. Sam chętnie klikam na "tak", ale muszę mieć poczucie, że nie wrzucę tam potworka w stylu "Dziewczyny z linii frontu".

"Co do pomysłów Adixa i Indragora odnośnie wprowadzania dodatkowych ocen to dla mnie osobiście byłoby to interesujące, ale dla czytelnika mogłoby się wydawać niezrozumiałe. Dlatego uważam, że lepiej zostawić jak jest. Ostatecznie pozostaje lepsza wersja oceny - komentarz czytelnika."

Ok, ale o ile dobrze rozumiem ocena byłaby rozbijana na dwie wartości:
- Ocena czytelników
- Ocena autorów

Jeśli faktycznie tak jest to pomysł wydaje się być wart przetestowania. Obie oceny byłyby prezentowane oddzielnie, a zakładka "Najlepsze opowiadania" klasyfikowałaby pozycje wg uśrednionej wartości z obu ocen.
Sama jeszcze nie wiem jak to wszystko u was działa, bo jestem raczej amatorską pisarką na bloggerze i wattpadzie, a tutaj chcę jedynie spróbować swoich sił i zobaczyć co wyniosę z takiej przygody. Jak mi się spodoba, to pewnie pozostanę na dłużej, bo co mi szkodzi publikować coś na jeszcze jednym serwisie, to tylko "kopiuj-wklej" tego co mam na dysku. Nie jestem tylko pewna czy publikować całe opowiadania w częściach czy tylko niektóre, te mocniejsze fragmenty, ale o tym napiszę gdzie indziej. Ocenami bym się nie przejmowała, bo zawsze znajdzie się jakiś zazdrosny wariat, co kliknie 1 i już i niech mu to na zdrowie wyjdzie. Takie sytuacje lepiej olewać. Sama zawsze większą uwagę zwracam na czytelników co komentują lub tych, z którymi mam kontakt, którzy dopytują o kolejne części, niż z takimi co sobie tylko klikają, otwierają, krytykują w złośliwy sposób lub bez żadnego uzasadnienia, albo jedno co robią to zapraszają do siebie by zdobyć czytelników. Myślę że po prostu obok niektórych spraw trzeba przejść obojętnie, bo nie ma szans by je zmienić tak całkiem, bo z tego co wyczytałam, to każde wyjście z sytuacji miałoby zarówno plusy jak i minusy. Można oczywiście napisać co nas wkurza, możemy sami tak nie robić, a wszystkich i tak nie zmienimy.
Mnie podoba się pomysł z usunięciem ocen w ogóle. Zawsze można ustalić skalę umowną i każdy może napisać swoją notę w komentarzu, np. 7/10 lub nawet i 7,5. Ewentualnie można by pozostawić możliwość wystawiania oceny końcowej jakiemuś portalowemu jury, o ile w ogóle jest tu taka grupa ważniejszych użytkowników. Nie wiem, nie znam się specjalnie na tej stronie.
Jeśli dobrze pamiętam, jakoś podobnie było kiedyś na portalu konkurencyjnym przed jego ostatecznym upadkiem.

Karolina Kazer napisał/a:
Fajnie byłoby, gdyby wszyscy mogliby zobaczyć poszczególne wagi.


Popieram.
Wracam do nieco zakurzonego posta na forum. Zaciekawiła mnie następującą kwestia.
"Niespodziewany gość" miał przez chwilę oceny 1 i 2, po czym 2 usunięto, a... 1 zostało.
Jakie są kryteria co do kasowania niskich ocen? Zauważyłem również, że przy niektórych opowiadaniach kasowano mi 6 i 7, a przy innych zostały oceny typu 1, a następna 7 (bodajże Księgarnia 1 tak ma). Wygląda, jakby ktoś przypadkowo i losowo na to klikał 😉 Nie mam pretensji o pozostawienie jedynki, bo może ktoś faktycznie uważa to opowiadanie za całkowity szrot, ma do tego pełne prawo, pytanie jest skierowanie do moderatorów/redakcji.
@XXX_Lord Jedynka nie została usunięta przez niedopatrzenie. System wykazuje oceny znacznie odstające od średniej ocen opowiadania i takie oceny po analizie są ręcznie usuwane. Staramy się nie usuwać ocen wystawionych przez zalogowanych użytkowników.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.