Forum

System ocen - proponowane zmiany (strona 3 z 8)
@Marc dosyć uważnie przeczytałam Twój wpis i sądzę, że ze zrozumieniem. Z ciekawości przejrzałam wszystkie swoje opowiadania pod kątem otrzymanych ocen i jedno mnie zastanowiło. Na czternaście tekstów, pięć nie dostało jedynki. Napisałeś: Staramy się nie usuwać ocen wystawionych przez zalogowanych użytkowników. Mam więc rozumieć, że te jedynki otrzymałam od autorów? Trochę to dziwne, że w takim razie żaden/żadna z nich nie odważył/a się napisać, dlaczego tak nisko ocenia. Nie wspominam o tym, aby prosić o ich usunięcie. W żadnym razie! Nie ma dla mnie większego znaczenia, czy średnia będzie trochę wyższa, czy niższa. Ponowię jednak apel do tych, którzy uważają opowiadanie za nieporozumienie. Autorze, jeżeli nie miałeś odwagi wytknąć błędów na ogóle, to może wytkniesz je w wiadomości prywatnej! Jako autor masz taką możliwość. Jestem ciekawa, jakie karygodne błędy popełniłam.
@Marc
Może w takim razie warto zamiast usuwać taką ocenę po jej wystawieniu wymusić na niezalogowanym Czytelniku wstawienie komentarza? Jeśli możliwa jest weryfikacja online, czy ocena odstaje od normy w konkretnym opowiadaniu, to rozwiązanie wydaje się być lepsze z prostej przyczyny - wolę, żeby jedynka pozostała i Autor oceny uzasadnił swoją decyzję, niż miała być skasowana. A jeśli w komentarzu zostaną wpisane bzdury, wulgaryzmy, itd. wtedy można komentarz wraz z oceną usunąć.
Żeby było jasne - nie oczekuję kasowania niskich ocen pod moimi opowiadaniami, chciałem poznać kryteria ich weryfikacji.

@Krystyna
Wątpię, żeby tak się stało. Pamiętaj, że zalogowany Użytkownik niekoniecznie musi być Autorem - są tu osoby, które komentują mając stworzony profil, ale nie publikują opowiadań.
Jeżeli tak jest (nie wiedziałam, że można ot tak się zalogować), to trudno. Chociaż oczywiście szkoda, że taka osoba nie wytknie mi popełnionych błędów 🙁
@Krystyna Oczywiście zalogowany użytkownik to niekoniecznie musi być autor.

@XXX_Lord Obecny system nie jest idealny, a Twój pomysł jest interesujący, ale w przypadku oddania pierwszego głosu na opowiadanie - taka ocena jeszcze nie odstaje, bo nie ma od czego i co wtedy?
Na niektórych forach osoby niezarejestrowane (niezalogowane) muszą podać swój adres mejlowy, na który wysyłany jest kod aktywujący jego komentarz. Dopiero po takiej aktywacji jest on widoczny. Podobnie można zrobić z ocenami. Zmniejsza to ryzyko wypisywania głupot lub zamieszczania oceny „dla jaj”, bo „mogą się przyczepić”. Z drugiej strony, może to zmniejszyć znacząco ilość ocen.
@Marc
Myślę, że rozwiązanie jest proste. Czekamy, aż przy opowiadaniu nastąpi przyrost ocen do określonej liczby (na przykład co najmniej 10) i wtedy powinna być dokonana weryfikacja oceny. Jeśli nie spełnia wymienionych kryteriów - jest kasowana.
@XXX_Lord Dobry pomysł. Popieram 🙂
A już się zastanawiałam, o co chodzi. Czytając jedno z losowych opowiadań, nie mogłam zagłosować. Po prostu nie było takiej opcji, podobnie z ilością wyświetleń. Wersja mobilna.
Odgrzewam dawno zamrożonego kotleta 😉 bo chociaż tematów o ocenach i sugestiach jest kilka, to ten chyba zawiera najwięcej "tematu w temacie:. Po ostatnich dyskusjach z paroma autorami w komentarzach, oraz intensywnym procesie tentegowania w głowie 😀 zostawiam własne sugestie. Zaznaczam - SUGESTIE:

1 POCZEKALNIA, a raczej zasady wyprowadzania z niej - członkowie (i członkinie 😉 ) loży powinni mieć możliwość dawania nie tylko głosów na TAK, ale i na NIE. Niech nadal zostanie limit 2 głosów na TAk na wyprowadzenie opowiadania z poczekalni, niemniej możliwość głosu na NIE może nie całkowicie uniemożliwi, ale przynajmniej mocno ograniczy przedostawanie się do zbioru głównego takiego dziadostwa jak choćby: https://www.pokatne.pl/opowiadanie/eva - tak, z pełną premedytacją pokazuję to swoim tłustym paluchem 😀 Opowiadanie to paździerz, a autor jedyny raz zalogował się w dniu publikacji. Okej, ten szajs już jest na głównej, dowcipas się udał, ale drugi raz nie róbmy takich numerów

2 ZNACZNIKI POD OPOWIADANIAMI - temat wyszedł bezpośrednio z komentarza @BlueNight, ale ogólnie przewijał się wielokrotnie, choćby w temacie założonym przez @XeeleeFirst dotyczący początkujących.

Mamy obecnie czerwony wykrzyknik dla tekstów poruszających kontrowersyjne tematy i sprawdza się on bardzo dobrze. Co prawda można dyskutować na temat zasad przyznawania tego znaczka - np. "Bezwstyd" z poczekalni go ma, choć jest tekstem raczej momentami niesmacznym, a nie kontrowersyjnym, a wiele opowiadań o bdsm czy otwartej przemocy (w tym przynajmniej dwa moje) nie jest nim oznaczone - ale poza tym idea jest bardzo słuszna.
Może więc dołożymy do tego na przykład:
- oznaczenie typu "przyjazny dla świeżaków" (patrz wspomniany temat @XeeleeFirst), nawet jakaś zielona gwiazdeczka 😀 rodem jak z naklejek z dyskontu, ale jednak. Teksty przyjemne w czytaniu, niezbyt długie, bez rozwlekłego stylu (żodnej Agnessy! 😀 ), ale jednocześnie wartościowe. Niech taką ocenę mogą przyznać wszyscy autorzy, powiedzmy od 2 w górę jest przyznawana
- oznaczenie "szczególne wartości literackie" - no nie wiem, kurde, złote serduszko nawet 😀 - przyznawane przez tylko i wyłącznie loże autorską. Teksty nawet trudne, ale napisane bardzo dobrym językiem i/lub poruszające ważne tematy. Wiem, są od tego oceny, ale one często nie odzwierciedlają stanu faktycznego, bo na przykład są zaniżone w przypadkach tekstów z małą ilością seksu (oraz odwrotnie).

Czy według was coś takiego w ogóle miałoby sens?
Coś takiego nie miałoby sensu.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.