Forum » Edycja tekstu

MrHyde
Przy przenoszeniu tekstu z edytora (Word) lub z bloga (blogger) gubi się cześć formatowania. Przynajmniej u mnie. Dotyczy to w szczególności myślników - część (te w środku zdania) przechodzą prawidłowo, część (początek linii/akapitu) wyświetlają się jak łącznik (ktrótka kreska). Rezultat wygląda brzydko. Poza tym formularz do wstawiania opowiadań zdaje się nie lubić kombinacji znaków myślnik-soft hyphen. Stosuję tę kombinację w zapisie dialogów, żeby akapity wyglądały równo, ale formularz jej nie rozumie (wyświetla kwadracik) i przychodzi mi wstawiać teksty przez filtr bloga.
Dałoby się zastąpić obecny formularz dodawania opowiadań jakimś bardziej ludzkim edytorem? Na pewno są bezpłatne edytory on-line, które można by podlinkować/wintegrować.
GreatLover
Ja wklejam tekst z Worda w Notatnik, sprawdzam formatowanie, akapity itd. i dopiero wklejam na P.
MrHyde
czyli też na okrętkę. ;)
Marc
Dziękuję za celne uwagi. Zbadam problem i dam znać, co da się w tej sytuacji zrobić. Możliwość wprowadzenia rich text edytora (jak CKEditor) jest rozwiązaniem, które bierzemy poważnie pod uwagę. Ograniczeniem są tutaj czcionki, z których korzystamy i ich kodowanie.
MrHyde
Myślę, że warto. Skończyłyby się też problemy z formatowaniem akapitów (Wcięcie, odstęp).
Dorota Tomaszko
Ja mam ten problem, że jak się w czuję, to lecę zapominając o przecinkach. Jak sobie przypomnę to znów lecę i tnę przecinkami tekst jak kiełbasę na grilla :)
Polecam bardzo dobry korektor pisowni: https://languagetool.org/pl/
Swoją drogą , szkoda że tak długo trzeba czekać na publikacje. Rozumiała bym gdy by moderacja stylizowała i poprawiała tekst .
Marc
@Dorota Tomaszko Staramy się publikować jeden, maksymalnie dwa teksty dziennie. Stąd to oczekiwanie, gdy w kolejce znajduje się więcej opowiadań.
mniszek
Przez notatnik najlepiej. Czyści formatowanie, które następnie na czysto robisz w edytorze.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się