Forum

Edycja tekstu
Przy przenoszeniu tekstu z edytora (Word) lub z bloga (blogger) gubi się cześć formatowania. Przynajmniej u mnie. Dotyczy to w szczególności myślników - część (te w środku zdania) przechodzą prawidłowo, część (początek linii/akapitu) wyświetlają się jak łącznik (ktrótka kreska). Rezultat wygląda brzydko. Poza tym formularz do wstawiania opowiadań zdaje się nie lubić kombinacji znaków myślnik-soft hyphen. Stosuję tę kombinację w zapisie dialogów, żeby akapity wyglądały równo, ale formularz jej nie rozumie (wyświetla kwadracik) i przychodzi mi wstawiać teksty przez filtr bloga.
Dałoby się zastąpić obecny formularz dodawania opowiadań jakimś bardziej ludzkim edytorem? Na pewno są bezpłatne edytory on-line, które można by podlinkować/wintegrować.
Ja wklejam tekst z Worda w Notatnik, sprawdzam formatowanie, akapity itd. i dopiero wklejam na P.
czyli też na okrętkę. 😉
Dziękuję za celne uwagi. Zbadam problem i dam znać, co da się w tej sytuacji zrobić. Możliwość wprowadzenia rich text edytora (jak CKEditor) jest rozwiązaniem, które bierzemy poważnie pod uwagę. Ograniczeniem są tutaj czcionki, z których korzystamy i ich kodowanie.
Myślę, że warto. Skończyłyby się też problemy z formatowaniem akapitów (Wcięcie, odstęp).
Ja mam ten problem, że jak się w czuję, to lecę zapominając o przecinkach. Jak sobie przypomnę to znów lecę i tnę przecinkami tekst jak kiełbasę na grilla 🙂
Polecam bardzo dobry korektor pisowni: https://languagetool.org/pl/
Swoją drogą , szkoda że tak długo trzeba czekać na publikacje. Rozumiała bym gdy by moderacja stylizowała i poprawiała tekst .
@Dorota Tomaszko Staramy się publikować jeden, maksymalnie dwa teksty dziennie. Stąd to oczekiwanie, gdy w kolejce znajduje się więcej opowiadań.
Przez notatnik najlepiej. Czyści formatowanie, które następnie na czysto robisz w edytorze.
Podnoszę temat akapitów jeszcze raz. Jak zrobić wcięcie nowej linii, żeby przetrwało edycję? Próbuję prawcowicie wstawić cztery spacje, ale nie działa.
Byłoby miło, gdyby edytor na pokatne.pl uwzględniał "normalne" akapity, jednak nie tylko z płatnego Worda, również z LibreOffice i Apache OO.
Chcesz wziąć udział w dyskusji? Zaloguj się
pokątne opowiadania erotyczne
Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.

Pliki cookies i polityka prywatności

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowej lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie serwisu.