Dżin (II)

motylewnosie motylewnosie

30 kwietnia 2013

hourglass 46 min

Zgodnie z obietnicą daję drugą część. Tekst tak świeży, że aż paruje, więc mogą być błędy :)

Moja przyjaciółka dość szybko się pocieszyła i właśnie przed chwilą dowiedziałam się, że zamierza spędzić ten wieczór, a może nawet i nockę, u boku pewnego przystojnego Portugalczyka. Dżina także nie było widać, widocznie również był zajęty.
Z prawdziwą ulgą przebrałam się w piżamę i wyszłam na balkon, by poprzyglądać się nocnemu życiu głównej ulicy Sousse. Kiedy już czułam, że oczy same mi się zamykają, wróciłam do łóżka i po chwili błogo zasnęłam.
Obudziło mnie dziwne, nieokreślone uczucie. A w dodatku bardzo przyjemne...
Leżałam, cicho pomrukując, niczym drapany za uszkiem kot, bardzo powoli wracając do rzeczywistości.
I dopiero wtedy, z pełną ostrością dotarło do mnie, skąd wzięła się tak intensywnie smakowana przeze mnie rozkosz.
Do moich pleców tulił się Amir, ustami pieszcząc skórę na karku, a palcem masując nabrzmiałą łechtaczkę.
- Do stu piorunów! – odepchnęłam go z całą siłą i gwałtownie usiadłam na łóżku, otulając się kołdrą. - Co to ma do cholery znaczyć?!
Z pewnością nie czuł się winny. Uśmiechał się bezczelnie, lekko przygryzając dolną wargę.
- Podobało ci się. – To nie było pytanie, tylko stwierdzenie.
- Słuchaj ty niewyżyty erotomanie! Jak jeszcze raz przyłapię cię na podobnym wybryku, to daję słowo, że zażyczę sobie byś został impotentem! Nawet poświęcę na to jedno życzenie!
- Ależ ty jesteś uparta! – przekręcił się i leżąc na plecach z rękoma pod głową, zapatrzył się w sufit. – Naprawdę nie chcesz bym skończył? – zerknął na mnie ukradkiem.
Wciąż byłam oburzona i zła, ale gdy pomyślałam, że mógłby... Nie, nie! Po moim trupie!
Milcząc odsunęłam się na sam skraj łóżka i położyłam pomiędzy nami poduszkę.
- Jeśli chcesz pozostać w tym pokoju, to radzę nie przekraczać ci wyznaczonej granicy.
Westchnął tylko. Potem bez słowa odwrócił się do mnie tyłem.
Bardzo długo leżeliśmy w całkowitym milczeniu. Z pewnością, on również nie mógł zasnąć. Byłam na niego naprawdę wściekła, bo doprowadził mnie do stanu, który za nic nie chciał minąć. Moje ciało płonęło i nie umiałam temu nijak zaradzić. Gdyby był tu Adrian... I znów pojawiło się dziwaczne skojarzenie z pewnym ssakiem.
- Ta koza, to twoja sprawka? – spytałam surowo.
- Nie – zaprzeczył bez wahania, ale jakoś mu nie uwierzyłam. Jeśli byłby niewinny, to zamiast zaprotestować, spytałby o szczegóły.
- To wcale nie jest zabawne.
- No co ty? – odwrócił się i spojrzał rozbawiony.
- Dlaczego los pokarał mnie akurat tobą? – poskarżyłam się w przestrzeń. – Nie mógł trafić mi się jakiś porządny, normalny baśniowy stwór? Taki, który solidnie spełniłby moje życzenia i wrócił do lampy...
- Jestem za to najseksowniejszy!
- Też mi korzyść – prychnęłam.
- Gdybyś nie była taką świętoszkowatą cnotką niewydymką, to z pewnością doceniłabyś mą skromną osobę.
Aż poderwało mnie z posłania.
- Że jak? – wysyczałam z wściekłością.
Nie odpowiedział, tylko się roześmiał.
- To udowodni mi, że nie mam racji – dodał prowokująco.
Co za uparty, namolny... Reszta tego co pomyślałam nie nadawałby się do powtórzenia w przyzwoitym towarzystwie. W nieprzyzwoitym zresztą też.
Bez słowa odwróciłam się i desperacko zacisnąwszy oczy, próbowałam przywołać sen. Dżin szczęśliwie dla niego, siedział cicho. Gdyby znów zaczął truć to chyba faktycznie wyraziłabym życzenie, aby poszedł sobie do wszystkich diabłów. Po chwili, usłyszałam nawet błogie pochrapywanie.
Tymczasem mój umysł pracował na najwyższych obrotach. Przez głowę przewijało się tysiące myśli naraz, w najmniejszym stopniu nie pozwalając na zaśnięcie. Po godzinie takich męczarni, wstałam i wygrzebałam z kosmetyczki Lany, pigułki na bezsenność. Podziałały, bo kilka minut później i ja z ulgą poczułam, że zasypiam.
Kiedy się obudziłam, Amir nadal leżał nieruchomo. Spał snem sprawiedliwego, którego spokoju nic nie jest w stanie zakłócić.
Ziewnęłam potężnie i zwlokłam się z łóżka. W łazience napełniłam pustą butelkę po mineralnej zimną wodą i z powrotem poczłapałam do sypialni.
Stanęłam nad dżinem i wylałam mu to wszystko na głowę. Efekt był piorunujący! Zerwał się z posłania, usiłując złapać oddech i nieprzytomnie mrugając oczyma.
- Pobudka – oświadczyłam radośnie. – Bo się spóźnimy na nasz wielki show!
- Zwariowałaś? – wrzasnął nieoczekiwanie rozzłoszczony.
Nie zniżyłam się do odpowiedzi, tylko usatysfakcjonowana wyszłam na balkon, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Za mną podążył rozjuszony, ociekający wodą Amir.
- No co? – oparłam się o barierkę i rzuciłam mu pogodne spojrzenie. – Teraz jesteśmy kwita.
- Ja ci chciałem dać orgazm, a ty mnie oblałaś lodowatą wodą i uważasz, że jesteśmy kwita?
- Tak.
- Ty mała... - zacisnął zęby. Spojrzałam na niego odrobinę niepewnie. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej nie widziałam go tak wściekłego. Dżin właśnie machnął ręką i zdusił na przedramieniu zbłąkaną pszczołę. Potem syknął i podejrzliwie obejrzał rozmazane truchło robala.
- No i widzisz co narobiłeś? Z pewnością cię ugryzła. Daj, pokaż!
Bez sprzeciwu pozwolił obejrzeć ramię. Miejsce po ukąszeniu powoli puchło i czerwieniało. Zastanowiłam się czym można by to było posmarować.
- Usiądź tutaj i nie wierć się – przykazałam surowo. – Muszę wyjąć żądło.
- Au! – krzyknął, podskakując nerwowo. – Czego ty używasz?
- Paznokci. A co? Źle znosisz ból?
- Po prostu to wyjmij – warknął.
W skupieniu pochyliłam się nad coraz bardziej gorącym przedramieniem. Tylko syknął kiedy wyjęłam mikroskopijny kolec.
- Siedź spokojnie. Trzeba jeszcze opatrzyć.
Zaraz, czym powinnam to posmarować? Słyszałam kiedyś, że na poparzoną skórę najlepsze jest masło. Zwykłego nie mam, ale przedwczoraj kupiłam orzechowe na przekąskę pomiędzy śniadaniem a obiadokolacją.
Amir z rezygnacją wlepił wzrok w sufit.
- No! Teraz będzie lepiej. – Na koniec przylepiłam kawałek plastra. – Mam dobrą wiadomość - będziesz żył!
- A złą? – mruknął i w roztargnieniu dotknął spuchniętego i gorącego ramienia.
- Za dwa życzenia wrócisz do lampy...
Ledwo wypowiedziałam te słowa, to zrobiło mi się głupio. Mimo wszystko nie zasłużył na takie traktowanie.
- Przepraszam – powiedziałam zakłopotana.
- Nie ma za co – wzruszył ramionami. – Przecież masz rację. I czym u licha mnie wysmarowałaś? Swędzi coraz mocniej...
- Masłem orzechowym. Niczego innego nie miałam pod ręką.
Zaklął i biegiem ruszył w kierunku łazienki. Podążyłam za nim i kiedy weszłam do środka, trzymał rękę pod strumieniem wody.
- Mam uczulenie na orzeszki! – warknął przez zaciśnięte zęby.
- Ty masz uczulenie?! – Aż przysiadłam na krawędzi prysznica. – Żartujesz, prawda?
- A wyglądam? Zresztą co w tym dziwnego? Wampiry są uczulone na czosnek, wilkołaki na srebro, a ja na orzeszki.
- No nie... - odparłam ze zgrozą. – Wiesz, w bajkach...
- Tak, wiem. W bajkach istnieje tylko dobro i zło, nie ma nic pomiędzy. Ten szlachetny na końcu zwycięża, ten podły przegrywa. I nikt nie jest uczulony na żadne pokarmy.
Zaczęłam się śmiać. On również przywołał na twarz coś, co przy dobrych chęciach można było wziąć za grymas radości. Musiałam go udobruchać, jeśli w przyszłości miał być pomocny. No i szczerze przyznaję, że zrobiło mi się go odrobinę żal.
- Nie złość się – wstałam i oparłam dłonie o muskularny tors. Nie powiem, to było przyjemne doznanie. Potem uniosłam głowę i ze skruchą spojrzałam w ciemne oczy. – Daję słowo, że...
Dżin raptownie pochylił się i pocałował mnie. Było to tak nagłe, że odruchowo odpowiedziałam mu tym samym. Jego wargi miękko wpiły się w moje usta, język zaczął buszować bez najmniejszych skrupułów, a dłonie zacisnęły się na pośladkach.
Można powiedzieć, że trafiłam do nieba! Robił to wyjątkowo delikatnie i czule, choć można się domyślać żaru, ukrytego za tą fasadą.
Było mi cudownie, rozkosznie i...
- Jak śmiesz?! – wyrwałam się z jego ramion i posłałam mu mordercze spojrzenie. Niestety nie miał na tyle przyzwoitości by paść trupem na miejscu, tylko roześmiał się i odrzekł:
- Teraz jesteśmy kwita!
Uznałam za słuszne nie odzywać się do niego przez pozostałą część dnia. W milczeniu zapakowałam najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka i udałam się na plażę. Na szczęście hotel w którym nocowałyśmy, miał przydzielony limit leżaków z parasolami, więc nie miałam problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.
Fakt, że Arabowie podrywają wszystko jak leci, stwierdziłam już na samym początku pobytu. Nie ważne czy byłam młodą, piękną dziewczyną, czy też zramolałą staruszką bez zębów i tak zasługiwałam na uwagę jako turystką. Czasem pomagało symulowanie głuchoty, ale najczęściej po prostu ewakuowałam się do pokoju.
Właśnie taki jeden przypętał się i z rozanieloną miną usiłował nawiązać konwersację. Nie był brzydki, ale jakoś nie miałam ochoty na tego typu zabawy. Ponieważ ponure spojrzenia nie podziałały odstraszająco, z rezygnacją pomyślałam, że będę musiała wrócić do hotelu.
I wtedy usłyszałam głosy przyjaciół. Zjawili się wszyscy, witając mnie z entuzjazmem. Od razu nie uszło mej uwadze, że pomiędzy Laurą i Adrianem panuje wrogie milczenie. W duchu zatarłam ręce z radości. Niedoszły amant ulotnił się w mgnieniu oka, słusznie dochodząc do wniosku, że nic tu po nim.
- Gdzie jest Lana? – spytał Maks, ze skupieniem rozkładając koc obok mego leżaka. Oliwer i Sonia również spojrzeli z zainteresowaniem. Tylko Laura uparcie wpatrywała się w błękit wody, nie zwracając uwagi na wpatrzonego w nią psim wzrokiem Adriana. Kretynizm niektórych facetów bywał niepojęty, pomyślałam zdegustowana tym widokiem.
- Na randce z przystojnym Portugalczykiem. Rano dzwoniła, że nie trafi na śniadanie, a dopiero na kolację.
- Szczęściara – westchnęła Sonia, wymownie zerkając na Maksa. Nic dziwnego, tajemnicą poliszynela pozostawało to, iż żywiła do niego głębokie, acz nieodwzajemnione uczucia. Chociaż osobiście sądziłam, że po tylu latach, robiła to już niejako z rozpędu.
- Cześć – tuż obok rozległ się głęboki, lekko kpiący głos. – Przedstawisz mnie?
Amir rozsiadł się wygodnie na kawałku mojego leżaka i z zainteresowaniem przyjrzał całemu towarzystwu. Nie da się ukryć, że na jego widok Laura gwałtownie spąsowiała i za wszelką cenę usiłowała spoglądać w inną stronę.
A szkoda, bo nawet ja niechętnie musiałam przyznać, że było co podziwiać. Wysoki, umięśniony przystojniak, w kąpielówkach, które bynajmniej nie ukrywały jakimi walorami dysponuje. Chociaż miały dość obciachowy wzorek w wisienki. Skąd on u diaska brał te ciuchy? Poza tym ciemne oczy hipnotyzowały i czarowały w sobie tylko wiadomy sposób. Ciekawe ile w tym było magii, a ile rzeczywistego uroku osobistego?
Dżin spojrzał na mnie z ironią. Przez chwilę nie rozumiałam o co mu chodzi, ale w końcu zorientowałam się, że wskazywał na Adriana. Skrzywiłam się, pokazując mu, iż mam w nosie jego zdanie. Ja chciałam by mój złotowłosy książę zakochał się we mnie bez pamięci! Nic więcej nie miało znaczenia. A zwłaszcza opinia bezczelnego, kłopotliwego dżina erotomana.
Wraz z przybyciem Amira konwersacja wyraźnie zyskała na ekspresji. Nawet Laura przestała być aż tak nadęta i co chwila rzucała jakąś celną ripostę, połączoną z zalotnym mruganiem rzęsami. Za to Adrian wyglądał na coraz bardziej markotnego.
Poczułam się tym wszystkim zdegustowana. Oczywiście, to było to czego chciałam, ale dlaczego on nie walczył o swoją ukochaną? Posyłał jej tylko pełne niemego wyrzutu spojrzenia, prezentując minę zbitego psa. Czyżby dżin miał rację nazywając go mydłkiem?
Wstałam z leżaka i delikatnie dotknęłam ramienia Adriana.
- Masz ochotę na kąpiel? – spytałam cicho. Skinął głową. Reszta nawet nie zauważyła naszego odejścia. No może za wyjątkiem Amira, który zmrużył oczy i posłał mi ironiczne spojrzenie.
- Co się dzieje między wami? – zamierzałam kuć żelazo póki gorące.
- Nie wiem... Nie rozumiem Laury. Wszystko było dobrze i nagle zmieniła się, niemal o sto osiemdziesiąt stopni.
- Może cię zdradza? – podsunęłam i z bijącym sercem czekałam na odpowiedź.
- Laura? Nie sądzę – uśmiechnął się smutno. Boże! Jakie on miał cudne oczy, niemal tak błękitne jak bezchmurne niebo nad naszymi głowami.
Trudno. Muszę poinformować dżina, że dziś wieczorem czeka nas zadanie bojowe. Rozmawialiśmy jeszcze trochę na obojętne, banalne tematy, po czym wróciliśmy na plażę. Prócz jednej osoby, nikt nie zainteresował się naszą nieobecnością. Było wesoło, gwarno i po raz pierwszy poczułam, że to mogą być najlepsze wakacje mego życia.
Zadowolona z całego świata i absurdalnie szczęśliwa wróciłam do pokoju. Lana jeszcze się nie zjawiła, za to po kilku minutach pokazał się dżin. Od razu postanowiłam poruszyć kwestię dzisiejszej akcji.
- Co z Laurą?
- A co ma być? – wyraźnie słyszałam niechęć w jego głosie.
- Miałeś się nią zająć po kolacji.
Nie odpowiedział, tylko usiadł w fotelu i zerknął na mnie ponuro.
- Dobrze.
- Nie wykręcisz żadnego podłego numeru?
- Nie.
- Ja cię nie poznaję! – cmoknęłam z przyganą. Rzeczywiście, był jakiś nieswój.
- Mogę cię pocałować?
Zatkało mnie. On znowu zaczyna!
- No wiesz! Już na ten temat rozmawialiśmy.
- Jak mam się na czymkolwiek skupić, jeśli myślę tylko o tobie?
- Przestań! – tupnęłam nogą.
- Dobrze. Ale pamiętaj – sama tego chciałaś!
Wstał i wyszedł w pośpiechu. Gdzie się podział jego dobry humor, zadziorne odzywki, celne riposty? Po raz pierwszy od kiedy uwolniłam go z lampy, wyglądał na naprawdę przygnębionego.
Kiedy zjawiła się Lana musiałam ze wszystkim szczegółami wysłuchać jej zwierzeń. Zresztą, dało mi to okazję by oderwać się od własnych problemów. Potem była kolacja i spotkanie w pubie, na które umówiliśmy się jeszcze na plaży.
Byłam coraz bardziej zaniepokojona, bo nigdzie nie widziałam Amira. Już dawno powinien był się pojawić. Co on znowu kombinował?
Piliśmy piwo, graliśmy w bilard i rozmawialiśmy na lekkie, przyjemne tematy. Ku mojej utajonej wściekłości Laura i Adrian wyglądali, jakby nagle doszli do porozumienia. Może nie ćwierkali niczym dwa zakochane gołąbki, ale z pewnością znajdowali się na dobrej drodze ku pełnej zgody.
A Amira wciąż nie było...
Gdzie ten bydlak się podziewał? Od utrzymywania na twarzy sztucznego uśmiechu, coraz bardziej bolała mnie szczęka. Upiorna wyobraźnia podsuwała coraz to gorsze scenariusze. Aż do momentu kiedy ujrzałam nadchodzącego dżina.
Ubrany prezentował się jeszcze lepiej i nie było kobiety, która nie odprowadziłaby go zafascynowanym spojrzeniem. Odporna na ten jego urok osobisty, wzięłam się pod boki i przybrałam surową minę. W dłoni trzymał cudnej urody różę, w ognistym, czerwonym kolorze. I teraz podał ją mnie.
- Proszę. To na przeprosiny.
Zamarłam, bo nie spodobał mi się ten gest. Nie ukrywam, iż wolałabym by kwiatek dostała Laura.
- Co ty wyprawiasz kretynie? Oprzytomnij! – wysyczałam, dyskretnie odciągając go na bok.
- Nie lubisz dostawać kwiatów?
Znów był sobą. W oczach miał te drwiące iskierki, na ustach lekko pogardliwy uśmiech. Bynajmniej nie nastawiło mnie to bardziej przyjacielsko.
Chwyciłam go za klapy marynarki i zmusiłam do pochylenia, tak bardzo, ze staliśmy teraz twarzą w twarz.
- Wiesz co masz robić? Więc nie psuj wszystkiego głupimi wybrykami.
- To głupie, że daję ci kwiaty?
- Owszem, głupie i niepotrzebne. A teraz, jazda i do roboty!
- Tylko jeśli ze mną zatańczysz.
- To ja tu ustalam zasady!
- Idiotyczne zasady, musisz przyznać?
O mało nie pękłam ze złości.
- Skoro nie chcesz mi pomóc dobrowolnie, w takim razie życzę sobie, by Laura zerwała a Adrianem raz i na zawsze! Tu i teraz!
Spojrzał na mnie badawczo.
- Naprawdę przez swój dziecinny upór, chcesz zniszczyć to co pomiędzy nimi jest?
- Nie obchodzi mnie to!
- Nie obchodzi cię, że oni się kochają?
- Usiłujesz wzbudzić we mnie wyrzuty sumienia? – spytałam z ironią.
- Ona przestanie go kochać, on jej nie. Pomyślałaś, że być może na zawsze go unieszczęśliwisz?
- Podły drań – warknęłam. – Musisz mi to mówić?
- Poprzednio miałaś pretensje, że nie ostrzegłem cię o możliwych konsekwencjach. Teraz marudzisz, bo to zrobiłem. Zdecyduj się w końcu babo!
Rozluźniłam uchwyt na jego ubraniu.
- To co ja mam teraz robić? – spytałam z nieoczekiwaną rozpaczą.
- Zakochać się we mnie! Albo przynajmniej zgodzić się na mały numerek...
Zrezygnowana pokręciłam głową.
- Może zażyczę sobie, byś zamienił się w żabę? Taki płaz to ma przyjemne, bezstresowe życie... Ha! To lepiej mnie zmień. Od razu pozbędę się hurtem wszystkich problemów.
Objął mnie i ze śmiechem oświadczył:
- Byłabyś śliczną żabcią!
- Och! Już lepiej bądź cicho! Denerwujesz mnie tymi gadkami.
- Co z ciebie za kobieta, że złoszczą cię miłosne wyznania?
- Byłoby inaczej, gdyby to Adrian deklarował się w ten sposób.
O dziwo, nie poddał się. Pogłębił tylko uścisk i nie krępując się towarzystwem otaczających nas osób, zaczął pieścić ustami moją szyję. Na chwilę zdrętwiałam ze zgrozy, bo w jaki sposób miałam niby wytłumaczyć znajomym tą poufałość?
- Ale Adrian z pewnością nie mógłby ci dać tego, co ja...
Ze spokojem wyślizgnęłam się z jego objęć. Nie wiadomo skąd, tuż obok nas znalazła się Lana. W oczach miała dwa pulsujące chciwą ciekawością znaki zapytania.
- Od razu trzeba było powiedzieć, że na niego lecisz, a nie wciskać ten kit o piątce dzieci – rzekła z wyrzutem.
- Obiecała mi zapłacić w naturze – bezczelnie stwierdził dżin. Z całej siły kopnęłam go w łydkę. – Au! No co? – spojrzał na mnie z cierpiętniczą miną.
- Mam cię dość – oświadczyłam i odwróciwszy się na pięcie po prostu wyszłam na zewnątrz.
W normalnym kraju poszłabym ze spokojem na długi spacer po plaży, próbując ukoić zszargane nerwy. Ale przecież nie w Tunezji!
Balkon wydawał się bezpiecznym schronieniem. Poszlochałam sobie odrobinę, oczywiście do czasu gdy pokazał się dżin.
- Czego chcesz? – spytałam wrogo.
- Przeprosić. – Również oparł się o barierkę, stając tuż obok. – I dać słowo, że to był ostatni raz.
- Co? Twoje wygłupy?
- Niezupełnie. To, że chciałem ci pokazać iż rzeczywiście mi się podobasz. Od tej chwili nasze kontakty będą, że tak powiem, służbowe.
Akurat! Prychnęłam z niedowierzaniem. Z drugiej strony nie byłabym normalna, gdyby nie pochlebiał mi jego zachwyt. Może faktycznie powinnam wrzucić na luz i zdecydować się choć na małe co nieco?
Westchnęłam z udawanym dramatyzmem.
- I nie będziesz już paradował nago?
- Nie. Będę zamęczał cię moim towarzystwem, tylko wtedy gdy okaże się to konieczne.
- Trzymam cię za słowo – odparłam twardo, odganiając od siebie kuszącą perspektywę niezobowiązującego seksu. Żadne takie...
Tej nocy w łóżku towarzyszyła mi tylko Lana. Przynajmniej nad ranem, jak już wróciła z kolejnej randki.

***

Dżina nie spotkałam aż wieczora. Zamiast czuć zadowolenie, byłam tylko i wyłącznie rozdrażniona oraz poirytowana.
Nie, nie brakowało mi go, ależ skąd! Śniadania prawie wcale nie ruszyłam, z to z pazerną łapczywością rzuciłam się na czekolady w pobliskim sklepie. Dopiero przy trzeciej tabliczce poczułam się odrobinę lepiej. Kolację zlekceważyłam, bo mdliło mnie po takiej ilości słodyczy.
Lana uciekła z pokoju, nie mogąc patrzeć jak opycham się słodyczami. Twierdziła, że źle wpływa to na jej dietę. No cóż... To ona się namiętnie odchudzała, nie ja.
Leżałam sobie na łóżku, smętnie wpatrzona w resztki czwartej tabliczki, gdy pojawił się dżin. Bez słowa usiadł obok i zapatrzył się we mnie, niczym w wyjątkowo ciekawy okaz z zoo.
- Czego? – warknęłam bez odrobiny życzliwości nie zmieniając pozycji.
- Na starość będziesz potwornie grubą i wielką babą. Już teraz masz odrobinę za dużo ciałka.
- Bo jak cię strzelę! – zagroziłam, podrywając się gwałtownie. – Po co przylazłeś?
- Myślałem...
- No co ty? Myślałeś? Serio?
- Mamy poważny problem, więc przestań zgrywać podłą jędzę i wysłuchaj mnie.
- Chodzi o Adriana – spytałam z nagłym niepokojem.
- Nie. Mydłek wraz ze swoją lubą zażywają zasłużonego odpoczynku w hotelowym spa.
- Nie mów o nim tak – poprawiłam go odruchowo. – Więc o co?
- O Lanę.
- A co z nią nie tak?
- Ten Portugalczyk nie do końca jest tym, za kogo się podaje.
- Co masz na myśli? – usiadłam i zaniepokojona spojrzałam na całkiem poważnego dżina.
- Nie zastanowiło cię, że umawiają się dopiero wieczorami, spędzają ze sobą nockę, a nigdy, na przykład nie spotkają się na plaży?
Przez bardzo długi moment milczałam, zastanawiając się nad jego słowami.
- Nooo... Nie bardzo. To jakiś zboczeniec? Przestępca?
- Gorzej.
- Chyba żartujesz! Nie mów, że wampir?
- Owszem. I to jeden z tych najgorszych.
- Ale one istnieją tylko w filmach!
- A tacy jak ja, to nie?
No fakt. Świat zyskał nagle kolejny wymiar, nie koniecznie dający racjonalnie się wytłumaczyć. Trochę trudno było zaakceptować, że moja najbliższa przyjaciółka umawiała się na randki z wampirem. Ale z drugiej strony co można powiedzieć o mnie samej?
- Co robimy? – spytałam bezradnie. – Czy on zdążył już... - urwałam w pół słowa, bojąc się wypowiedzieć na głos straszne przypuszczenia.
- Powiedzmy, że korzysta z niej, niczym ja z darmowych drinków. Ale i to się kiedyś skończy.
- I?
- Ona umrze.
Natychmiast poderwałam się z łóżka.
- Gdzie moje spodnie? Nie gap się tak! Musimy jej pomóc, nadchodzi wieczór i Lana już wyszła. Z pewnością na spotkanie z nim.
- Masz taki seksowny tyłeczek – mruknął dżin wpatrując się we mnie bez cienia krępacji.
- Amir, błagam! – stanęłam naprzeciwko i wlepiłam w niego rozpaczliwe spojrzenie. – Zaraz, a może wykorzystam życzenie?
- Punkt szesnasty regulaminu. Wszelkie magiczne i nadnaturalne stwory nie podlegają czarom z mojej strony.
- No tak, regulamin. – Wciągnęłam jeansy i szybko poprawiłam fryzurę. – To co robimy? Nawet nie wiem, gdzie jej szukać?
- Co ja z tobą mam! – dżin uśmiechnął się z nieoczekiwana czułością i delikatnie pogładził mój policzek. Zerknęłam podejrzliwie. – Chodź. Tylko nie rób głupstw i zdaj się na mnie.
Nie zdążyłam nawet zaczerpnąć tchu, gdy poczułam silne zawirowanie i po chwili stałam w kompletnie obcym miejscu, mrugając zdezorientowana oczyma.
- Co to było? – spytałam słabym głosem.
- Magiczna teleportacja. Nie chciało mi się łapać taksówki – odparł beztrosko.
- I płacić za bilet wstępu – dodałam.
Bez słowa chwycił moją dłoń i poprowadził w głąb klubu. Było tu dość ciemno i bardzo głośno. W dodatku muzyka była mroczna i ciężka, a na parkiecie dostrzegłam kilka par, bardzo jednoznacznie się obściskujących. Zresztą po drodze mijaliśmy innych, bez żadnych skrupułów uprawiających seks w zaciemnionych niszach po obu stronach.
- Co to za miejsce? – wrzasnęłam mu do ucha.
- Takie, w którym nie płaci się za bilet wstępu – odparł z ironią.
- Nie rozumiem?
- Jeśli wchodzą tu zwyczajni ludzie, to tylko w charakterze prowiantu.
Nie odważyłam się spytać, czy ja również. W kącie, na obszernej kanapie siedziała Lana, z wtulonym w jej piersi facetem. Miała zamknięte oczy i rozkosz malującą się na twarzy. Nie przerwali nawet, gdy podeszliśmy bliżej.
- Hej! – wrzasnęłam, by zwrócić jej uwagę.
Otwarła oczy, ale i tak przez chwilę wyglądała, jakby nie mogła mnie poznać.
- Och! To ty Liloo?
- Ano ja! – potwierdziłam złowieszczo. – Musimy porozmawiać. To jest ten twój amant? – wskazałam dłonią mężczyznę, który wstał i teraz przyglądał się nam z bezczelnym uśmieszkiem.

- No dobrze, dobrze. Ale pozwolisz, że najpierw odwiedzę toaletę. Odrobinę mnie mdli...
Chciałam za nią pójść, ale zatrzymał mnie silny uścisk dżina. W tym miejscu stanowczo wolałam zdać się na jego doświadczenie i nie zaprotestowałam. Myślałam, że weźmiemy Lanę i jak najszybciej się stąd ulotnimy, jednak on pochylił się i szepnął:
- Zostań tu i pilnuj tego typka – po czym zniknął.
Zakłopotana spojrzałam w hipnotyzujące oczy mężczyzny wygodnie rozpartego na obszernej sofie. Miał mroczną i fascynującą urodę, ale w jego twarzy widać było rys okrucieństwa, który stanowczo nie przypadł mi do gustu.
Z sekundy na sekundę czułam się coraz dziwniej – jakby skądś nadpłynęła gęsta mgła i powoli spowijała moje myśli, otępiając zmysły i budząc pożądanie. Pewne pragnienia stały się nagle tak silne, że bez wahania dałam krok do przodu, by rzucić się w ramiona przyglądającemu się temu z wyraźną aprobatą wampirowi.
Wtedy poczułam obejmujące mnie muskularne ramię i błyskawicznie odzyskałam jasność umysłu.
- Zrób to jeszcze raz, a wybiję ci te przednie siekacze – powiedział ze spokojem dżin, bez trudu odwzajemniając wściekłe spojrzenie krwiopijcy. – Mam porządnie zaostrzony osikowy kołek oraz flaszkę wody święconej i nie zawaham się ich użyć! Więc tknij ją tylko, a pożałujesz!
Coś w jego głosie pozwalało stwierdzić, że spełni swą groźbę, jeśli tylko zostanie do tego zmuszony. Zadarłam głowę do góry i spojrzałam na niego ze zdumieniem. Uśmiechnął się i puścił oczko. Nagle poczułam, jak bardzo mi brakowało przez cały dzień jego kpiącej miny i wesołego głosu. I tego charakterystycznego mrugnięcia, jakby właśnie obmyślał nową psotę. Z całych sił przytuliłam się do jego piersi, i zamarłam tak, wdychając całkiem obcy mi, ale i fascynujący męski zapach. Trzeba było przyznać, że gdyby wyboru miał dokonać mój nos, z pewnością zwyciężyłby Amir.
Było cudownie, ale musiałam jeszcze wyjaśnić kwestię Lany. Z niechęcią wyplątałam się z silnego uścisku i surowo spojrzałam na wampira.
- Posłuchaj mnie ty krwisty padalcu! Masz zostawić w spokoju moją przyjaciółkę, bo jak nie...
- To co mi zrobisz? – spytał kpiąco.
- Zawsze mogę poświęcić jedno życzenie, abyś zamienił się w kupkę parującego popiołu!
- Nie możesz. Punkt szesnasty regulaminy – odparował z dobrze wyczuwalną satysfakcją. Jak ja bym go!...
- Ona nie, ale ja bez trudu sobie z tobą poradzę – przerwał nam spokojny głos dżina.
- Ale po co? – zdumiał się wampir. – To przecież tylko człowiek. Przez takich jak ona, trafiłeś do niewoli.
- Masz się trzymać z daleka od niej – wskazał na mnie – i od Lany. Czy to jasne?
Widziałam już Amira wściekłego, rozżalonego, smutnego, ale nigdy nie w takim stanie. Oczy spoglądały niesłychanie czujnie, z niezwykłą twardością, usta zacisnął z taką siłą, że zamieniły się w wąską kreskę. I pierwszy raz w życiu poczułam jak to dobrze mieć za plecami dużego, silnego mężczyznę.
Przez bardzo długą chwilę, mierzyli się spojrzeniami. Pierwszy skapitulował wampir. Widocznie uznał, że nie warto zakłócać sobie swej nieśmiertelnej egzystencji, walką, którą prawdopodobnie mógłby przegrać.
- Okey – podniósł w górę obie ręce, pokazując, że się poddaje. Roześmiał się przy tym i po raz pierwszy miałam okazję ujrzeć prawdziwe, lśniące groźnie, białe kły. – Masz moje słowo, że więcej ich nie tknę. No chyba, że same będą tego chciały – tu posłał mi uwodzicielskie spojrzenie. Niestety, napotkał na prawdziwy mur wrogości.
- Mam dżina i nie zawaham się go użyć! – zagroziłam. – Daruj sobie więc te hipnotyzujące sztuczki.
Za moimi plecami rozległ się śmiech. Amir objął mnie i wyszeptał:
- Skoro załatwiliśmy tą sprawę, to może zostaniemy i się przyłączymy? – wskazał głową kotłującą się na parkiecie masę. Dopiero teraz zwróciłam uwagę, co tam się dzieję. Rany! Orgia na żywo! I trochę trudno było połapać się kto z kim uprawia ten seks... Dostałam istnego oczopląsu, nie wspominając już o gorących i czerwonych policzkach.
- Jeśli chcesz – odwróciłam się do niego przodem i zarzuciłam ramiona na szyję, posyłając jednocześnie zalotne spojrzenie. Przestał się uśmiechać i zrobił tak ogłupiałą minę, że o mało nie wybuchłam śmiechem. – A więc, jak będzie? Zostajemy? Nigdy nie kochałam się naraz z dwoma lub trzema facetami – szepnęłam mu na ucho z ledwością powstrzymując wesołość.
- Nie ma mowy – energicznie pstryknął palcami i po raz drugi tego wieczoru kompletnie straciłam poczucie własnej cielesności, by po chwili znaleźć się z powrotem w pokoju.
- Taka impreza, a my musieliśmy wrócić – powiedziałam z wyrzutem sięgając po resztki czekolady. – Co cię opętało?
- Zacznij od jednego – odparł zgryźliwie, siadając w pewnym oddaleniu.
- Nie bardzo rozumiem...
Nadął się urażony. Nie przyjął nawet poczęstunku.
- Amir! Przecież zostawiliśmy tam Lanę! – Jak mogłam o tym zapomnieć!
- Nie. Wysłałem ją do pokoju tuż przed nami. Trzeźwieje w wannie.
Bez namysłu ruszyłam w kierunku łazienki. W środku, smacznie pochrapując, leżała moja przyjaciółka, wyglądając niczym pijak po całonocnej libacji.
- Jest bezpieczna?
- Nie – stanowczo zaprzeczył. Zdumiało mnie to.
- Ale on powiedział...
- Nie zdjął z niej uroku.
- Wróci do niego?
- Będzie próbowała. Do końca życia.
Złapałam się za głowę.
- A ty nie możesz?
- Nie. Magią władam tylko w ograniczonym zakresie. No chyba że chodzi o życzenia.
Do stu piorunów! Moje przedostatnie...
- Życzę sobie by o nim zapomniała i znów była dawną Laną.
- Jesteś pewna?
- Na sto procent. Skoro tylko tak mogę jej pomóc.
Uśmiechnął się ze smutkiem, ale nie zaprotestował.
- Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem.
- I tyle?
- A czego oczekiwałaś? Trzęsienia ziemi i fajerwerków? Tniemy koszty i nie stać na takie ekstrawaganckie pokazy. Lana jest już sobą i nawet nie pamięta, że spotkała jakiegoś wampira.
- Głodna jestem – zmieniłam temat, bo poczułam głośne burczenie w brzuchu. – Idziemy na pizzę? Ja stawiam – dodałam wspaniałomyślnie.
- Niech będzie – zgodził się po krótkim namyśle. – Zafunduję ci drinka. A może i dwa? Rozluźnisz się i może wtedy będziesz łatwiejsza?
Zaczął się śmiać, widząc jawne oburzenie na mej twarzy. Ale po chwili i tak ujęłam podane ramię. We względnej zgodzie, udaliśmy się do najbliższej knajpki i muszę przyznać, że dawno nie byłam na tak udanej kolacji.

***

- Gdzie się szlajasz po nocach, skoro nie śpisz z nami? – zaatakowałam dżina, gdy tylko pojawił się po śniadaniu.
- Poderwałem amerykańską turystkę i załapałem się na darmowe bzykanko z noclegiem. No co? Skąd te wrogie i potępiające spojrzenie?
- Czy czasem myślisz o czymś innym niż seks?
- Wtedy gdy jestem z tobą? Nigdy!
Jakoś nie chciało mi się sprzeczać. Bo o co? Poza tym wciąż miałam nadzieję na realizację planu odbicia Adriana.
- Co z twoim podrywem Laury?
- Nie do wiary! Nadal o tym myślisz?
- Tak. Amir, proszę - pomóż mi jak obiecałeś.
Wyglądał jakby nagle posmutniał. A potem w jego oczach pojawił się niebezpieczny błysk. Od razu zaczęłam się bać...
- Dobrze. Masz być ze swym złotowłosym mydłkiem o trzeciej w pokoju. Schowajcie się na balkonie i zajmij go czymś by nie od razu połapał się w sytuacji.
- Nie nazywaj go mydłkiem!
Prychnął.
- To ty chcesz żeby cię bzyknął. Ja mogę myśleć co mi się żywnie podoba. A teraz wybacz, idę na łowy.
Zdążyłam się przyzwyczaić do jego nagłych zniknięć, więc tylko wzruszyłam ramionami. Byłam zmęczona całą tą sytuacją. Poza tym Amir chwaląc się swymi podbojami, wyjątkowo działał mi na nerwy. Można by przypuszczać nawet, że byłam zazdrosna...
Żachnęłam się. Niedoczekanie! Jeszcze jedno życzenie i pozbędę się tego erotomana. Tylko, że ta myśl wcale mnie nie uradowała. Wręcz przeciwnie, poczułam się wyjątkowo podle. Postanowiłam więc wypróbować sprawdzoną metodą przeganiania smutków i stanowczym ruchem odkorkowałam świeżo co kupioną butlę z winem.
Na szczęście zdążyłam doprowadzić się do porządku przed spotkaniem z Adrianem. Nadal szumiało mi w głowie i męczyła delikatna czkawka, ale liczyłam, że nie będzie to stanowiło żadnej przeszkody.
Z zastanowieniem wybrałam odpowiedni strój, uczesałam potargane włosy i przeciągnąwszy błyszczykiem po ustach, stanęłam przed lustrem. No, nieźle! A jakby tak... Mina zalotna. Nawet dobrze. A teraz uwodzicielska! Mizdrzyłam się tak, aż do chwili gdy mój wzrok padł na siedzącego w fotelu dżina.
- Ja przez ciebie dostanę zawału serca – jęknęłam, udawanym gestem łapiąc się za pierś.
Przyglądał się mi z zaciekawieniem, podjadając z ogromnego pudła popcorn.
- Wiedziałem, że dasz mały pokaz, więc przyniosłem przekąskę – wskazał palcem na jedzenie.
- Ponieważ jestem przyzwoitą dziewczyną, nie powiem na głos co o tobie myślę.
- Aleś się odstawiła! Niczym szczur na otwarcie kanału...
- Amir! To porównanie jest co najmniej niesmaczne!
- E tam! Zmieniając temat – wszystko gotowe do przeprowadzenia akcji mydłek.
- Miałeś tak o nim nie mówić! – pogroziłam mu zaciśniętą pięścią tuż przed samym nosem.
- Bo co?
To pytanie mnie przystopowało. No faktycznie, co mogłam mu zrobić?
- Jesteś podły!
- A ty głupia! – powiedział z nieoczekiwaną goryczą. – Chodź, nie czas na kłótnie. Miejmy to jak najszybciej za sobą.
Nadęłam się i podążyłam za nim. Najgorsze było to, iż gdzieś tam bardzo głęboko, jakiś cichutki, nieśmiały głosik powtarzał, że Amir miał całkowitą rację. Zdusiłam go brutalnie, a popiskujące sumienie wysłałam do wszystkich diabłów.
Z duszą na ramieniu stanęłam przed drzwiami pokoju Laury i Adriana. Z determinacją zapukałam i przybrałam odpowiedni wyraz twarzy.
- Część – oczywiście otworzył mi mój wymarzony książę.
- O! Liloo – najwyraźniej się ucieszył. – Wejdź, proszę!
Jak przypuszczałam, pokój miał zaciągnięte zasłony. Stanowczo skierowałam się na balkon i Adrian, chcąc nie chcąc musiał pójść za mną. Usiadłam na wygodnym fotelu i poczekałam, aż zajmie miejsce naprzeciwko.
- Macie lepszy pokój niż nasz, bo tylko do południa świeci wam słońce i nagrzewa wnętrze.
- A wy nie?
- Dopiero pod wieczór można zdobyć się na to, by podziwiać widoki.
- No tak.
Nie mogłam nie zauważyć, że był lekko rozkojarzony, jakby nieobecny i smutny. Nie rozumiałam dlaczego, ale jakoś nagle straciłam cały zapał. I w dodatku to skojarzenie z kozą... Przeklęty Amir! Kompletnie zapomniałam kazać mu odwołać rzucony urok.
- Przyszłam, bo wciąż nie mogę zapomnieć naszej ostatniej rozmowy. Co się z wami dzieje?
- Och Liloo! – zamknął oczy i przeciągnął dłonią po spoconym czole. – Dobrze! Jeśli komuś mogę to powiedzieć, to tylko tobie!
Ujął moją dłoń i pocałował. Później spojrzał głęboko w oczy, z półuśmiechem błąkającym się na ustach.
Aż zamarłam. Czyżby jednak los szykował mi prywatną wygraną na loterii?
- Jesteś moją najlepszą przyjaciółką – zaczął z dobrze wyczuwalnym wahaniem.
No cóż... Początek był raczej kiepski, nie tak wyznaje się skrywaną przez miesiące miłość. Czy choćby wielkie uczucie, spadające niczym grom z jasnego nieba.
- Pamiętasz Izę? Tę siostrę mojego kumpla z pracy, która była razem z nim na majowej imprezie?
Trzeba przyznać, że ogłuszył mnie tym pytaniem. Co u licha, miała do tego jakaś Iza, którą ledwie raz widziałam na oczy?
- Zdradziłem Laurę – rzekł z determinacją Adrian. – Właśnie z nią.
Gdyby w tej chwili wylądował obok latający spodek, pełen małych zielonych ludzików, nie zdziwiłabym się bardziej. Zamarłam, z otwartymi ze zdumienia ustami, wpatrując się w obiekt mych uczuć.
- Nie!... - wyjęczałam wplatając dłonie we włosy.
- To nie wszystko – kontynuował z uporem. – Wcześniej była jeszcze koleżanka na zjeździe integracyjnym i moja daleka kuzynka, na stypie po babci...
Już miałam na czubku języka pytanie "A dlaczego nie ja?", ale ugryzłam się i nadal wpatrywałam się w niego bez słowa, zastygła w dramatycznej pozie.
No ładnie! Ja się tu przez dwa lata krygowałam, wierząc w wielkie uczucie pomiędzy nim a Laurą, wzdychałam aż firankę podwiewało, a ten skubaniec oświadcza nagle, że niejednokrotnie zdradził swoją narzeczoną.
- A przedtem...
- Zaczekaj – uciszyłam go, podnosząc dłoń. – Ile było tych razy?
- Pięć. Ale wierz mi, to tylko chwile słabości. Ja naprawdę kocham Laurę i chcę się z nią ożenić.
- I zdradzasz z tej wielkiej miłości czy co?
- A nie... To tak przypadkiem.
Wciąż byłam ogłuszona, ale powoli zaczynała narastać we mnie wściekłość. Księże zleciał z hukiem z piedestału, pozostawiając po sobie uczucie rozczarowania i niesmaku. I ogromną, ziejącą pustką, dziurę w moim sercu.
- Adrian! Nie mnie puszczasz w trąbę, ale czy pomyślałeś kiedyś o tym, że jest to wyjątkowo podłe?
- Noo... – wydawał się zakłopotany. – W zasadzie to bardziej boję się, że Laura dowiedziała się o mojej zdradzie i dlatego jest dla mnie taka oschła.
Co za dupek! To już przekraczało wszelkie granice! Potem przypomniałam sobie, co jego luba wybranka wyprawiała z dżinem i zachciało mi się śmiać. Doprawdy! Byli siebie warci!
Nagle tuż obok rozległy się głosy. Oba rozbawione, jeden damski, drugi męski.
Do licha! Przez to wszystko całkiem zapomniałam o zaplanowanej akcji.
- Cicho – szepnęłam, zrywając się z miejsca i lekko odchyliwszy skraj zasłony, spojrzałam w głąb pokoju z rosnącym zainteresowaniem.
Zdezorientowany Adrian, wcisnął się tuż obok, ale nie powiedział ani słowa. Widać po nim było, że przeżywa gorycz swej porażki, ale nie drgnął, nawet wtedy gdy dżin zaczął całować Laurę. Robił to powoli, enigmatycznie, celebrując każdy ruch i gest. Co chwilę przerywał szepcząc jakieś czułe słówka, jakby naprawdę był w niej zakochany.
I tu po raz pierwszy poczułam ukłucie zazdrości. To miał być wyuzdany seks, a nie romantyczne spotkanie miłosne. Co on sobie wyobrażał?!
Zgrzytnęłam zębami i dalej przyglądałam się akcji.
Amir właśnie zsunął z ramion Laury sukienkę i powoli pieścił ustami szyję, docierając do ust. Na chwile przerwał, a potem patrząc głęboko w oczy, pocałował ją.
- Nic nie zrobisz? – spojrzałam na Adriana z ukosa.
- No co ty! On jest większy i silniejszy. Wolę nie – zachmurzył się, ale i widać było, że cała ta sytuacja była mu wybitnie na rękę. – Poza tym należy jej się, zwłaszcza po tych wszystkich zdradach z mojej strony.
Ręce mi opadły. Szczęka również. Spodziewałam się różnorakiego rozwoju akcji, ale nie TEGO! I pomyśleć, że na dobrą sprawę zmarnowałam przez palanta aż dwa życzenia!
Uhhh!
To że nie wydrapałam mu oczu, zawdzięczał tylko temu, że byłam zbyt zdruzgotana poniesioną porażką. Właśnie cały świat zwalił mi się na głowę, a w dodatku tuż obok, na moje własne życzenie, dżin dawał pokaz wyjątkowego bzykanka.
Laura pchnęła Amira na łóżko i sama usiadła mu na kolanach, zarzucając ramiona na kark. Całując namiętnie jej szyję i włosy, powoli dotarł do wycięcia bluzki i zanurzył twarz w niewielkich piersiach. Potem powoli odpinał kolejne guziczki, by w końcu zsunąć z niej sukienkę, później bieliznę, a na końcu i swoje ubranie. Wszystko to sprawiało tak harmonijne wrażenie, jakby ktoś specjalnie ułożył do tego scenariusz i poprzedził wieloma próbami.
Choć serce w mojej piersi biło jak oszalałe, to nie mogłam oderwać zafascynowanego wzroku od kochającej się pary. Zresztą czułam nie tylko to.
Amir delikatnie pchnął Laurę, tak że leżała przed nim całkiem naga, a sam zaczął pieścić ustami jej ciało, poczynając od brzucha i schodząc coraz niżej. Zajęczała, gdy poczuła jego dotknięcie w najbardziej intymnym miejscu. Potem powoli uniósł się, objął ją i bardzo delikatnie zanurzył się w gorącym wnętrzu. Cichy okrzyk rozkoszy stłumił pocałunkiem. Każde pchnięcie było pełne namiętności, pożądania i coraz silniejsze. W pokoju słychać było ich coraz głośniejsze jęki.
Spojrzałam w bok, na siedzącego w fotelu Adriana. Ze spokojem wpatrywał się w morski krajobraz, sącząc colę z butelki. Najchętniej zepchnęłabym go z tego balkonu...
To wszystko była moja wina! A w zasadzie mego oślego uporu. Lepiej by było, gdybym to teraz ja mogła być na miejscu Laury. A tak?
Siedziałam z wymarzonym mężczyzną czując jedynie rozgoryczenie i pustkę. W dodatku, dobiegające zza firanki, narastające okrzyki ekstazy, nieziemsko mnie denerwowały. Bo jakim prawem było im tak dobrze?! To do cholery, miała być moja wielka chwila!
Zgrzytnęłam zębami i obiema dłońmi przykryłam uszy, by nie słyszeć jak dochodzą, niemal w tym samym momencie. Adrian uporczywie nie zwracał na mnie uwagi, co akurat w tej chwili miałam głęboko w nosie. Albo w innym, znacznie ciemniejszym miejscu.
Zacisnęłam usta i kiedy uznałam, że minęło wystarczająco dużo czasu, bez słowa weszłam do pustego już teraz pokoju. Na pożegnanie oraz by ulżyć miotającym mną uczuciami, trzasnęłam porządnie drzwiami i wróciłam do swej kwatery.
To, co kotłowało się w mej duszy, było nie do opisania. Przede wszystkim jednak czułam się tak potężnie rozczarowana, rozbita na tysiące kawałeczków. I nie wiadomo dlaczego wściekła na dżina. Po co ten idiota dał aż tak popisowe przedstawienie? Nie mógł tego załatwić, tak jak poprzednio, szybko i beznamiętnie? Zachciało mu się zbytecznej romantyczności! Zabiję drania jak tylko się pojawi!
Bardzo długo siedziałam w milczeniu, popijając wino prosto z butelki. Nie miałam ochoty bawić się w subtelności, a to co teraz czułam, naprawdę nie dało się opisać ludzkimi słowami...
- Jesteś ze mnie zadowolona? – rozległ się tuż obok rozbawiony, drwiący głos dżina.
Bez słowa wstałam i wymierzyłam mu siarczysty policzek.
- A to za co?! – przysiadł i zdumiony wpatrywał się w moje pełne łez oczy. – Liloo? Co zrobiłem nie tak?
- Wynoś się – powiedziałam cicho. – I najlepiej będzie, jak więcej nie pokażesz mi się na oczy!
- Ja ciebie nie rozumiem – wstał i spojrzał na mnie ze złością. – Chciałaś bym poderwał Laurę, więc poderwałem. Wszystko dokładnie tak, jak kazałaś. Więc o co się wściekasz?
- Musiałeś robić to tak realistycznie? – wrzasnęłam nieoczekiwanie. – Tak, jak gdybyś naprawdę był w niej zakochany?!
I w tym momencie zaczął się śmiać.
- Liloo – bez problemu zablokował mi ramiona, bo właśnie przymierzałam się by wydrapać mu oczy. – Jesteś zazdrosna, prawda?
- O ciebie? Niedoczekanie!
- Adrianek nie spełnił pokładanych w nim nadziei?
- Zamknij się i wynocha!
I rozpłakałam się. Tym razem już zupełnie na serio, wartkim i obfitym potokiem łez. Amir nie protestował gdy bez opamiętania moczyłam mu koszulę, tylko przytulił mnie i delikatnie gładził po plecach.
- No już dobrze! – mruczał pocieszającym tonem. – Domyślam się, że twój złotowłosy książę nie rzucił się w twoje ramiona, załamany zdradą narzeczonej?
- Och! – jęknęłam i rozszlochałam się na nowo. Dopiero po chwili zwróciłam uwagę na dłoń dżina, która wślizgnęła się pod moją bluzkę i właśnie nieśmiało dotykała piersi. Na chwilę zamarłam, potem spojrzałam mu w oczy ze złością.
- Wykorzystujesz sytuację!
- Przyznaj, byłaś zazdrosna?
- Zrobiłeś to specjalnie!
- No może trochę... Ale podziałało!
- Jesteś okropny – odepchnęłam go raptownie. – Jeśli chcesz wiedzieć, to Adrian zdradzał Laurę już wcześniej. I to kilka razy.
- No co ty? – zdziwił się uprzejmie. Ale widać było po nim, że bardziej interesuje się, jak tu by się do mnie dobrać. – A ja myślałem, że to mydłek. Patrz, jak pozory mogą mylić!
Położyłam się na łóżku, przysuwając do siebie duży karton z chusteczkami.
- Idź sobie lepiej na jakiś podryw. Ja tu muszę opłakać me zawiedzione nadzieje i pogrzebane marzenia. – Na potwierdzenie tych słów zamaszyście wydmuchałam nos.
Westchnął i położył się obok.
- Mówiłam, żebyś sobie poszedł – powiedziałam wrogo. – Nie mam nastroju do żartów, ani ochoty na twoje żałosne zaloty.
- Przestań Liloo. – Przytulił się do mnie i dłonią nakrył moją rękę. – Chcę ci tylko pomóc.
- Akurat! Chcesz mnie tylko zaliczyć.
Nie odpowiedział, delikatnie pieszcząc opuszkami palców skraj policzka.
- No, może trochę. Takie bardzo malutkie, maciupeńkie troszeczkę. Musisz mi wybaczyć – czułam jego oddech na swojej twarzy. – I jeśli chcesz płakać, to płacz. Moja muskularna pierś zniesie wszystko!
- Ech...
W zasadzie powinnam sobie postawić pytanie, czy było po kim rozpaczać? Adrian okazał się wyjątkowym palantem, martwiącym się tylko i wyłącznie o swój zasmarkany interes. Pięć razy! I założę się, że będzie zdradzał nadal, o ile tylko Laura się nie dowie. Wtedy z pewnością wytoczy żałosne argumenty o jej niewierności i razem będą sobie żyli długo, szczęśliwie i kłamliwie... Nie ma co, znalazłam idealny obiekt do westchnień! Już nawet Amir był lepszy, bo on przynajmniej nie udawał i nie kłamał, odnośnie swoich przygód erotycznych.
- O czym myślisz? – jego dłoń dotarła do wycięcia nocnej koszulki i bardzo powoli posuwała się dalej.
- Nie pytaj – odparłam ponuro. Jednak nie powstrzymałam tej wędrówki. Jeszcze mocniej przylgnął do moich pleców, tak, że niemal potrafiłam wyczuć bicie jego serca. Wargami pieścił szyję, tuż u nasady włosów, sprawiając że dostałam gęsiej skórki.
To było więcej niż przyjemne.
- Jeśli chcesz, dam ci więcej – wyszeptał, jednocześnie lekko przygryzając zębami płatek uszu.
Przekręciłam się w taki sposób, że leżąc na placach mogłam spojrzeć w ciemne, zasnute mgłą pożądania oczy dżina.
- A co potem? – spytałam. – Mam być tylko kolejnym nacięciem na wezgłowiu twego łoża?
Zamarł w bezruchu. Pogłaskałam dłonią jego policzek.
- Nie myślałem o tym w ten sposób...
- A w jaki? Przelecieć i zapomnieć?
Nie mogłam nie zauważyć, że odrobinę się odsunął, zwiększając dystans między nami.
- Liloo, przepraszam! Nie tak... nie to chciałem...
Zachmurzył się. Chyba uderzyłam w jakąś czułą stronę, bo nie tylko stracił humor, ale i wyglądał jakby ktoś przyłożył mu młotkiem w głowę.
- A co? Powiedz mi, bo ja naprawdę już nic nie rozumiem – znów poczułam niechciane łzy.
Z czułością, o jaką bym go nie posądziła, otarł je z moich policzków, a później pochylił się i pocałował mnie w czubek nosa.
- Pójdę i spiorę go na kwaśne jabłko – zaproponował z nagłym entuzjazmem. – Co ty na to?
Pokręciłam głową.
- To zabiorę cię na cudny zachód słońca w Paryżu?
Tym razem raptownie usiadłam na łóżku.
- Mógłbyś? – trudno było nie wyczuć tęsknoty w moim głosie.
- W zasadzie to naruszam punkt któryś tam, już sam nie pamiętam, regulaminu. Ale dla ciebie wszystko maleńka!
Spojrzałam na niego z powątpiewaniem.
- Spotka cię za to kara?
- Na początek upomnienie – oświadczył beztrosko. – To jak?
Można powiedzieć, że świat miałam u stóp!
- Olać Paryż – stwierdziłam stanowczo. – Wolę Seszele. Daj mi moment, muszę się tylko przebrać. Głupio byłoby na wizytę w raju, udać się w zwykłej, nocnej koszuli...
Dodaj do ulubionych
59,339
Podziel się ze znajomymi
9.78/10

Jak Ci się podobało?

Średnia: 9.78/10 (111 głosy oddane)

Pobierz powyższy tekst w formie ebooka

Z tej serii

Komentarze (20)

deal

deal · 1 maja 2013+0

Dobre, dobre, dobre. Lekkie. Bez kretyńskich sytuacji, naciąganych akcji wink Znalazłam kilka literówek, ale za stworzenie takiej treści- rozgrzeszam Cię wink
Aha, zapomniałabym. Nienawidzę Cię. Nienawidzę Cię za to że masz taką wyobraźnię, że potrafisz tworzyć z lekkością sytuacje, które trzymają się kupy, mają sens. Tak trzymać!

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
maaa

maaa · 1 maja 2013+0

Super! Mam tylko nadzieję, że to jeszcze nie koniec-zostało przecież ostatnie życzeniesmile Lubie twój styl

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
motylewnosie

motylewnosie · Autor · 1 maja 2013+0

pomysł przyszedł, gdy czytałam Małej bajkę na dobranoc i była to akurat historia czarodziejskiej lampy z dżinem smile)

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Psinka

Psinka · 1 maja 2013+0

Kiedy nowy? wink No nie rób tego kobiecie i popraw jej humor, bo jutro musi iść do pracy której nienawidzi. Ech jak ja bym chciała takiego Dżina...

Świetnie napisane z wyobraźnią, kocham twoje opowiadania!

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
szatynka1979

szatynka1979 · 1 maja 2013+0

Super!!!Czekam na ciąg dalszy.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
anonim

anonim · 2 maja 2013+0

Kiedy kolejna część ? ^^

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
nowa

nowa · 2 maja 2013+0

Błagam daj jak najszybciej dalszy ciąg!
Uwielbiam twoje opowiadania Jesteś zajebistasmile

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
kas

kas · 2 maja 2013+0

Twoje opowiadania naprawdę nieźle wciągają smile czytałam część po części i nawet nie wiesz jak chętnie bym przeczytała opowiadanie numer trzy. Pozdrawiam i mam nadzieję, że niedługo będzie ciąg dalszy wink

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Bolec

Bolec · 2 maja 2013+0

Nie myślałaś nad jakimś poważnym projektem? Powieść na przykład? Wydaje mi się, że pisze Ci się na prawdę lekko. A co do dżina to myślę że jeśli chce odczynić czar to musi przespać się z główną bohaterką, no ale to może tylko moje domysły. Pozdrawiam smile

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
motylewnosie

motylewnosie · Autor · 3 maja 2013+0

Dodałam trzecią część i na tym na razie poprzestanę. Powinna być jutro lub pojutrze. Miłej lektury!

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Maje

Maje · 10 maja 2013+0

Gdyby autorka poszperała jeszcze w kulturze arabskiej i wplotła jakieś nowe stwory, tongue a nie tylko wampiry i wodnikitongue 10/10

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
megiiiiiiiii

megiiiiiiiii · 13 lipca 2013+0

Dlaczego nie ma trzeciej czesci tylko od razu czwarta?

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
motylewnosie

motylewnosie · Autor · 15 lipca 2013+0

Aaa... Miałam poprawić, dodac kawałek i wstawić ponownie. Zapomniałam smile))

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Palmer

Palmer · 19 lipca 2013+0

Ta trzecia część będzie kiedyś?

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
ja

ja · 26 lipca 2013+0

Zlitujcie się - poprawcie to "za wyjątkiem"

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
motylewnosie

motylewnosie · Autor · 26 lipca 2013+0

Pozwolę sobie zacytować: " Długą listę fanatyków-ignorantów tępiących polskie „za wyjątkiem” zapoczątkował w 1905 r. pewien spolszczony Niemiec – pisze profesor Bańkowski".
To co mam zrobić jak pan profesor twierdzi, że prawidłowa forma?

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Alex

Alex · 1 sierpnia 2013+0

Prosze wstaw juz III czesc bo bardzo wciaga!

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Panna Dżihanna

Panna Dżihanna · 2 sierpnia 2013+0

@Alex ---- Kolejne części "Dżina" już dawno powstaly i cały cykl kończy sie (jeśli się nie mylę) opowiadaniem pt. Dżin (V). Nie widzisz tego w "autor napisal także:" ponieważ Blackjack jest tak wspaniała i napisala tyle tekstów, ze nie mieszczą sie w tym polu. Aby odnaleźć tamte teksty musiszwejsc w profil autorki (to jest miejsce zawiersjace jej wsxystkie opowiadania), kliknąć na link, który cię interesuje i...... gotowe! Miłej lektury!

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
Alex

Alex · 2 sierpnia 2013+0

Wiem, że jest już część IV i V ale nie mogę znaleźć III- z tego co wywnioskowałam po wcześniejszym komentarzu autorki to ta właśnie część została usunięta na czas poprawki i nie została ponownie dodana. Dlatego postanowiłam się o nią upomnieć smile)

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?
motylewnosie

motylewnosie · Autor · 3 sierpnia 2013+0

Dam bez poprawki, starą wersję, bo widzę, że robi się zamieszanie smile))
Dla niecierpliwych, trójka jest na blogu.

Czy napewno chcesz usunąć ten komentarz?

lub

Inne popularne opowiadania motylewnosie:

opowiadania erotyczne

Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Wchodzę